Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
16.-19.1. 2020

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
16.-19.1. 2020

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Projděte se celým Českem

Pokud plánujete dovolenou, vícedenní i jednodenní výlety „u nás doma“, tak neváhejte. Na veletrzích Go a Regiontour najdete nabídku ze všech koutů. Vyberou si pěší, cyklisté i ti, kteří cestují rádi s hromadnými zájezdy i na vlastní pěst autem. Kraje České republiky se představují.

Projděte se celým Českem

Mňam. Na RegFoodFestu to voní a chutná!

Sýry, pečivo, zavařeniny, prostě jedna dobrota vedle druhé. Hned kousek od hlavního pódia najdete festival laskomin, ale hlavně kvalitních potravin. Výrobky si nesou známku Regionální potravina, Klasa či Chuť jižní Moravy nebo Zlatá chuť jižní Moravy. Posledně jmenovaná ocenění si odnesli zástupci jihomoravských společností, a to ze 12 kategorií. Hlavně přijďte české speciality ochutnat.

Mňam. Na RegFoodFestu to voní a chutná!

Golf má omamné kouzlo. Vyzkoušejte ho na vlastní kůži na brněnském výstavišti

Relaxace, přirozený pohyb v krásně upraveném prostředí a únik z hektického životního stylu. I to je golf. Už dávno ale neplatí, že je sportem bohatých. Dnes se dá totiž hrát i na menších hřištích a doslova „za pár korun“. Přesvědčit se můžete na mezinárodních veletrzích Go a Regiontour, kde vám ve společné expozici resortů Kaskáda Golf Brno a Kořenec Golf & Ski Resort odhalí krásu a výjimečnost olympijského sportu. Na brněnském výstavišti zažijete svůj první „Grand Slam“ a navíc se zapojíte do soutěží o hodnotné ceny.

Golf má omamné kouzlo. Vyzkoušejte ho na vlastní kůži na brněnském výstavišti

„Jižní Pacifik je ráj na zemi," říká dlouholetý průvodce CK Nomád

Bělostné pláže, krásné moře, ale hlavně jedni z nejmilejších lidí na světě. V jižním Pacifiku hodíte všechny starosti za hlavu, dobijete baterky. „Už když vystoupíte z letadla, prostě cítíte tu nezaměnitelnou vůni Tichomoří,“ říká průvodce Karel Starý. K protinožcům se zájezdy míří pod hlavičkou žďárské CK Nomád, která nechybí na lednových cestovatelských veletrzích Go a Regiontour. Když jsme přemýšleli, o které oblasti si letos popovídat (loni to bylo KLDR), jeho volba byla jasná. I proto, že cestu přes ostrovy Fidži, Tonga a Samoa měl v živé paměti. Byl tam loni dvakrát a navíc se vrátil krátce před Vánocemi. Nechte se tedy provést.

„Jižní Pacifik je ráj na zemi,

Expozici Církevní turistiky hlídá socha Panny Marie Křtinské

Již popáté najdou návštěvníci na veletrhu REGIONTOUR stánek Církevní a klášterní turistiky, který bude opět prezentovat poutní místa v České republice, kostely, kláštery a další církevní památky a zajímavosti církevní turistiky. Duchovní atmosféru poutních míst přiblíží kopie sochy Panny Marie Křtinské.

Expozici Církevní turistiky hlídá socha Panny Marie Křtinské

Ve stopách legionářů po nejdelší železnici a k největšímu jezeru světa

Ještě dvakrát na veletrhu Go a Regiontour vystoupí se svou přednáškou Martin Čajka o cestách kolem Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou. Do Ruska míří nejen od nás stále více turistů. Stálicemi jsou Moskva a Petrohrad, ale na vzestupu je i cesta na východ k největšímu jezeru světa a do míst, kde působili čeští legionáři. V sobotu o svých zážitcích vypráví v 11 hodin, v neděli v 10.30 hodin.

Ve stopách legionářů po nejdelší železnici a k největšímu jezeru světa

Navlečte si korálky, pohrajte si se stíny, sestavte si vitráž. V hlavní roli sklo

Po několika letech se na veletrh Regiontour vrací Ministerstvo kultury ČR přivezlo na veletrhy Go a Regiontour svých dvacet muzeí. Šest z nich dostalo speciální úkol - připravit interaktivní program na téma sklo. Hned vedle centrálního pódia se tak maluje na sklo, navlékají se skleněné korálky nebo představuje, jak se materiál dá použít ve vojenství. Přijďte si pohrát.

Navlečte si korálky, pohrajte si se stíny, sestavte si vitráž. V hlavní roli sklo

Co je malé, to je milé. O Švýcarsku rčení platí stonásobně!

Češi hory milují a vydávají se za nimi do Švýcarska. Tajné tipy ze Švýcarska vám pracovníci agentury Switzerland Tourism prozradí na pódiu. Přijďte si je poslechnout v pátek a sobotu v 17 hodin.

Co je malé, to je milé. O Švýcarsku rčení platí stonásobně!

Po Jižní Americe hotelbusem

Ve 13 a 16 hodin si u pódia AČCKA můžete poslechnout přednášky Bohumila Boba Stupky o Národních parcích Patagonie a Peru. Jako průvodce a řidič v jedné osobě s klienty Pangeo tours jezdí na zájezdy s takzvaným hotelbusem. Unikátní cestovní prostředek, řekněme takový obří karavan pro větší počet lidí, najdete přímo v pavilonu P. Nechte se naladit rozhovorem.

Po Jižní Americe hotelbusem

Přijďte na křest malovaných map

Na Regiontour zavítalo také CSB Nakladatelství, které stojí za známými malovanými mapami a knihami s leteckými fotografiemi. Jeho zástupci přivezou unikátní historickou mapou ČSR, která zachycuje vývoj území, státních symbolů i přehled všech prezidentů. Má takový úspěch, že zlínští nakladatelé museli udělat už druhý dotisk. Ve čtvrtek od 13.00 hodin se můžete další zajímavosti dozvědět na hlavním pódiu.

Přijďte na křest malovaných map

Agentura CzechTourism představí novou veletržní expozici pro prezentaci České republiky

Na Go a Regiontour bude mít českou premiéru nová podoba veletržní prezentace. Přijďte se podívat, jak a čím se bude oficiálně Česká republika chlubit v příštích čtyřech letech.

Agentura CzechTourism představí novou veletržní expozici pro prezentaci České republiky

Těšte se, na výstavišti opět zakotví Nomádi

Po roce se na brněnské výstaviště a veletrhy Go a Regiontour vrátí projekt serveru Lidovky.cz Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří expedic. Právě míří na výstaviště, i se svými do posledního detailu "vymakanými" expedičními vozidly. A na jejich zážitky se můžete těšit každý den v 10, 12 a 14 hodin.

Těšte se, na výstavišti opět zakotví Nomádi

Věda, výzkum i umění. Brno a Jihomoravský kraj na Regiontouru předvedou „jiný úhel"

Brno a Jihomoravský kraj se poprvé představí na společné expozici. Určitě se přijďte mezi 17. a 20. lednem podívat do pavilonu P. Zde je základní shrnutí z Brněnského metropolitanu.

Věda, výzkum i umění. Brno a Jihomoravský kraj na Regiontouru předvedou „jiný úhel

Jihomoravský kraj představí neobjevené destinace a ty známé jinak

Letos poprvé se ve společné expozici představuje město Brno a Jihomoravský kraj. A téma je: Pohled z jiného úhlu. Nesmí však chybět také jihomoravské víno a také se bude připomínat čerstvý zápis modrotisku na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Jihomoravský kraj představí neobjevené destinace a ty známé jinak

Technické muzeum připomene pád železné opony. A bude se i soutěžit

Co na přiveze Technické muzeum v Brně? Připomene 30 let od znovuotevření hranic, mimo jiné 10 metrovou replikou signální stěny. Signální stěna je laicky řečeno plot z ostnatého drátu, jenž od sebe odděloval hraniční pásmo mezi východním blokem a západem. Jejím úkolem bylo znemožnit přechod hranice a v 50. letech byla dokonce pod vysokým napětím. Návštěvníky čekají informace o chystaných výstavách, kvízy a soutěže o ceny.

Technické muzeum připomene pád železné opony. A bude se i soutěžit

Představí se téměř všechny kraje Slovenska

Brněnské veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR už za pár dní představí téměř celé Slovensko. Právě Slovenská republika patří podle statistik mezi tři nejvyhledávanější zahraniční cíle českých turistů. Novinky od sousedů, slovenské UNESCO památky a mnoho dalších destinací, o kterých jste třeba ještě neslyšeli, poznáte například i ve velké prezentaci, která je připravena na čtvrtek od 14 hodin. V pátek ve 13 a 16 hodin se Slovensko představí naprosto nezvyklou prezentací - top destinace se spojí s uměleckou prezentací atraktivních slovenských míst na šatech z dílny módní návrhářky Marie Zelené. a na další dny.

Představí se téměř všechny kraje Slovenska

Jižní Čechy přivezou do Brna „pohodu"

Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v roce 2019. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu přiveze i na lednový veletrh Regiontour, který se koná na brněnském výstavišti od 17. do 20. ledna. Návštěvníci jihočeské expozice se mohou těšit i na doprovodný program.

Jižní Čechy přivezou do Brna „pohodu

S unikátními hotelbusy neztrácíte na cestách zbytečně ani minutu

Oficiálně se jmenují hotelbusy, Bohumil Stupka, průvodce a řidič v jedné osobě, jim s úsměvem říká domeček na kolečkách. Každopádně jsou speciálně stavěné vozy českobudějovické cestovní kanceláře Pangeo tours, v nichž se cestuje ve dne i v noci, a tím se neztrácí drahocenný čas, světovým unikátem. Vůz určený pro 15 nebo 20 lidí v sobě skrývá sedačky na denní cesty a lůžka na spaní. Turisté to mají i s plnou penzí, výkladem. Řekněme obří karavan. Projíždí Latinsku Amerikou, Afrikou, po celé Evropě a můžete si s partou namyslet také svoji vlastní cestu. A Pangeo tours klienti milují, jsou tací, kteří s nimi v hotelbusu vycestovali už popadesáté či třicáté.

S unikátními hotelbusy neztrácíte na cestách zbytečně ani minutu

Poznávejte Evropu na kole či v mobilních domech s CK Victoria

Letní dovolená je sice ještě v nedohlednu, řada cestovních kanceláři a agentur již ale spouští prodeje pobytových balíčků na příští léto. Češi pláže a mořské letoviska milují. Nechte se třeba zlákat dovolenou v mobilních domech. Brněnská CK Victoria je má rozesety jen kousek od moře v nejznámějších evropských destinacích. Probuďte se uprostřed mořské pohádky. Co všechno cestovní kancelář nabízí, můžete poznat nejen na jejich stánku v pavilonu P, ale také v každodenní prezentaci, která se odehraje na pódiu.

Poznávejte Evropu na kole či v mobilních domech s CK Victoria

Kam až se dá dojet s Čezetou, prozradí cestovatel Vojtěch Hlásný

Velká dobrodružství zažívá Vojtěch Hlásný, který brázdí svět na své motorce. Projel Afrikou, vydal se po stopách legionářů i do Himálaje. Přijďte si jeho zážitky poslechnout na cestovatelské veletrhy Go a Regiontour do pavilonu P. Vyprávět o nich bude od pátku do neděle vždy v 11.30, 13.30 a 15.30.

Kam až se dá dojet s Čezetou, prozradí cestovatel Vojtěch Hlásný

Vysočina bude v roce 2019 filmová

Turistika po filmových místech získává na popularitě a s ní i nejrůznější místa Vysočiny. První ochutnávka speciálního projektu Filmová Vysočina se odehraje na veletrzích Go a Regiontour.

Vysočina bude v roce 2019 filmová

Muzea se blýsknou sklem

Po několika letech se na veletrh Regiontour vrací Ministerstvo kultury ČR. Hlavním tématem bude sklo, představí se dvacítka muzeí a šest z nich právě dopilovává speciální program.

Muzea se blýsknou sklem

K ochutnání budou speciality oceněné značkou Regionální potravina a Klasa

Na veletrzích Go a Regiontour 2019 se můžete setkat s výrobci potravin oceněných značkami Klasa a Regionální potravina. Zastavte se u expozice Státního zemědělského intervenčního fondu a ochutnejte kvalitu.

K ochutnání budou speciality oceněné značkou Regionální potravina a Klasa

Když se výlet změní v peklo? Volejte SOS, Sdružení obrany spotřebitelů

Cestování se může změnit v noční můru – ztratí se vám kufry, zraníte se, nejste se zájezdem spokojeni nebo - nedejbože - až na místě zjistíte, že vlastně žádné ubytování nemáte. I to se může stát. Co udělat, jak situaci řešit, vám může poradit Sdružení obrany spotřebitelů. Na vaše dotazy budou připraveni na lednových cestovatelských veletrzích GO a Regiontour.

Když se výlet změní v peklo? Volejte SOS, Sdružení obrany spotřebitelů

Po stopách věrozvěstů a Tomáše Bati

Východní kout naší země je specifický svým jedinečným folklorem, gastronomickými specialitami, bohatou lázeňskou tradicí, odkazem Tomáše Bati či kulturním dědictvím UNESCO. Návštěva Kroměřížska, Valašska, Slovácka, Zlínska a Luhačovicka ve vás zanechá jen ty nejpříjemnější vzpomínky a zážitky.

Po stopách věrozvěstů a Tomáše Bati

Přijďte se v zimě ohřát do podzemí

Návštěva jeskyní je nezapomenutelným zážitkem. Pojí se v něm totiž tajuplnost a krása podzemní přírody s aktivním poznáváním vzniku a vývoje nejstarších období naší planety, prehistorické zvířeny i člověka a jeho kultury. Období mimo hlavní sezónu je tak ideální pro pohodlnou návštěvu podzemních klenotů, jež bývají v létě často vyprodány.

Přijďte se v zimě ohřát do podzemí

Za Matyldou i za rekordy

Agentura Dobrý den již od roku 1994 vystavuje hrdě na odiv česká NEJ. A že máme být právem na co pyšní, dokazuje již šestá edice České knihy rekordů, v níž si během veletrhu můžete i zalistovat. Toužíte-li vidět ojedinělé úkazy a výtvory zlatých českých ručiček, neměli byste minout českou mekku rekordů – Pelhřimov.

Za Matyldou i za rekordy

Turisté slaví 130 let unikátního značení a svého časopisu

Nadcházející rok 2019 je pro Klub českých turistů v mnoha ohledech důležitý a ve znamení číslice 130. Přesně tolik let uplyne od namalování první turistické značky a faktického vzniku systému, kterému se klaní celý svět. A také před 130 lety začal vycházet časopis Turista. To vše a mnohé další si všichni milovníci turistiky připomenou na lednovém veletrhu Regiontour, který na brněnském výstavišti startuje 17. ledna.

Turisté slaví 130 let unikátního značení a svého časopisu

Prešovský kraj ako maľovaný...

Nádherná príroda, bohatá história, pamiatky, originálne atrakcie i pestrý folklór. Prešovský kraj má na svojom území veľké množstvo turistických lákadiel. Príďte z tejto ponuky ochutnať do expozície Prešovského kraja počas veľtrhu GO a REGIONTOUR Brno 2019. Pripravené bude množstvo inšpirácií a tipov na výlety.

Prešovský kraj ako maľovaný...

Prodej zájezdů s lehkostí a přehledem

Uspět na bitevním poli cestovního ruchu není snadné. Zažil totiž v posledních letech nebývalý boom. Díky rozsáhlé a dostupné nabídce levných letů se vzdálenosti zkracují a rozšiřuje se spektrum cestujících. Chcete být vždy o krok napřed a přitom ušetřit čas? Máme řešení. Systém Anchoice vám usnadní prodej, webovou prezentaci a zákazníci od vás budou vždy odcházet s úsměvem.

Prodej zájezdů s lehkostí a přehledem

Nový vítr v cestování

Komunikace mezi cestovní kanceláří a klientem většinou končí hned po nákupu. O zbylé drobnosti, služby či doporučení se zákazník většinou sám nějak postará. Často však tápe a se strýčkem Googlem si také zrovna všichni nerozumí. Cestovky tak opět musí lovit v nových vodách. Změna se ale nabízí. Nasměrujte je ke stažení aplikace Vacatuner a získejte tak novou cestu, jak s klienty pohodlně komunikovat během zájezdu i po něm. Poraďte jim, když bude potřeba. Vždyť přece spokojený zákazník je věrný zákazník.

Nový vítr v cestování

Mapy jako malované

Na lednový Regiontour se chystá také CSB Nakladatelství, které stojí za známými malovanými mapami a knihami s leteckými fotografiemi. Jeho zástupci přivezou unikátní historickou mapou ČSR, která zachycuje vývoj území, státních symbolů i přehled všech prezidentů. Má takový úspěch, že zlínští nakladatelé museli udělat už druhý dotisk.

Mapy jako malované

Víno opředené tajemstvím a bohatou historii

Češi si ročně dopřejí zhruba dvacet litrů tekutých bobulí. Mezi tradiční vinařské kraje samozřejmě patří slunná jižní Morava. Hojně rozeseté rodinné sklípky nás každoročně zásobují víny nejrůznějších přívlastků či chutí. Tradiční pěstování hroznů a výroba tekutého zlata v Čejkovicích je věcí cti, úcty, nadšení, ale i pýchy z dobře vykonané práce.

Víno opředené tajemstvím a bohatou historii

Dovolená na plovoucích městech

Hoďte starosti přes palubu a vydejte se poznávat svět. Pokud příliš neholdujete aktivnímu pohybu, ale fascinují vás nekonečné panoramatické výhledy, šumění moře a křik racků, pak si vyberte z nabídky cestovní kanceláře Riviera Tour z Horní Lidče na Vsetínsku. Zajistí vám dobrodružnou plavbou do celého světa.

Dovolená na plovoucích městech

Se sklenkou vína za krásami Slovácka

Češi se sice pasují do role pivařské velmoci, ale v konzumaci vína již Evropě šlapeme na paty. Příhodné klimatické a půdní podmínky předurčují zejména jih naší země k vinařské úrodě. Objevte kouzlo vinných sklípků, jež jsou rozesety po jižní Moravě a kde vám naservírují nejlepší tekuté lahůdky.

Se sklenkou vína za krásami Slovácka

Za vínem i za zdravím

Na jižní Moravu vyrážíme hlavně za kvalitním a chutným vínem. Najdete tam ale i dokonalou lázeňskou péči, komplexní služby a profesionální léčebné programy pod jednou střechou. Moderní lázeňský komplex v Hodoníně se zaměřuje na léčbu pohybového aparátu, cévního systému a neurologických potíží.

Za vínem i za zdravím

Aktivní dovolená ve východních Čechách

Území východních Čech je tvořeno Královéhradeckým a Pardubický krajem. Vzhledem ke své velké rozmanitosti turistické nabídky a výborným přírodním a kulturně historickým podmínkám nabízí skvělé zázemí pro příjemné strávení letní i zimní dovolené. Na své si zde přijdou aktivní sportovci, senioři i rodiny s dětmi. Oba kraje vystupují na veletrhu Regiontour 2019 pod značkou Východní Čechy.

Aktivní dovolená ve východních Čechách

Za nejčistším ovzduším ve střední Evropě!

Uprostřed panenské přírody Jeseníků leží horské lázně Karlova Studánka. Vynikají nejčistším ovzduším ve střední Evropě i unikátní architekturou. A ani turisticky naladění hosté nepřijdou zkrátka. Téměř za rohem se skrývá hora vládce jesenických hor – nedaleký Praděd.

Za nejčistším ovzduším ve střední Evropě!

Léčba uprostřed architektonického skvostu

Město Luhačovice s jedinečnými minerálními prameny a nezaměnitelnou architekturou se řadí k nejkrásnějším lázeňským a turistickým cílům v České republice. Ať už mladí, rodiny s dětmi či dříve narození naleznou ve městě, jemuž originální podobu vtiskl Dušan Jurkovič, vysněné útočiště pro léčbu i pohodu.

Léčba uprostřed architektonického skvostu

VIDA! Svět vědeckých zázraků a experimentů

VIDA! science centrum zabaví všechny generace, předškoláky i seniory. Vyrazit tak může celá rodina a každý si tam najde svoje – exponáty, science show, 3D projekce vědeckých filmů či víkendové dílny. Nahlédněte do tajů naší planety i lidského těla.

VIDA! Svět vědeckých zázraků a experimentů

Objevte krásu středních Čech

Všude dobře, doma nejlépe. A platí to i pro Střední Čechy. V největším regionu u nás mohou návštěvníci doslova na každém kroku „zakopávat“ o historické, kulturní, přírodních i technické skvosty. Každý roh totiž skrývá majestátní hrady a zámky či unikátní přírodní scenérie. Přijeďte na výlet i vy.

Objevte krásu středních Čech

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště