Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Známe „jízdní řád" Nomádů

 

Velkým tahákem veletrhů GO a Regiontour a hlavně festivalového pavilonu F bude projekt Nomádi. Rozhodně jste o seriálu zpravodajského portálu Lidovky.cz už slyšeli. Do Brna přijedou zástupci čtyř netradičních způsobů cestování, o nichž psali. Už je jasné, kdy se který projekt v expozici Lidovek.cz a na hlavním festivalovém pódiu představí. Tady je tedy „jízdní řád“ Nomádů – dobrodruhů, kteří po celém světě cestují na vlastní pěst, v nezvyklých vozech a často po neobvyklých místech planety - v Brně.

 

Čtvrtek 18. ledna

hlavní pódium pavilonu F

11:00 – 11:30 Hugo a my

 
Hugo je nenápadná dodávka, jakých po Evropě jezdí desítky tisíc. Ona se zabývá marketingem, on se pohybuje kolem filmu a videa. Jednoho dne se přestěhovali i se svým psem do dodávky a vyrazili z Prahy. Na cestě kromě poznávání nových míst fotili, natáčeli dronem a pracovali. O svém životním stylu digitálních nomádů vedli pečlivě udržované webové stránky, kam zaznamenali dobrá místa na přenocování i životní náklady. Z jejich statistik mimo jiné vyplývá, že za jídlo denně utáceli 273 korun. Foto: Hugo a my

 

stánek Lidovek.cz

11:00 Aviou: „Amálka - jak to začalo - Rusko, Mongolsko, severní Afrika, Evropa“

Proč cestujeme zrovna obytnou Avií z roku 1975. První výprava do Mongolska a Ruska, výběr toho nejlepšího z následujících výprav, které nás zavedly do Maroka, Skandinávie, Pobaltí a na Balkán. Vypráví Vojtěch Wertich.

13:00 Hugo a my: „Jak se na cestu připravit a s čím (a kolika penězi) počítat“

Mladý pár, pes, dodávka a půl roku na cestě po Evropě. Jak nomádský život skloubit s prací. 

15:00 Čezetou kolem Afriky: projekt Martina Magnuska

 

Pátek 19. ledna

hlavní pódium pavilonu F

15:30 - 16:00 Aviou (Vojtěch Wertich)

Na první pohled to vypadá jako hodně špatný nápad: vezmete obytnou Avii A30 z roku 1974, najdete si pokud možno hodně vzdálenou destinaci s nejistým stavem silnic (pokud tam vůbec nějaké silnice jsou) a vyrazíte na cestu s vidinou maximální rychlostí 85 kilometrů v hodině. Jenže Vojta Wertich a jeho přátelé dokázali, že to jde. Nejprve avií dojeli do Mongolska, pak na sever Evropy a také do severní Afriky. Jejich poslední expedice je zavedla do Jižní Ameriky. Tam Amálka, jak láskyplně letitému expedičnímu stroji říkají, čeká na další dobrodružství, které začne za pár měsíců. Foto: Jakub Nosek

 

stánek Lidovek.cz

11:00 Čežetou kolem Afriky

13:00 „Aviou-Amerikou“ - díl první: poslání Avie přes oceán - Uruguay, Argentina, Chile

Po všech stránkách nejnáročnější expedice obytné Avie zvané Amálka, a to čtyři měsíce v Jižní Americe. V tomto díle se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, nádherné divočiny Patagonie a patagonské cesty Carretery Austral nebo i spálenin z vyprahlé Atacamy.

14:30 Bronco namiesto hotela: „Když cíl není v plánu: Mongolsko a Sibiř“

Mladý pár a pravý americký off-road na cestě na východ

16:00 Hugo a my: „Nejlepší místa na spaní i výlety a jak je v Evropě hledat“

Mladý pár, pes, dodávka a půl roku na cestě po Evropě

 

Sobota 20. ledna

hlavní pódium pavilonu F

11:00 - 11:30: Čezetou kolem Afriky (Martin Magnusek)

Martin Magnusek oprášil v garáži socialistický motocykl značky ČZ, který tam stál zapomenutý několik dlouhých let. Řekl si, že "Číza" nepatří do starého železa a aby to dokázal, vyrazil v roce 2015 na cestu napříč Afrikou. Po pěti měsících dorazil na Střelkový mys - nejjižnější místo černého kontinentu. Letos se do Afriky vrátil a putoval jinou cestou zpět na sever. Jeho stroj jej opět bezpečně dopravil přes celý kontinent. Foto: Martin Magnusek

 

stánek Lidovek.cz

11:00 Hugo a my: „Jak se na cestu připravit a s čím (a kolika penězi) počítat“

Mladý pár, pes, dodávka a půl roku na cestě po Evropě

13:00 „Aviou- Amerikou“ - díl druhý: Bolívie

Bolívijské výškové rekordy a nemoci cestovatelů i vozu. Těšit se můžete i na jízdu po zaplaveném salaru, výstup na šestitisícový vulkán, bláznivé horníky v Potosí nebo třeba sjezd silnice smrti na horských kolech.

14:30 Bronco namiesto hotela: „Když cíl není v plánu: Mongolsko a Sibiř“

Mladý pár a pravý americký off-road na cestě na východ

16:00 Čezetou kolem Afriky: projekt Martina Magnuska

 

Neděle 21. ledna

hlavní pódium pavilonu F

13:00 - 13:30 Bronco namiesto hotela

Martin Remiš je slovenský architekt, který si už v dětství zamiloval pravý americký koráb silnic: Ford Bronco. Není divu, že se svojí ženou Zuzanou vyrazil na poněkud neobvyklou svatební cestu. Trvala půl roku a zavedla je na Sibiř a do Mongolska. Cestu absolvovali, jak se dá tušit, ve Fordu Bronco, na který si postavili speciální expediční nástavbu podle vlastního návrhu. Konstrukce prošla zatěžkávací zkouškou v podobě těžce průjezdného terénu i sibiřský mrazů. Vůz si návštěvníci veletrhu budou moci prohlédnout v expozici. Foto: Bronco namiesto hotela

 

stánek Lidovek.cz

11:00 Hugo a my: "“Jak se na cestu připravit a s čím (a kolika penězi) počítat“

Mladý pár, pes, dodávka a půl roku na cestě po Evropě 

13:00 „Aviou Amerikou“ - díl třetí: Peru, Ekvádor, Kolumbie

V posledním díle se s již lehce unavenou Amálkou protáhneme dál na sever skrze El Niñem postižené a zaplavené Peru včetně jízdy po "peruánské cestě smrti" na Machu Picchu, profičíme stále zelený Ekvádor až po finální destinaci v překvapující Kolumbii.

14:30 Bronco namiesto hotela: „Když cíl není v plánu: Mongolsko a Sibiř“

Mladý pár a pravý americký off-road na cestě na východ

15:00 Hugo a my: „Nejlepší místa na spaní i výlety a jak je v Evropě hledat“ (pozn. tento termín se ještě bude upřesňovat)

 

Datum: 16.1.2018 9:06:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště