Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Zažít jihomoravský folklór na vlastní kůži

 

 

Baví vás follkór, tradice i netradiční zážitky? Na stánku Jihomoravského kraje mají všechno v jednom. Ještě zítra tady maluje výtvarnice Anna Horáková folklórní motivy přímo na kůži návštěvníků. Popovídat si s ní při tom můžete nejen o jihomoravských tradicích.

Učitelka základní umělecké školy ve Ždánicích se věnuje výtvarnému umění celý život. Letos poprvé přijela na veletrh Regiontour šířit krásu folklórních motivů. Malování na kůži se ale věnuje delší dobu: “Loni jsem vyhrála první místo na veletrhu Interbeauty Prague v disciplíně facepainting, předtím jsem byla druhá v bodypaintingu,” říká Horáková. Je trochu nesmělá, není zvyklá mluvit o svých úspěších: “Je to pro mě zábava, nejde mi o ceny ani vlastní propagaci, prostě mě baví malovat a je mi jedno na co maluju.”

Bodyart patří k novým směrům ve výtvarném umění, Anna Horáková učí takzvaná nová média, k nimž malování na tělo patří, i své žáky: “Chci, aby si to vyzkoušeli, aby poznali, že nová média můžou být zábavná.” Principem bodyartu obecně je zažít umění na vlastní kůži. Ztotožnit se s uměním svým tělem. Je to mladý proud vyskytující se od 50. let minulého století. Horáková se rozhodla u příležitosti výstavy Jihomoravského kraje na letošním veletrhu spojit tento umělecký směr s tradicí. “Folklóru se věnuji dlouho, maluji hlavně kraslice.” a ukazuje na stůl, kde jsou vystavené. “Je to naše tradice, jednou se ty motivy naučíte kreslit a už s tím nemůžete přestat," směje se, zatímco kreslí na krk květinový vzor.

Přijďte i vy zažít krásu jihomoravských motivů na vlastním těle, Anna Horáková je tady ještě zítra od 10 do 12 hodin a od 13 do 15 hodin.

Datum: 20.1.2018 17:04:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště