Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

AURA dodává informační systémy pro armádu na míru

 

AURA je orientována na vývoj a dodávku IS "šitých na míru". Zkušenosti SW a HW špičkových odborníků umožňují se dlouhodobě orientovat na vývoj a dodávku individuálních řešení pro různé oblasti státní správy, obchodu a výroby a poskytování kompletního servisu pro běžný provoz IS/IT. Na veletrhu IDET se společnost představuje v pavilonu P.


Nejnáročnějším projektem AURY je aplikační SW pro Informační systém logistiky pro Ministerstvo obrany a Armádu České republiky (ISL). Jedním ze základních modulů ISL je systém pro kodifikaci materiálu/výrobků dle pravidel NATO (NCS). Jedinečné zkušeností z jeho vývoje a zavádění v ČR a v současnosti i ve Slovenské republice tvoří základ pro poskytování služeb pro návrh katalogizačních dat o výrobku v rámci kodifikačního servisu.

AURA je již od počátku zaměřena na vývoj a dodávky rozsáhlých a složitých informačních systémů pro logistiku. AURA úspěšně vyřešila desítky vývojových zakázek na realizaci komplexních, na míru zhotovených informačních systémů pro logistiku pro podniky v ČR i v zahraničí (Německu, Rakousku a Švýcarsku), vyvinula a dodala lokální logistické IS pro armádu ČR, včetně IS pro podporu řízení logistiky jednotek operujících v zahraničí. Je zhotovitelem aplikačního software pro integrovaný informační systém logistiky Ministerstva obrany a Armády ČR.

Informační Systém Logistiky je rozsáhlý informační sytém Ministerstva obrany a Armády České republiky, který se vyznačuje komplexní funkčností pokrývající oblasti  - řízení akvizice, řízení zásobování, údržba výzbroje a techniky,řízení logistiky atd. Dále se vyznačuje velkým počtem uživatelů (řádově se jedná o stovky až tisíce) a velkým rozsahem pokrývá území celého státu, včetně exteritoriální logistiky zahraničních misí.

MC Catalogue je nástroj pro katalogizaci materiálu plně vyhovující pravidlům Kodifikačního systému NATO (NATO Codification System - NCS) dle standardů NATO (STANAG 3150, 3151, 4177 a ACodP-1). MCC byl vytvořen na bázi konfigurační položky software KATALOG, která je součástí Informačního systému logistiky MO ČR a AČR. NCS byl přijat jako standard v rámci NATO a připojila se k němu i řada dalších zemí. MCC Browser je internetová aplikace umožňující prohlížení dat o produktech katalogizovaných podle pravidel Kodifikačního systému NATO. Konfigurace MC CATALOGUE Servis je určena pro zpracování návrhu katalogizačních dat a splňuje dva hlavní cíle, a to možnost přípravy katalogizačních dat a podporu odeslání katalogizačních dat NCB (Národní kodifikační úřad).  

Významným produktem společnosti AURA, který zasahuje do veřejné správy, je Číselník NIPEZ. Tvoří součást rozsáhlejšího projektu Národní infrastruktury pro elektronické zadávání veřejných zakázek. Na něj navazuje softwarová aplikace Elstan rozšiřující funkčnost číselníku NIPEZ. Firma rovněž poskytuje informační systémy pro krizové řízení a pro právní agendy. Smluvním strategickým partnerem AURy pro oblast kodifikace materiálu je společnost Allan Webb Ltd. Z Velké Británie, která patří v této oblasti k předním evropským dodavatelům.

Společnost AURA v posledních letech výrazně rozšiřuje své portfolio a zajišťuje poptávky z rezortu obrany, průmyslu i veřejné správy. Dá se říci, že v posledních letech vyhrála všechna výběrová řízení, kterých se s vlastními informačními systémy zúčastnila.

Datum: 21.5.2015 23:15:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště