Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Za Matyldou i za rekordy

 

Agentura Dobrý den již od roku 1994 vystavuje hrdě na odiv česká NEJ. A že máme být právem na co pyšní, dokazuje již šestá edice České knihy rekordů, v níž si během veletrhu můžete i zalistovat. Toužíte-li vidět ojedinělé úkazy a výtvory zlatých českých ručiček, neměli  byste minout českou mekku rekordů – Pelhřimov.


Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit je ideálním turistickým cílem pro všechny zvědavce, jež na vlastní oči chtějí spatřit stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších… i těch nejneuvěřitelnějších.

Na veletrh dorazí i robotí slečna Matylda

Guinessovu knihu rekordů si jistě vybaví každý, ale věděli jste, že se letos na police knihkupectví dostala již šestá edice české verze? Na stánku Agentury si v ní můžete zalistovat a můžete se zapojit i do pokusu o rekord. Nové pokračování vyšlo ke 100 letům založení Československa a kromě tisíců rekordů a stovek unikátních fotografií obsahuje také česká prvenství na poli vědy, kultury i sportu.

„Ve spolupráci se studenty IT oboru SPŠ a SOU Pelhřimov začneme vytvářet sourozence pro stopující robotí slečnu Matyldu. Ta je v současnosti zbrusu novým exponátem pelhřimovského Muzea rekordů. Cestou k nám urazila stopem 1718 km,“ chlubí se novým přírůstkem Josef Vaněk z Agentury Dobrý den a dodává: „Matylda se na veletrhu samozřejmě objeví. Dokonce budete svědky toho, jak studenti přímo před vámi vytvoří novému robotu hlavu.“ Během veletrhu bude postaráno i o hlavy návštěvníků. Ve spolupráci se šikovnými kadeřnicemi z SOU Pelhřimov chystá agentura nový rekord v barvení vlasů!

Muzeum rekordů a kuriozit

Expozice Zlaté české ručičky nabízí světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů vyrobených ze zápalek, její součástí jsou například i funkční hudební nástroje. Najdete zde ovšem i vyšívanou mapu Evropy, sochy vyřezávané motorovou pilou, nejmenší zlatou klec v ČR a mnoho dalších neobvyklých výtvorů šikovných rukou. 

Senioři patří mezi vděčné zákazníky. Přispívají ojedinělými rekordy, na něž by si leckdo mladší ani netroufl. Proto na ně muzeum pamatovalo a přizpůsobilo svou expozici i pro méně pohybově zdatné. Dokonce si pro ně přichystali i speciální zlevněné vstupné do muzea.

Ani školní výlety nepřijdou zkrátka. Pro žáky 3.–9. třídy totiž přichystali speciální interaktivní edukativní materiály a pracovní listy pro zpestření výuky zeměpisu, dějepisu, matematiky, angličtiny i literatury. Rodiny s menšími dětmi si ale také užijí. V muzeu najdou tři koutky, kde si pohrají s dřevěnými kostkami nebo si mohou malovat s hrdiny časopisu Čtyřlístek.

 

Datum: 20.12.2018 10:45:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště