Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
16.-19.1. 2014

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
16.-19.1. 2014

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Prezentace Technického muzea v Brně na veletrhu REGIONTOUR

 

V roce 2014 si připomeneme významné výročí – 100 let od vypuknutí první světové války. Tento konflikt měl klíčový význam pro naše země, protože na jeho konci se zrodilo samostatné Československo.

Při příležitosti tak významného jubilea se ke spolupráci sešlo 9 významných paměťových institucí – Národní muzeum, Národní technické muzeum, Vojenský historický ústav Praha, Poštovní muzeum, Technické muzeum v Brně, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum, Moravské galerie a státní zámek Konopiště. Vznikl tak unikátní projekt nazvaný Velká válka. V jeho rámci budou na objektech zúčastněných institucí probíhat výstavy, přednášky a další doprovodné akce.

Vzhledem k významu výročí a rozsahu celého projektu se Technické muzeum v Brně rozhodlo věnovat největší část svého prezentačního stánku na veletrhu REGIONTOUR právě tomuto tématu. Stěžejní důraz bude kladen na představení celého projektu prostřednictvím výstavních panelů, a poté bude dán prostor jednotlivým institucím k prezentaci svých předmětů, které mají sloužit jako upoutávka k připravovaným výstavám. Tato „výstavní“ část dá divákům možnost nahlédnout do jednotlivých prezentací a vybrat si podle tematického zaměření, kam se vydají.

Část stánku bude interaktivní s možností aktivního zapojení návštěvníků – dioráma se zákopem, vhodné prostředí umožňující udělat si „dobovou“ fotografii, didaktický kvíz k podobě výzbroje a výstroje vojáků, puzzle a další aktivizující materiály.

Pro prezentaci na veletrhu REGIONTOUR budou vydány speciální společné tištěné materiály, které tu budou zájemcům k dispozici.

Menší část prezentačního stánku Technického muzea v Brně bude jako každoročně věnována mimobrněnským památkám muzea a dalším výstavním projektům nastávajícího roku.

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště