Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

 

C4ISTAR systém pro Armádu ČR, vytvořený společností PRAMACOM - HT, spol. s r.o.VERA-NG představuje pátou generaci osvědčených pasivních sledovacích systémů pro vojenské využití. V terminologii NATO se jedná o ­Passive ESM (Electronic Support Measures) Tracking (PET) technology. ERA je nyní světovým lídrem v těchto technologiích, protože zpracovává širokou třídu rádiových emisí z potencionálních cílů od palubních radiolokátorů přes odpovídače sekundárních radiolokátorů až po dotazovače navigačních systémů TACAN/DME.

Čistě pasivní technologie vyráběná ERA poskytuje důležitou vlastnost – vidět a nebýt viděn. VERA nevyzařuje elektromagnetickou energii, čímž je radiotechnicky neviditelná. Nevysílá žádné průzkumně využitelné signály, naopak poskytuje cenné informace získané dlouhodobým radiotechnickým průzkumem zájmového území. Umožňuje tedy maximální ostražitost při zachování dobrých sousedských ­vztahů a nemůže být cílem protiradarových střel. Anténní jednotky Vera-NG mohou být při svých rozměrech a váze snadno přepravovány na běžných nákladních vozech. Tento výrobek si můžete prohlédnoutna stánku č. 066 v pavilonu P.

Na začátku roku 2015 uzavřela společnost ­EXCALIBUR ARMY strategické partnerství s nadnárodním koncernem General Dynamics o spolupráci na projektu kolového obrněného vozidla PANDUR II 8x8. Díky tomuto partnerství společnost získala schopnost výroby a údržby moderních západních pozemních vozidel.

Vozidla PANDUR II 8x8 využívají moderního kolového podvozku sloužícího jako základ pro širokou škálu verzí od běžného bojového vozidla pěchoty přes spojovací a velitelská vozidla až po speciální průzkumné varianty se špičkovými sledovacími systémy, obrněná sanitní vozidla a další verze.

Výsledky úspěšné spolupráce s General Dynamics i další novinky ve výrobním programu společností holdingu EXCALIBUR GROUP a společnosti TATRA TRUCKS budou prezentovány jak na vnitřní ploše č. 34/35 v pavilonu P, tak na venkovních plochách a testovacím polygonu.

www.aobp.cz

Datum: 14.4.2015 8:47:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště