Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

ESTO Cheb vybavuje armádní letouny hasicí technikou

 

Hašení obrněných transportérů bylo mottem expozice ESTO Cheb s.r.o.  na veletrhu IDET v pavilonu P. „Společnost dlouhodobě spolupracuje s Armádou ČR při údržbě stabilních hasicích zařízení a systémů antiexplozní ochrany kolových a pásových obrněných vozidel všech typů. Velkou pozornost také věnujeme ochraně vozidel hromadné přepravy osob, vozidel VIP a závodních vozidel,“ řekl  Roman Hrdý, výkonný a obchodní ředitel.

Esto Cheb v současnosti dodává kompletní řadu plynných hasiv. Některé výrobky jsou exportovány mimo jiné na trhy Velké Británie, Německa, Francie, Rumunska a Slovenska.  Nabízí také komplexní služby v oblasti bezpečnosti staveb a elektrické požární a zabezpečovací signalizace. Pro armádu dodává výrobky a služby zejména pro oblast  vojenského letectví. Je jimi vybavena většina letecké techniky českých a zahraničních výrobců působících na území ČR.

„Zvláštní postavení v oblasti našich výrobních aktivit zaujímají hasící prostředky s látkou Bioverzal. Používají se pro likvidaci ropných havárií s neomezeným použitím na zpevněných a nezpevněných površích a vodě. Je to tak zvané ekologicky čisté hasivo. Bioverzal. Esto převzala na základě uzavřené smlouvy aktivity v oblasti speciálních hasicích aplikaci a protivýbuchové ochrany na území ČR. Při tomto hašení se provádí recyklace a regenerace látek na bázi halogenderivátů uhlovodíku. Jde o jedno z nejmodernějších zařízení v Evropě. Provádíme také údržbu speciálních hasicích systémů a detekčních systémů kolejových vozidel,“ řekl Hrdý.

Firma představila unikátní produkt - jednotka GPU (Gas Protection Unit). Lze jím spolehlivě zmařit jakýkoli pokus vloupání pomocí plynu. Jakmile vysoce citlivé senzory zachytí výbušný plyn, uvolní řídicí jednotka speciální chemickou sloučeninu, která zabrání explozi. Díky tomuto systému lze předcházet škodám nejen na peněžních automatech, ale také na přilehlých budovách a komerčních objektech. Zařízení GPU může být díky své kompaktnosti nainstalováno jednoduše a rychle na nejrůznější místa uvnitř bankomatu. Zařízení je vybaveno systémem s moderní architekturou, která navíc disponuje rozšířením pro instalovaný bezpečnostní systém (např. Ink & Dye), kamerový systém, detektor vibrací a bezpečnostní systému proti vloupání. Vyznačuje se nízkými celkovými provozními náklady (TCO). Díky flexibilní konstrukci lze zařízení GPU rozšířit o další funkce, které umožňují aktivně bojovat proti nejnovějšímu vývoji kriminálního prostředí.

Na celém světě bylo začátkem roku 2014 instalováno již více než 2,3 milionu peněžních automatů a zhruba každých 5 minut přibude jeden další. Za posledních třicet let se navíc prudce zvýšila obliba peněžních automatů u klientů bank a stále více jich spoléhá na to, že bankomaty spolehlivě fungují 24 hodin denně. S provozem peněžních automatů je však spojena celá řada bezpečnostních problémů jako například podvody, krádež osobních údajů, fyzická vloupání, odcizení peněz za použití síly a vandalismus přičemž kriminální živly neustále zlepšují své metody a dovednosti. Mezi nejnovější postupy při vloupání do bankomatu patří použití výbušného plynu.

Datum: 21.5.2015 9:33:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště