Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Zkusili jste discgolf? Najít hřiště už je mnohem jednodušší

 

Discgolf je poměrně nový sport, jehož popularita rok od roku stoupá. První discgolfové hřiště u nás vzniklo v roce 2010, aktuálně jich je v Česku přes stovku. Discgolf hraje a aktuálně v pavilonu P i propaguje Slovák Karol Hrubják. „Věnujeme se výstavbě discgolfových hřišť na klíč. Tady na veletrhu se snažíme dát o sobě vědět městům, obcím a všeobecně lidem z oblasti cestovního ruchu. Doufám, že se nám podaří další hřiště zrealizovat i na základě kontaktů, které tu získáme, a přivést více lidí k tomuto sportu,“ říká obchodní manažer projektu DiscGolfPark.


Většina hřišť, která v Česku dosud vznikla, byla realizována na plochách veřejné zeleně a hraje se na nich zcela zdarma. V posledních letech se začínají objevovat také placená hřiště, která jsou hráčsky náročnější, pečlivě udržovaná a jako taková představují vyhledávané rozšíření volnočasových aktivit v turisticky atraktivních lokalitách.

Princip discgolfu vychází z klasického golfu s tím rozdílem, že hráč neodpaluje míček, ale hází disk do speciálních košů, které jsou ekvivalentem golfových jamek. Disk mívá různé tvary a hmotnost, což ovlivňuje jeho letové vlastnosti. Vítězem je hráč, který obejde hřiště s nejnižším počtem hodů. Hrát může prakticky každý jen pro zábavu, neboť jde o nenáročnou pohybovou aktivitu téměř pro každého, ale existuje i discgolfová liga pro hráče, kteří tento sport berou opravdu vážně. 

„V Česku máme situaci zmapovanou vcelku přesně, existuje tu celkem 106 discgolfových hřišť a je tu hráčská základna, která se dá počítat v tisících členů. Na Slovensku se tento sport rozvíjel pomaleji,  hřišť je kolem dvaceti a ligu hrají stovky hráčů,“ dodává Karol Hrubják, který patří mezi hráčskou špičku.

„Minulý rok jsem byl na týmových mistrovství Evropy, tento rok se budeme účastnit individuálních mistrovství Evropy, které se shodou okolností budou konat v Česku na Konopišti v druhé polovině srpna,“ láká zájemce o tuto podívanou. Ale především vyzývá všechny, kdo mají rádi trochu pohybu, aby si discgolf vyzkoušeli. „Je to sportovní aktivita, která je dostupná prakticky pro kohokoliv, při jakémkoliv počasí a v porovnání s jinými sporty není tak finančně náročná.“

Datum: 18.1.2020 15:30:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště