Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Jagello 2000

 

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou označovány za největší bezpečnostní show v Evropě a nejnavštěvovanější dvoudenní akci v České republice. Jedná se o jedinečnou přehlídku co nejširšího spektra prostředků, kterými ČR, její spojenci a partneři disponují k zajištění bezpečnosti – nejen armády, ale i policejní či záchranářské jednotky zde prezentují svou výzbroj, výcvik a spolupráci se svými zahraničními kolegy. Akce slouží ale též jako místo k popularizaci důležitých bezpečnostních témat.

Aby bylo dosaženo maximálního účinku, vstup na ni je zdarma. I díky tomu rekordní počet návštěvníků dosáhl 225 000 (v letech 2011 a 2014) a rekordní počet zúčastněných zemí 17 (2012). Akce se kromě široké veřejnosti účastní i čeští a zahraniční vojenští či vládní představitelé, politici, velvyslanci, odborníci a další významní hosté, kteří tuto příležitost využívají k oficiálním jednáním, pořádání konferencí, či k neformálnímu setkávání.

Více na www.natodays.cz


natoaktual.cz – Informační centrum o NATO

natoaktual.cz je nezávislý zpravodajský a informační internetový portál, který ve spolupráci se serverem idnes.cz pokrývá otázky obrany, bezpečnosti a NATO. Kromě zpravodajství přináší též původní analýzy, komentáře, denní přehledy zahraničních médií a mnohé další. V roce 2014 zaznamenal rekordních 5 milionů návštěv.

natoaktual.cz rovněž slouží jako oficiální portál Informačního centra o NATO v Praze, které jednak veřejnosti poskytuje informace, ale působí rovněž jako studovna zaměřená na otázky vojenství, bezpečnosti, mezinárodních vztahů a NATO, a k těmto tématům nabízí i specializovanou knihovnu. Centrum dále pořádá přednášky, semináře či exkurze a může zájemcům vypomoci i s výzkumem. Provoz centra je podporován Ministerstvem zahraničních věcí ČR a veškeré služby jsou poskytovány zdarma.

Více na www.natoaktual.cz


Aliante

Projekt Aliante je jedinečnou mezinárodní soutěží pro středoškolské studenty, jejímž účelem je zvýšení porozumění účastníků o otázkách mezinárodní bezpečnosti, včetně transatlantické spolupráce mezi členy NATO. Tak slouží jako velmi účinný nástroj veřejné diplomacie, který posiluje povědomí mladých lidí o bezpečnostních tématech. Jedinečnost soutěže spočívá v jejím konceptu, který otestuje vědomosti, úsudek i fyzickou kondici schopnosti, ale klíčem k vítězství je především schopnost spolupracovat na mezinárodní úrovni. Na ty, kteří uspějí, čeká zasloužená odměna ve formě výjimečné cesty do jedné země, v níž mají vítězové možnost kromě turistických zajímavostí navštívit i místa obvykle uzavřená před veřejností – vojenské základny, ministerstva, neziskové organizace a další místa či instituce spjaté s bezpečností.

Více na www.project-aliante.org

www.jagello.org

Datum: 28.4.2015 8:47:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště