Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

ESTO Cheb s.r.o.

 

Stabilní hasicí zařízení

Ochrana životů, zdraví a majetku
Společnost ESTO Cheb s.r.o. již více než 15 let, ve spolupráci s předními světovými výrobci, chrání životy, zdraví a majetek prostřednictvím instalací stabilních hasicích zařízení. Tato zařízení ve spojení s  požární signalizací představují vysoce účinný a spolehlivý prostředek potlačení požáru v prvotní fázi jeho rozvoje, kdy tepelné působení není tak vysoké, aby ohrožovalo chráněné hodnoty. Dle druhu hasiva  rozeznáváme stabilní hasicí zařízení plynová (s inertními plyny či halogenderiváty uhlovodíků), vodní, pěnová a prášková. Instalace konkrétního druhu zařízení se odvíjí od vhodnosti jednotlivých druhů hasiv  pro daný chráněný prostor.


Hasicí a antiexplozní systémy pro vojenskou techniku

Od roku 2000 spolupracujeme s předním světovým výrobcem hasicích a antiexplozních systémů pro vojenskou techniku, společností Kidde Deugra GmbH, SRN. Systémy jsou certifikovány pro všechny armády  NATO. Použití těchto vysoce sofistikovaných systémů, které chrání osádku obrněných vozidel před explozí a motorpřevodový prostor před požárem, předcházel dlouholetý výzkum a série náročných testů a  certifikací. Toto vše je zárukou maximální možné ochrany osádky. Nejnovějším trendem požární ochrany je ochrana exteriéru vozidla. Hasicími a antiexplozními systémy společnosti Kidde Deugra je vybavena  většina v současnosti používaných obrněných vozidel Armády ČR.


Hasicí systémy a hasicí přístroje používané v civilním a vojenském letectví

Naše společnost se již více než 10 let věnuje dodávkám a údržbě hasicích systémů a přístrojů pro letectví.  V této oblasti spolupracujeme s předním světovým výrobcem této techniky, společností UTC, USA. Jsme  držitelem oprávnění European Aviation Safety Agency (EASA) k projektování, výrobě a údržbě letecké techniky.  Jsme oprávněni provádět údržbu všech civilních a vojenských letadel. Dodávané hasicí systémy se používají  v motoru, přídavném motoru a palivových nádržích. Naše společnost je jedním ze tří evropských výrobců hasicích přístrojů používaných v interiéru letadla – tzv. palubních hasicích přístrojů. V současné době  probíhá v naší společnosti vývoj nového palubního hasicího přístroje dle nově připravované legislativy EU.  S certifikací tohoto přístroje a jeho zavedením do výroby se počítá od roku 2016.


Příčiny požáru

 

Datum: 13.1.2015 9:20:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště