Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

KARBOX vyrábí kontejnery pro tábory NATO

 

Cenu IDET NEWS v soutěži o nejlepší výrobky, kterou udělovala novinářská porota, získala firma  KARBOX s.r.o. za exponát Modulární polní nemocnice. Ten je umístěn v pavilonu P v expozici firmy.

Jde o modulární polní nemocnici, která se skládá z 26 kontejnerů. Centrální koridor včetně připojeného lůžkového oddělení a oddělení urgentního příjmu je sestaveno z kontejnerů FLATPACK tzn. z kontejnerů, které se pro přepravu složí a svazek čtyř těchto složených kontejnerů vytvoří jeden standardní ISO 1C kontejner. Díky tomuto řešení je celá polní nemocnice přepravována pouze v 18 kontejnerech. Na koridor jsou následně připojena jednotlivá odborná pracoviště jako ordinace lékaře, ordinace stomatologa, laboratoř, rentgenové pracoviště, lékárna, atd. Výhodou komplexu je jeho modularita, která umožňuje variabilně připojovat nebo naopak odpojovat kontejnerová zdravotnická nebo logistická pracoviště. ISO 1C FLATPACK je kontejner, který má, v porovnání se standardními kontejnery ISO 1C, mnohem menší požadavky na prostor při skladování a přepravě. Toto je největší výhodou tohoto kontejnerového řešení. Kontejner je přepravitelný jako FLATPACK v sadě čtyř kontejnerů stohovaných na sebe, přičemž tato sestava má rozměry kontejneru ISO 1C. Skládá se z podlahy, stropu, rohových sloupků, stěnových a dveřního panelu.

Rohové sloupky, stěnové panely a dveřní panel jsou pro přepravu a skladování (transportní poloha) uloženy mezi podlahou a stropem. Může být také využíván jako ubytovací jednotky, sklady (materiálu, nářadí, apod.), dílny, jednotky pro zdravotnické zařízení, atd.

Sestavený kontejner má délku 6.058 mm, výšku 2.438 mm a šířku 2.438 mm. Skladovací a přepravní rozsah teplot pro kontejnery je od -33°C do +71°C.

Firma Karbox s.r.o. je předním evropským výrobcem kontejnerů a kontejnerových nástaveb. Na trhu v obranném průmyslu působí už více než 50 let. Z jeho dílen pocházejí například mnohoúčelové nástavby pro vozidla PRAGA V3S, v 90. letech se významně podílel na projektu kontejnerizace české armády a v posledních letech se stal dodavatelem kontejnerů a dalšího vybavení pro vojenské tábory zemí NATO. Výrobní program KARBOX s.r.o. tvoří zakázková výroba sendvičových panelů, skříňových nástaveb na užitkové automobily všech značek a výroba certifikovaných kontejnerů ISO 1C. Společnost dále vyrábí výfukové potrubí pro autobusy KAROSA.

Datum: 24.5.2013 12:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště