Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

BAE Systems

 

CV90 – nejmodernější používané a vyráběné bojové vozidlo pěchoty na světě
Bojové vozidlo pěchoty CV90 bylo vyvinuto jako typová řada vozidel charakterizovaných vysokým stupněm mobility a průchodivosti v jakémkoliv terénu, vysokou odolností a velkou palebnou silou včetně obrany proti vzdušným prostředkům. Důležitým faktorem jeho úspěchu je jeho konstrukce poskytující „rezervu pro budoucnost“ a flexibilita, díky čemuž může společnost BAE Systems tuto platformu neustále vyvíjet a modernizovat a k typové řadě přidávat další varianty. Mezi 1300 vozidly prodanými k dnešnímu dni je ne méně než 11 různých variant v 7 uživatelských zemích.

Díky relativně lehké konstrukci základního vozidla – hmotnost jednotlivých verzí se může pohybovat od 20 do 35 tun, podle konfigurace a stupně balistické ochrany – dokáže CV90 na bojišti manévrovat lépe než klasické tanky a je vyzbrojeno kanónem ráže 30, 35 nebo 40 mm; verze CV90120 vyzbrojená kanónem ráže 120 mm se v palebné síle dokonce tankům vyrovná. S osádkovou, či bezosádkovou věží.

„Jsme velmi hrdi na to, že můžeme našim vojákům dát nejlepší bojové vozidlo pěchoty na světě. Tato dodávka je výsledkem několikaleté úzké a intenzivní spolupráce mezi společností BAE Systems Hägglunds a norským průmyslem. BAE Systems Hägglunds je dobrým partnerem a doufáme, že budeme moci i nadále rozvíjet tento vztah během mnoha let, kdy bude flotila vozidel CV90 ve výzbroji naší armády.“
Plukovník Ragnar Wennevik, vedoucí projektu CV90 na straně norské armády

www.baesystems.com/cz

Datum: 3.1.2017 9:19:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště