Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

GO a REGIONTOUR 2018 v číslech

 

Veletrhů cestovního ruchu GO & Regiontour 2018 se zúčastnilo 803 vystavujících firem z 25 zemí, prezentovaly se všechny kraje České republiky a sedm z osmi krajů Slovenska.

Expozice si prohlédlo 31 314 návštěvníků.

Zahraniční návštěvníci přijeli z 11 zemí, především ze Slovenska, Rakouska, Polska a Maďarska.

V Press centru se akreditovalo 256 novinářů, mezi nimi 22 zahraničních z Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska.

Závěrečná zpráva ke stažení:

ŘEKLI O VELETRZÍCH GO & REGIONTOUR

Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj
Z prohlídky veletrhů mám nádherný dojem. Nejsem tu poprvé a beru to i jako přirozené místo setkávání, kde se vyřeší spousta věcí. Myslím si, že je to ku prospěchu cestovního ruchu, a nový koncept veletrhů GO & Regiontour hodnotím velmi pozitivně.

Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno
Cestovní ruch představuje velmi důležité odvětví ekonomiky. Jde o skutečný průmysl. BVV je známo jako organizátor oborových průmyslových veletrhů a proto jsme rádi, že veletrhy GO & Regiontour přispívají rozvoji průmyslu cestovního ruchu.

Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism
CzechTourism je zde tradičním účastníkem, nicméně i pro nás je letošek výjimečný, a to nejen díky novému konceptu celého veletrhu, ale také proto, že hlavním marketingovým tématem je 100 let výročí vzniku Československa. Cestovní ruch v České republice loni rostl ve všech parametrech a výjimečné je mírné snížení Prahy oproti ostatním regionům na příjezdech. V prvních třech kvartálech jsme zaznamenali vysoký nárůst zahraničních klientů právě v regionech, téměř o 16 %, zatímco v Praze o necelých 7 %.

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR
Jsem rád, že se nadále drží vysoká kvalita veletrhů cestovního ruchu tady v Brně. Pokud mohu porovnat s jinými takovými veletrhy v rámci zemí Evropské unie, tady na mě dýchá přátelství a pozitivní nálada. Pro nás starosty jsou tyto veletrhy podstatné ze dvou důvodů. Můžeme tady prezentovat krásy našich obcí, měst, krajů, regionů a svazků obcí. Na druhé straně můžeme navazovat přátelství s jinými regiony a inspirovat se tím, jak propagaci cestovního ruchu dělají u nich. Nový koncept je určitě krok správným směrem, je to komfortnější řešení a probíhají zde daleko intenzivnější rozhovory o možné spolupráci.

Michal Veber, výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří ČR
Nová koncepce je správný krok. Na doprovodném programu jsme loni měli nadbytek židliček, ale letos nám chybí, koncentruje se tu spousta lidí. Hodně cestovních kanceláří nevědělo, co spojení do jedné haly přinese, váhaly s účastí a jsou tu jen jako návštěvníci, ale příště už chtějí vystavovat.

Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Spojení veletrhů GO & Regiontour jsme uvítali a oceňujeme i to, jak se podařilo skloubit doprovodný program, pódia se navzájem nerušila. Návštěvnost byla z našeho pohledu uspokojivá. Nová koncepce veletrhů je krok správným směrem a těšíme se na další ročník.

Jan Hodovský, ředitel Asociace krajů ČR
Asociace krajů ČR obnovila letošním ročníkem GO & Regiontour na brněnském výstavišti tradici a spolupráci při využití veletrhů s regionální tématikou k prezentaci zajímavých míst, regionální kultury, gastronomie či spolků široké veřejnosti. A to protože podpora a rozvoj cestovního ruchu významně přispívá k dobré socioekonomické situaci jednotivých regionů naší země. Je to i vhodné místo pro odborné diskuse všech partnerů s celostátní i krajskou působností. Nový model veletrhu hodnotíme kladně a je dobrým základem rozvoje pro další období.

Klára Badinková, zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky
Líbí se mi, že veletrh žije, zapojuje i řemeslníky, gastronomii a všechno, co s cestovním ruchem souvisí. Slovensko se tady letos prezentuje ve větším formátu, protože naše regiony i podnikatelé cítí moravskou klientelu jako velmi důležitou. A vnímají také vstřícnost pořadatelů veletrhu.

Petr Vokřál, primátor města Brna
Veletrhy cestovního ruchu jsou tradiční, ale ty letošní jsou oblečeny do nového hávu. Výstaviště si letos připomíná 90 let existence a slavíme vznik České republiky i Československé republiky. Na stánku Brna máme ochutnávku historie a také toho, co se pro letošek chystá - Olympijský festival a festival Re:publika.

Petra Rusňáková, radní města Brna
Letošní ročník veletrhů GO & Regiontour byl velmi podařený, velmi pozitivně hodnotím zejména jeho nový koncept. Stánek Brna, který se nesl v prvorepublikovém duchu, lákal návštěvníky například na kavárnu nebo fotokoutek. Úspěšnost tohoto ročníku potvrzuje i vysoká návštěvnost, a to široké zastoupení z řad odborníků i veřejnosti.

Jana Vildumetzová, předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje
Cestovní ruch je klíčovou oblastí pro rozvoj našich regionů. Potřebujeme, aby naše kraje byly dostupnější, aby silnice byly rychlejší a bezpečnější. Všechny naše kraje mají co nabídnout a přála bych si, aby jejich turistická návštěvnost ze strany tuzemských i zahraničních hostů dále rostla. Věřím, že návštěvnost těchto veletrhů překročí počet 30 tisíc osob.

Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje
Je to úžasné. Po minulých letech, které připomínaly spíše skomírání tohoto veletrhu je letošní ročník velký restart. Věřím, že to nakopne další kraje a města, aby se do budoucna zapojily. Myslím, že Regiontour má České republice hodně co nabídnout.

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR
Tyto veletrhy jsou dobrou ukázkou pokroku, kterého jsme v cestovním ruchu dosáhli. Při porovnání expozic před deseti nebo dvaceti lety a dnes bychom tento pokrok viděli zcela zřetelně. Vy, kteří tuto práci děláte, se opravdu nemáte za co stydět.

Viliam Sivek, předseda Fóra cestovního ruchu
Malí a střední podnikatelé tvoří 99 % příjmů do veřejných zdrojů cestovního ruchu. Jejich jménem chci poděkovat akciové společnosti Veletrhy Brno za to, že poprvé v historii konání těchto veletrhů umožnila malým a středním podnikatelům vystavovat společně s kraji.

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje
Veletrhy GO & Regiontour se mi velmi líbí. Nové uspořádání je lepší, lidé se lépe orientují a smysl propagace jednotlivých krajů je výraznější. Za mě dobrý!

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje
Jsem velice rád, že jsem se prvního dne mezinárodního veletrhu zúčastnil. S kolegy hejtmany se samozřejmě setkáváme pravidelně, ale veletrh nabízí nejen méně formální atmosféru, ale také příležitost navštívit stánky krajů, mikroregionů i měst a seznámit se s možnostmi a nabídkami těchto míst. Moravskoslezský kraj podporuje kvalitní regionální potraviny, takže jsem si nenechal ujít ani ochutnávky výherců soutěže Regionální potravina. Kromě toho všeho jsem rád, že jsme s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou domluvili její návštěvu Moravskoslezského kraje.

Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje
Překvapila mě nápaditost a kreativita jednotlivých vystavovatelů. Veletrh byl přehledný a myslím si, že pro návštěvníky velmi přínosný.

Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje
Na Regiontour jezdím řadu let a mohu sledovat jeho vývoj, od určité stagnace se veletrh začíná zase zvedat. Myslím, že právě nová koncepce veletrhu je prvkem, který vedl k jeho oživení. Cestovní ruch je fakticky průmysl, který se nemůže obejít od marketingu a určitých strategií, čemuž napomáhá tento veletrh. Jihočeský kraj tady tradičně vystavuje a tradičně se prezentuje nějakou zajímavou expozicí s originálním nápadem. Líbí se mi to, jen bych uvítala ještě více návštěvníků z řad široké veřejnosti.

Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje
Marketing v oblasti cestovního ruchu se rychle vyvíjí, proto jsem velmi ráda, že se tuzemské veletrhy snaží nejnovějším trendům přizpůsobovat svými koncepcemi. Návštěvníci díky tomu mohou vychutnat atmosféru jednotlivých regionů stejně, jako tomu bylo letos na Regiontouru v Brně.

Roman Škrabánek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Je dobře, že pořadatelé vyslyšeli hlas cestovních kanceláří a umístili expozice obou veletrhů do jedné velké haly. Výsledky potvrzují, že toto uspořádání je správné, protože účast ze strany středních a malých cestovních kanceláří vzrostla.

Bohumil Smutný, zastupitel Jihomoravského kraje za KSČM
Návštěvnost letošního zahájení veletrhů GO & Regiontour je vyšší, to jistě i díky dobré prezentaci jednotlivých krajů. Na této akci oceňuji především možnost setkat se s partnery spřátelených krajů, díky tomu můžeme lépe najít společnou řeč, což nepochybně přispívá lepší spolupráci regionů na celostátní úrovni.

Miriam Kolářová, místostarostka MČ Brno Sever
Tradiční veletrhy GO & Regiontour mám velmi ráda. Užívám si zde dnes společnost přátel nejen z Brna a Jihomoravského kraje, ale i jiných spřátelených regionů. Atmosféra je velmi přívětivá a živá.

Jiří Horák, starosta Bučovic
Regiontour je vynikající místo setkání a navázání partnerských kontaktů. Za jižní Moravu jsme rádi, že se zde můžeme setkat s přáteli například ze Zlínského kraje, se kterými nemáme čas na setkání během roku.

Pavel Pichler, Travelbakers.cz
Narazil jsem na několik stánků, u kterých pracují s virtuální realitou a interaktivními modely, což mě příjemně překvapilo. Velmi kvituji, že veletrh GO & Regiontour propojuje cestovní ruch s jídlem. Přijde mi skvělé, že když přijdu například ke stánku Olomouckého kraje, hned vedle mohu ochutnat jejich tvarůžky.

Ondřej Cahel, vystavovatel, ekolo.cz
Od rána už jsme dokonce prodali několik kol. Návštěvníky zkrátka lákají festivalové ceny. Oproti loňsku máme stánek na lepším místě a testovací dráha pro naše elektrokola zabírá podstatně větší plochu, takže si lidé mohou na kolech zajezdit víc.

Ondřej Blaho, moderátor pořadu ČT Dobré ráno
Z letošního ročníku Regiontour jsem nadšený! Především musím vychválit program společné stage stánku Brna a Jihomoravského kraje, který je skutečně nabitý zajímavostmi a úžasnými hosty. Nejvíc mě bavily debaty s Pavlem Andělem o chystaném projektu k výročí 100. let založení ČR, je to unikátní projekt, který snad nebude mít obdoby v celé střední Evropě. A celkově organizace je skvělá, moc si to tady užívám, i když jsem v jednom kole s moderováním.

Petr Kostka, obchodní ředitel cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS
Přestěhování veletrhu GO do haly P hodnotím kladně. Klient nemusí nikam přecházet a stánky regionů vždycky měly vysokou návštěvnost. Teď se klienti projdou po stáncích regionů, ochutnají jídlo, pití a pak přijdou k nám. Je tady spousta lidí, jsme spokojeni.

Lenka Aliti, oddělení péče o klienty CK Nomád
Celkově mám dojem, že je letošek velmi podařený v porovnání s loňským ročníkem. Je tady více lidí. Vystavovatelé mají zajímavé stánky. Oceňujeme, jak organizátoři dbají na celkovou čistotu.

Simona Juránková, zástupkyně pro PR a reklamu, Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Mohu říct, že nás návštěvníci opravdu nenechali v klidu. Přicházeli k nám po celé čtyři veletržní dny. Ptali se a sbírali informace. Je dobře, že regiony a cestovky jsou letos umístěné takto pospolu. Návštěvnost našeho stánku letos byla velmi vysoká.

Martin Pižem, OOCR Slovenský ráj & Spiš
Z veletrhu mám velmi pozitivní dojem, vidím tu velkou pestrost nabídky, vystavují domácí české regiony i mnoho zajímavých zahraničních destinací. Líbí se mi, jak aktivně lidé reagují a ptají se na další informace, protože kvůli tomu tady jsme. Představujeme tady destinaci, ale zároveň jsme přivezli speciální nabídky od měst a ubytovatelů. Čeští návštěvníci jsou pro nás velmi důležití, tvoří asi 30 procent naší klientely.

Michaela Rafajová, výkonná ředitelka, Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry
Česká klientela je pro region Vysoké Tatry číslem jedna, proto je pro nás důležité prezentovat se na českém trhu. Jezdí k nám hosté z celé České republiky, je v tom i trocha nostalgie, protože Tatry považovali za své. Příslušníci starší generace se vracejí třeba s vnoučaty, aby jim ukázali, kam dříve jezdívali.

Michaela Bělinová, Městské informační centrum Hořice
Jsme velice spokojeni, protože jsme díky Asociaci turistických a informačních center dostali větší prostor k prezentaci Hořic. Toho jsme se snažili maximálně využít a lidé si nás tady našli, i když jsme dřív bývali v expozici Královéhradeckého kraje. Simulátor motocyklového závodu 300 zatáček hodně zaujal děti a hořické trubičky všechny.

Jana Plocrová, Malované mapy
Jsme naprosto spokojení. Lidí je hodně, pořád máme plno, mají zájem o naše letecké snímky a mají spoustu otázek. Organizace s Regiontour proběhla hladce a úplně v klidu.

Jitka Šašinková, Turistické známky, pracovnice infocentra Rýmařov
Jsme hlavně spokojeni s návštěvností, máme tu plno, vydali jsme letos překvapivě mnoho tištěných materiálů. Naštěstí jsme se na to připravili a máme tady dost kolegů, takže jsme se mohli jít podívat na ostatní vystavovatele.

Robert Huszár, Maďarsko, manažer Balatontourist
Jezdím sem již patnáctým rokem, jsme tu jako doma. Organizátoři jsou velmi vstřícní a laskaví, máme vás rádi. Hlavně se vždy těším na přátele ze slovenských a českých krajových stánků, kteří sem také pravidelně jezdí. Ještě nám tu chybí polský stánek a byly bychom pěkná velká rodina.

Jan Matouš, ředitel sekretariátu ATIC
Veletrh se mi velmi líbí. Jsem rád, že se tady můžu potkat se členy naší asociace, kteří zde prezentují své kraje. Letos jsme proto i využili možnosti uspořádat v konferenčním sálu jednání rady.

Jiří Karpíšek, moderátor stánku Plzeňského kraje
Jezdíme sem pravidelně, už znám všechny kolegy z ostatních krajů. Atmosféra je výborná, přátelská, návštěvníků je dost. Jsme tady vždy rádi a užíváme si to.

Magdaléna Jiříková, Jihočeská centrála cestovního ruku
Libí se mi novinka letošního roku, tedy nápad spojit veletrhy GO & Regiontour v jednom pavilonu, pěkně se to doplňuje a přilákalo to tak více návštěvníků. Nejzajímavější jsou asi stánky Regionální potraviny.

Tomáš Postl, ředitel Pangeo
Spojení Go a Regiontour je super, je tady dost lidí. Pořád to tu proudí a žije. Jsme velmi spokojeni, i co se týče organizace.

Kateřina Vyškovská, vystavovatelka, majitelka CK V-Tour
Letos jsme na veletrhu postavili dvě stanoviště – v pavilonu F s ferratovou horou a ve vedlejším běžný vystavovatelský stánek, kde prezentujeme například výstavu fotek. Myslím si, že lidi jsou v dnešní době hodně akční. Tento koncept veletrhu, kdy mohou přijít a vyzkoušet si nejrůznější aktivity spojené s cestováním ruchem, vítám.

Michal Kůra, ředitel Slovenia center Praha
Návštěvnost je u nás srovnatelná s loňským rokem. Návštěvníci se o Slovinsko hodně zajímají. Je pro nás příjemnější, když jsou cestovní kanceláře spojené s regiony, protože se tady pohybuje mnohem více lidí.

Renata Hořanská, vedoucí CK Valaška
Nejsilnějším dnem byl pro nás jednoznačně pátek a sobota. Návštěvnost je slušná. Lidé stále chtějí cestovat a objevovat. Zaznamenala jsem změnu v tom, že stále více přicházejí lidé, kteří vědí, co hledají. Oproti tomu dříve chodili nerozhodnutí, kteří jen sbírali katalogy a nevěděli, co vybrat. Dát cestovní kanceláře do stejného pavilonu jak stánky regionů je dobrá myšlenka, protože je tu mnohem větší kumulace návštěvníků.

Blanka Milfaitová, majitelka Caravan & Camping Resort La Marmolada
Letos jsme tady poprvé, takže nemohu srovnávat. Nicméně, zvědavců přichází dostatek, takže jsme spokojení. Největší zájem jsme zaznamenali v sobotu.

Věra Molnár, zástupkyně Naturhistorisches Museum Wien
Jsme spokojeni, návštěvnost u našeho stánku je vysoká. Chytli jsme tady i nové, zajímavé kontakty. Největší zájem je o přírodovědecké muzeum a Zoo Schönbrunn. Vždycky to tady žilo a žije to tu i letos. V pavilonu P se pohybuje mnohem více lidí, a tak by to mělo pokračovat i do budoucna.

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště