Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

BAE Systems

 

Společnost BAE Systems a radary

Historie konstrukce a výroby nejmodernějších radarů společnosti BAE Systems započala před 75 lety – během této doby jsme zákazníkům po celém světě dodali více než 1000 pozemních i námořních radarů. Společnost BAE Systems si uvědomuje, že při rozhodování o pořízení radarového zařízení hraje významnou roli zapojení místních dodavatelů do procesu výroby a servisu tohoto zařízení. Společnost BAE Systems v minulosti mnohokrát úspěšně spolupracovala se společnostmi z různých částí světa na transferu technologií, licenční výrobě a vytváření servisních podniků na dobu životnosti dodaného zařízení.

Přehledový radar protivzdušné obrany Commander SL

Radarový systém Commander SL je vysoce výkonným mobilním nebo semi-stacionárním trojrozměrným přehledovým radarem dlouhého/středního dosahu monitorujícím vzdušný prostor. Jedná se o plně digitální zařízení s integrovaným sekundárním radarem, které nabízí funkci plně elektronické identifikace objektů, včetně režimů S a 5. Radar je vybaven pokročilou ochranou proti aktivnímu i pasivnímu elektronickému rušení (tzv. ECCM) a dalšími funkcemi řízení provozu radaru, které zajišťují jeho optimální výkon v různém prostředí a při různých elektronických vlivech. Jeho spolehlivá detekční schopnost si dokáže poradit s budoucími hrozbami ze vzduchu, např. nepilotovanými letouny (tzv. UAV), střelami s plochou dráhou letu a střelami vzduch-země dlouhého doletu. Pro rutinní každodenní sledování vzdušného prostoru je neméně důležitá schopnost tohoto radaru pracovat s různými frekvencemi, která umožňuje jeho využití v současném mírovém prostředí zahlceném elektronickou komunikací, aniž by docházelo k rušení uživatelů jiných spekter, nebo rušení od těchto uživatelů.

Radar Commander SL je plně kompatibilní se stávajícími nebo plánovanými systémy vedení a kontroly protivzdušné obrany. Radar je dále schopen zajistit omezenou funkci samostatného řízení vzdušného boje, která může být užitečná pro scénáře integrované protivzdušné obrany malého rozsahu, jelikož nabízí vysokou flexibilitu pro činnost velitele protivzdušné obrany.

Radar Commander SL je kompletním systémem, který slouží u předních leteckých útvarů NATO. Systém je navržen tak, aby vyžadoval pouze minimální, snadnou údržbu, a svou spolehlivost a disponibilitu osvědčil v ostrém provozu; jeho provozní náklady jsou dobře známy a vycházejí ze skutečně naměřených provozních údajů.


Pásové bojové vozidlo CV 90

Špičkové a osvědčené řešení – CV90

Vozidlo CV90 bylo navrženo s jasnou vizí: vytvořit prostředek, který by nabízel nejvyšší taktickou a strategickou mobilitu, ochranu proti leteckým útokům, schopnosti pro boj s tanky, vysokou odolnost na bojišti a ochranu v jakémkoliv terénu nebo taktickém prostředí.

CV90 je nejméně rizikovým a nejlépe chráněným vozidlem na světě – v současnosti i do budoucnosti. CV90 je první volbou humanitárních, mírových i bojových operací ve všech klimatických podmínkách. Společnost BAE Systems je dlouhodobě známá využíváním průmyslové spolupráce po celém světě.

Vozidlo CV90 nabízí osvědčené:

  • operační schopnosti
  • možnost dalšího růstu a ochrany
  • finanční efektivitu
  • možnosti spolupráce pro místní průmysl
  • elektronickou architekturu s možností rozšíření

Stručná fakta o CV90:

  • ve službě je 9 různých variant
  • uživatelé v 7 zemích
  • flotila vozidel najezdila 3 miliony kilometrů
  • výzkumu a vývoji byly věnovány 4 miliony hodin
  • celosvětově prodáno 1280 vozidel

www.baesystems.com

Datum: 22.4.2015 14:49:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště