Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

IDET ARENA: Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje

 

Zásahová jednotka působí od 1. ledna 2010 na území Jihomoravského kraje, kraje Vysočina a Zlínského kraje.

Úkoly zásahové jednotky jsou velice specifické a týkají se především ochrany nebo obnovení vnitřního pořádku a bezpečnosti na veřejných místech. V souvislosti s organizovanou trestnou činností se jednotka využívá zejména ve fázi realizace odhalené trestné činnosti.

Mezi speciální úkoly jednotky patří zejména zajištění bezpečnosti a přepravy chráněných osob. Dále přeprava nebezpečných látek, munice, zbraní, věcí a cenností pro bankovní ústavy a další státní instituce (např. muzea), doprovody štěpných materiálů do jaderných elektráren a ochrana objektů. Dalším speciálním úkolem jsou prvotní opatření proti teroristům, únoscům osob a dopravních prostředků a pyrotechnické prohlídky při všech uvedených činnostech.

Zásahová jednotka má své místo, stejně jako celá Policie ČR, v integrovaném záchranném systému. Zde vykonává zejména práci ve výškách s využitím vrtulníku, práci s trhavinami, vyprošťování osob a další speciální činnosti.

Ukázka zásahové jednotky bude demonstrovat činnost jednotky při napadení doprovodu chráněné osoby. Bude použito několika vozidel, imitačních prostředků a střelby slepými náboji. Ukázka bude zaměřena na dynamickou činnost a taktiku obrany.

                                                

 

 

Datum: 17.5.2019 12:15:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště