Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Česká republika je v čele mezi 25 zeměmi v indexu porovnávajícím připravenost státu na kybernetické hrozby a kybernetickou kriminalitu

 

Asociace EUCYBSEC se začátkem roku 2017 připojila k aktivitě estonské e-Governance Academy (http://www.ega.ee/)  – Národnímu Indexu Kybernetické Bezpečnosti (NCSI). Jedná se o globální nástroj měření připravenosti států bránit se kybernetickým útokům a schopnosti zvládat kybernetické incidenty, rozsáhlé kybernetické hrozby a kriminálně motivované činy. Zároveň se jedná o přehlednou globální databázi národních dokumentů s vazbou na kybernetickou bezpečnost. V neposlední řadě může NSCI napomáhat při budování kapacit státu při obraně kybernetického prostoru. 

Výbor EUCYBSEC rozhodl o zahájení spolupráce s eGA začátkem roku 2017, kdy začal expertní team shromažďovat podklady zadání dostupných lokáních dokumentů do databáze NSCI. V minulém týdnu bylo úsilí našich odborníků dovršeno zprávou eGA o průběžném prvenství v pořadí zemí zapojených do NCSI (http://ncsi.ega.ee/czech-republic-takes-the-lead-in-ncsi/). V první desítce z celkem 25 již publikovaných zemí se dále nachází například Austrálie na čtvrtém, Kanada na šestém nebo Německo na osmém místě.  „Česká republika umístěním v čele žebříčku rozhodně potvrzuje vysoký standard v přístupu ke kybernetické bezpečnosti a obraně. Prvenství však nelze chápat jako zisk poháru vítězů. Naopak se jedná o dynamický rating, kdy se všechny země snaží prokázat svoji připravenost v oblastech daných metodikou NSCI. Toto předpokládá kontinuální práci na prokazování aktuální připravenosti a zúčastněné státy se takto nepřetržitě motivují ke zlepšování přístupu ke kybernetickým hrozbám.“, říká Michal Slezák, výkonný ředitel EUCYBSEC. 

EUCYBSEC se připojuje k NCSI (http://ncsi.ega.ee/ncsi-index/) a stává se garantem zastoupení České republiky v pořadí zúčastněných zemí také příštích letech. Zároveň bychom chtěli naše kapacity nabídnout vládním institucím pro možnost mezinárodního porovnání na základě použitých standardů, benchmarků a metodiky eGA. Jsme připraveni iniciovat a rozvinout platformu vedoucí ke kontinuálnímu sledování budování kapacit státu v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany.


 

EUCYBSEC, z. s.

je otevřené sdružení firem i jednotlivých odborníků aktivně vytvářející prostor pro sdílení nejnovějších poznatků v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany, jehož cílem je kontinuálně soustřeďovat odborný potenciál v této oblasti a být prostředníkem při zajišťování nejvyšších možných standardů kybernetické bezpečnosti a obrany.

Datum: 30.5.2017 14:00:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště