Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

KÄRCHER FUTURETECH: úspěšná veletržní premiéra

 

Německá společnost nabízí řešení pro dekontaminaci, úpravu vody, systémy polních táborů a mobilní stravování. Špičková technika se poprvé představila na veletrhu IDET a byl o ni velký zájem.


KÄRCHER FUTURETECH je dceřinou společností skupiny KÄRCHER zaměřenou na výrobky pro armádu a záchranné složky. V České republice se tato technika nabízí teprve dva roky, takže na letošním veletrhu IDET měla premiéru a partneři si v rozsáhlé expozici v pavilonu P poprvé mohli prohlédnout průřez celou nabídkou. „V portfoliu máme čtyři hlavní skupiny výrobků: úpravny vody postižené chemickými, biologickými nebo radiačními zásahy, polní kuchyně od malých až po velké kontejnerové, výrobky CBRN a kompletní vybavení polních táborů. Každá skupina nabízí výrobky od malých až po velké systémy. Po obchodní stránce jsme s účastí velmi spokojeni, jednal jsem tu s lidmi z naší cílové skupiny, tj. s vojáky, hasiči a lidmi ze záchranných složek. Spoustu z nich jsem už potkal, ale tady měli možnost prohlédnout si naše výrobky v reálné podobě, nejen v prospektech nebo na internetu, a mohli jsme osobně probrat různé detaily technologií,“ uvedl specialista prodeje Jiří Musil a zároveň ocenil i nabídku veletrhu IDET. „Jsou tu k vidění zajímavé technologie a spousta z nich se doplňuje s našimi výrobky. Myslím, že letošní ročník měl opravdu vysokou úroveň.“

Pozornost návštěvníků stánku budila polní kuchyně KRR 50 E navržená speciálně pro situace, kdy není k dispozici téměř žádná nebo vůbec žádná infrastruktura. Zároveň ji lze používat jako samostatně stojící varnou linku nebo rozšíření cateringových systémů. Tři základní kontejnery je možné rozložit během 15 minut a okamžitě začít vařit jednoduché menu až pro 75 osob. Tuto mobilní elektrickou polní kuchyně nově vlastní také Armáda ČR, konkrétně jednotka v Prostějově. „Proběhly vojskové zkoušky a kuchyň se již používá. Na veletrhu se velmi líbila také mnoha dalším jednotkám armády z celé České republiky, byl o ni obrovský zájem a lidé zjišťovali možnosti provedení. Modulární systém se dá poskládat z různých malých kontejnerů, které se vejdou do pickupu nebo džípu, lze k němu dokupovat příslušenství. Hodí se nejen pro armádu, ale i pro hasiče třeba v případě živelných katastrof,“ popisuje Jiří Musil.

Polní kuchyně jsou v Armádě ČR velmi aktuální téma, protože už od roku 1960 používá staré mobilní polní kuchyně PK 60. „Proto jsme přišli  s inovativním programem a ve spolupráci s firmou Agados vyvíjíme polní kuchyně na přívěsných vozíkách, do nichž dodáváme varné moduly. Tento společně vyvíjený výrobek získal cenu Zlatý IDET 2017,“ dodal zástupce firmy KÄRCHER FUTURETECH.

Datum: 3.6.2017 8:58:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště