Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IDET
24.-26.5. 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Armáda České republiky

 

Letošní expozice Ministerstva obrany a Armády České republiky nese symbolický název „Jsme tým“.

Toto motto platí také pro působení českých vojáků v zahraničních operacích. Expozice resortu obrany tentokrát nabídne výjimečnou a jedinečnou možnost nahlédnout do života vojenské základny při nasazení jednotek české armády v zahraničí. Velikost a uspořádání jednotlivých částí základny bude samozřejmě přizpůsobeno prostorovým možnostem výstavní plochy, pozorný návštěvník si však představu o chodu a fungování základny určitě vytvoří. Vojenská základna při nasazení v zahraniční operaci je v určitém slova smyslu „malé městečko“, které po dobu působení v operaci vytváří a zabezpečuje jednotkám kompletní zázemí pro jejich práci.

V pavilonu P bude umístěno taktické operační centrum a společné operační centrum, symbolické „srdce a mozek“ základny, které představí své fungování, způsoby komunikace a spojení mezi jednotkami (digitální i analogová spojovací technika, komunikační a informační modul), mobilní geografické pracoviště, nebo například taktickou meteorologickou stanici, která pomocí heliových balonů, na nichž jsou připevněny sondy, předpovídá počasí. Ve vnitřní části expozice bude umístěno také lehké obrněné vozidlo IVECO s mobilním průzkumně rušicím systémem pro zjišťování radiové aktivity a sběr vzorků signálů v prostoru, či mobilní komplet elektronického boje, který slouží k zabezpečení činnosti rušičů zaváděných u jednotek nasazených v současných operacích.

Ve venkovní části expozice, na ploše mezi pavilony P a K bude umístěna obytná zóna s ubytovacími kontejnery, kuchyní a jídelnou, logisticko-opravárenská zóna s polním muničním skladem, kontejnery pro opravu spojovací techniky a metrologii, skladovací kontejner a pojízdná zámečnická dílna. Představeny budou také ochranné a bezpečnostní prvky základny – pohotovostní úkryt, zóna ochrany vojsk s pohotovostním úkrytem, ochranné valy a strážní věž. Ochrana osob bude zastoupena pyrotechnickými a CBRN (Chemical, Biological, Radiological and Nuclear) ochrannými obleky, roboty tEODor a TALON určenými k průzkumu nevybuchlé munice a improvizovaných výbušných prostředků a malým dekontaminačním automobilem na podvozku Tatra (MDA), radiolokátorem ARTHUR a kanónovou houfnicí DANA. Součástí základny je také zdravotní zabezpečení, které bude reprezentovat pojízdná převazovna (POP3), polní transfuzní stanice a hematologická laboratoř (PTP, BHL), ale také vrtulník W3A Sokol a další technika a materiál nezbytný pro chod základny v operacích.

Expozice resortu MO ČR bude umístěna v pavilonu P a na volné ploše u pavilonu P.

Datum: 7.5.2015 10:05:00

Současně také


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště