Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Jsme tým

 

Veletrh IDET 2015 se uskuteční na brněnském výstavišti ve dnech 19. ­- 21. května 2015 společně s veletrhem požární a bezpečnostní techniky PYROS/ISET a veletrhem prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC. Svým zaměřením chce přispět ke sdílení informací, poskytnout prostor pro konzultace a diskusi o technologických trendech a přispět k představení technologických možností českého průmyslu.

Motto letošní expozice Ministerstva obrany a Armády České republiky - „Jsme tým“ - je vyjádřením společného úsilí při zabezpečení obrany České republiky.

Expozice bude umístěna v pavilonu P a na volné ploše mezi pavilony P a K a bude symbolicky zobrazovat vojenskou základnu při nasazení AČR. Prezentovaná technika, výzbroj a výstroj AČR bude dokumentovat připravenost armády k plnění úkolů a zároveň poukazovat na možnosti zlepšení a zrychlení činností, rozšiřování schopností a kompatibility se spojenci tak, aby armáda byla připravena k okamžité reakci na možné hrozby současnosti. Ve venkovní expozici budou probíhat dynamické ukázky.

V rámci doprovodných programů proběhne zahajovací konference SECURITY TRENDS. Univerzita obrany Brno již tradičně pořádá konferenci CATE (Community-Army-Technology-Environment), která bude tentokrát tvořena čtyřmi dílčími konferencemi na témata Vojenské technologie 2015, Distanční vzdělávání, simulace a komunikace, Bezpečnost a ochrana informací, Logistika a ekologie v ozbrojených silách - Budování mnohonárodnostních logistických schopností (MO MLCC). Současně bude probíhat studentské symposium a projekt Vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Expozice - vojenská základna - bude rozdělena na vnitřní a vnější část, přičemž prostor mezi pavilony P a K  bude ohraničen a propojen s vnitřním prostorem P.

Exponáty pavilon P
Taktické operační centrum (TOC) a společné operační centrum (SOC) představí své funkce a spojení digitální i analogovou spojovací techniku a komunikační a informační modul pro 50 účastníků KIM50, mobilní pracoviště geografického zabezpečení operací (GeMoZ-C), taktickou meteorologickou stanici TACMET, která pomocí heliových balonů na nichž jsou připevněny sondy předpovídá počasí, či lehké obrněné vozidlo IVECO s mobilním průzkumně rušícím systémem STAR/V pro potřeby zjišťování radiové aktivity a sběru vzorků signálů v prostoru a mobilní komplet elektronického boje (MKEB) určený k zabezpečení efektivní činnosti rušičů zaváděných u jednotek nasazených v současných operacích.

Exponáty plocha K
Obytná zóna s ubytovacími kontejnery, kuchyní a jídelnou, pohotovostním úkrytem, logisticko - opravárenská zóna s polním muničním skladem, kontejnery pro opravu spojovací techniky a metrologii, skladovacím kontejnerem a pojízdnou zámečnickou dílnou, zóna ochrany vojsk s pohotovostním úkrytem, ochrannými valy, strážní věží, pyrotechnickými a CBRN (Chemical, Biological, Radiological and Nuclear) ochrannými obleky, roboty tEODor a TALON určenými k průzkumu nevybuchlé munice a improvizovaných výbušných prostředků a malým dekontaminačním automobilem na podvozku Tatra (MDA), radiolokátorem ARTHUR a kanónovou houfnicí DANA. Zdravotní zabezpečení na základně bude reprezentovat pojízdná převazovna (POP3), polní transfuzní stanice a hematologická laboratoř (PTP, BHL), ale také vrtulník W3A Sokol a další technika a materiál nezbytný pro chod základny v operacích. 

Součástí veletrhu budou i ukázky jízdních vlastností techniky AČR, Policie ČR, HZS ČR a ostatních vystavovatelů na vybudovaném polygonu.

Poslední den veletrhu připravuje společnost veletrhy Brno v rámci propagace branně bezpečnostních aktivit otevření akce pro širokou veřejnost, kde Armáda České republiky, Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor a Městská policie představí veřejnosti svoji současnou techniku, výzbroj a výstroj a to formou statických  i dynamických ukázek.

Datum: 4.2.2015 14:07:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště