Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Vystavovatelé chválí novou koncepci veletrhů Go a Regiontour, nosným tématem byly i moderní technologie v cestovním ruchu

 

Největší a nejmodernější halu brněnského výstaviště – pavilon P – zaplnili vystavovatelé dvojice veletrhů Go a Regiontour a pódia se špičkovým doprovodným programem. Pár kroků vzdálený pavilon F, ožil zážitkovým festivalem. Nová koncepce brněnských veletrhů cestovního ruchu se vystavovatelům líbila a užili si ji také návštěvníci, kterých za čtyři dny přišlo více než třicet tisíc.

 

Veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour 2018 se zúčastnilo 860 vystavujících firem z 26 zemí, prezentovaly se všechny kraje České republiky a sedm z osmi krajů Slovenska. V přímo sousedících stáncích cestovních kanceláří a agentur, ale také ubytovatelů, lázní, sportovních areálů a dalších poskytovatelů služeb si návštěvníci mohli koupit zájezdy a jiné konkrétní produkty. Zájem Čechů o cestování jak po regionech, tak do zahraničí stále roste, takže o nabídku byl velký zájem. Za čtyři dny si ji prohlédlo více než 30 tisíc návštěvníků – profesionálů v cestovním ruchu, zástupců státní správy i samosprávy a především koncových klientů. V Press centru se akreditovalo 256 novinářů, mezi nimi 22 zahraničních z Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska.

 

Význam brněnských veletrhů podtrhlo slavnostní zahájení s účastí ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, deseti hejtmanek a hejtmanů a dalších osobností. Předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek při této příležitosti podepsal memorandum o spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků, kterou zastupoval předseda představenstva Karel Havlíček.

 

 

Klíčovým tématem odborného doprovodného programu byly moderní technologie v cestovním ruchu. Ty stále častěji využívají města a obce k propagaci turistických cílů. Veletrhy představily aplikace, které umí naplánovat výlety, ale také virtuální brýle, díky kterým si lze prohlédnout i z brněnského výstaviště vzdálené kouty světa. Téma moderních technologií bylo i atraktivním tématem pro novináře. Tematicky se odborný doprovodný program dotkl také certifikace destinačních managementů a vzdělávání v cestovním ruchu.

 

Na regionální gastronomii se už pošesté zaměřil gastronomický festival RegFoodFest s ochutnávkami a prodejem oceněných regionálních potravin, krajových specialit, vína, piva i skvělé kávy. Špičkovou regionální gastronomii představil projekt zážitkové restaurace, ve kterém se během čtyř dnů představili kuchařští mistři z devíti vyhlášených brněnských restaurací. Novinkou byly ochutnávky specialit z daleko vzdálenějších koutů planety. Extrémní gastronomie byla jedním z lákadel zážitkového pavilonu F, ochutnávaly se pokrmy třeba ze sklípkanů, štírů, cvrčků nebo z krokodýla.

  

Festivalový pavilon F byl velkou smyslovou a zážitkovou show. Nabito měl hlavně o víkendu, dětem se líbila bobovací dráha a lezecká stěna, dospělí zkoumali vybavení jachty a obytných automobilů, úspěch slavil speciální cestovatelský bar, který nabízel drinky spojené s novým vizuálním stylem brněnských veletrhů cestovního ruchu. Čtyřdenní zastávku si tam udělali i nomádi – lidé trávící život na cestách. S sebou do pavilonu F přivezli také speciálně upravené vozy.

 

 

Na veletrhu byly vyhlášeny výsledky Velké ceny cestovního ruchu 2017/2018, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. Nejlepší českou cestovní kanceláří je podle hlasování široké veřejnosti opět CK Vítkovice Tours. Proběhly zde soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu a bojovalo se také o titul královny regionů. Pavilon P byl navíc dějištěm mezinárodní gastronomické soutěže a show Gastro Junior Brno – Bidfood Cup, kde studenti soutěžili už v pěti oborech: kuchař, cukrář, číšník, barman a barista.

  

Součástí veletržního programu byl 21. ročník festivalu filmů, fotografií a knih o cestování GO KAMERA 2018 s ústředním tématem Afrika. Největší cestovatelský maraton v České a Slovenské republice přivítal během čtyř dnů několik desítek zajímavých osobností, mezi nimi třeba horolezec Radek Jaroš, spisovatel a poutník Ladislav Zibura, výtvarník David Černý nebo mořeplavec Rudolf Krautschneider. Součástí bylo sedm cestovatelských výstav a soutěž o zájezd na Mauritius-Réunion s CK Livingstone.

 

 

 

Řekli o veletrzích GO & REGIONTOUR

Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj:

Z prohlídky veletrhů mám nádherný dojem. Nejsem tu poprvé a beru to i jako přirozené místo setkávání, kde se vyřeší spousta věcí. Myslím si, že je to ku prospěchu cestovního ruchu, a nový koncept veletrhů GO a Regiontour hodnotím velmi pozitivně.

 

Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno:

Letošnímu ročníku jsme věnovali velkou pozornost. Přišli jsme s novým konceptem, veletrh dostal novou tvář i loga. Energii, kterou jsme do přípravy letošního ročníku vložili, beru jako investici do budoucna. Věřím, že ročník 2018 je milníkem, který podpoří další růst veletrhů pro následující roky.

 

Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism:

CzechTourism je zde tradičním účastníkem, nicméně i pro nás je letošek výjimečný, a to nejen díky novému konceptu celého veletrhu, ale také proto, že hlavním marketingovým tématem je 100 let výročí vzniku Československa. Cestovní ruch v České republice loni rostl ve všech parametrech a výjimečné je mírné snížení Prahy oproti ostatním regionům na příjezdech. V prvních třech kvartálech jsme zaznamenali vysoký nárůst zahraničních klientů právě v regionech, téměř o 16 procent, zatímco v Praze o necelých 7 procent.

 

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR:

Jsem rád, že se nadále drží vysoká kvalita veletrhů cestovního ruchu tady v Brně. Pokud mohu porovnat s jinými takovými veletrhy v rámci zemí Evropské unie, tady na mě dýchá přátelství a pozitivní nálada. Pro nás starosty jsou tyto veletrhy podstatné ze dvou důvodů. Můžeme tady prezentovat krásy našich obcí, měst, krajů, regionů a svazků obcí. Na druhé straně můžeme navazovat přátelství s jinými regiony a inspirovat se tím, jak propagaci cestovního ruchu dělají u nich. Nový koncept je určitě krok správným směrem, je to komfortnější řešení a probíhají zde daleko intenzivnější rozhovory o možné spolupráci.

 

Michal Veber, výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří ČR:

Nová koncepce je správný krok. Na doprovodném programu jsme loni měli nadbytek židliček, ale letos nám chybí, koncentruje se tu spousta lidí.  Hodně cestovních kanceláří nevědělo, co spojení do jedné haly přinese, váhaly s účastí a jsou tu jen jako návštěvníci, ale příště už chtějí vystavovat.

 

Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur:

Spojení veletrhů GO a Regiontour jsme uvítali a oceňujeme i to, jak se podařilo skloubit doprovodný program, pódia se navzájem nerušila. Návštěvnost byla z našeho pohledu uspokojivá. Nová koncepce veletrhů je krok správným směrem a těšíme se na další ročník.

 

Klára Badinková, zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky:

Líbí se mi, že veletrh žije, zapojuje i řemeslníky, gastronomii a všechno, co s cestovním ruchem souvisí. Slovensko se tady letos prezentuje ve větším formátu, protože naše regiony i podnikatelé cítí moravskou klientelu jako velmi důležitou. A vnímají také vstřícnost pořadatelů veletrhu.

 

Petr Vokřál, primátor města Brna:

Veletrhy cestovního ruchu jsou tradiční, ale ty letošní jsou oblečeny do nového hávu. Výstaviště si letos připomíná 90 let existence a slavíme vznik České republiky i Československé republiky. Na stánku Brna máme  ochutnávku historie a také toho, co se pro letošek chystá - Olympijský festival a festival Re:publika.

 

Jana Vildumetzová, předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje:

Cestovní ruch je klíčovou oblastí pro rozvoj našich regionů. Potřebujeme, aby naše kraje byly dostupnější, aby silnice byly rychlejší a bezpečnější. Všechny naše kraje mají co nabídnout a přála bych si, aby jejich turistická návštěvnost ze strany tuzemských i zahraničních hostů dále rostla. Věřím, že návštěvnost těchto veletrhů překročí počet 30 tisíc osob.

 

Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje:

Je to úžasné. Po minulých letech, které připomínaly spíše skomírání tohoto veletrhu je letošní ročník velký restart. Věřím, že to nakopne další kraje a města, aby se do budoucna zapojily. Myslím, že Regiontour má České republice hodně co nabídnout.

 

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR:

Tyto veletrhy jsou dobrou ukázkou pokroku, kterého jsme v cestovním ruchu dosáhli. Při porovnání expozic před deseti nebo dvaceti lety a dnes bychom tento pokrok viděli zcela zřetelně. Vy, kteří tuto práci děláte, se opravdu nemáte za co stydět.

 

Viliam Sivek, předseda Fóra cestovního ruchu:

Malí a střední podnikatelé tvoří 99 % příjmů do veřejných zdrojů cestovního ruchu. Jejich jménem chci poděkovat akciové společnosti Veletrhy Brno za to, že poprvé v historii konání těchto veletrhů umožnila malým a středním podnikatelům vystavovat společně s kraji.

 

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje:

Veletrhy Go a Regiontour se mi velmi líbí. Nové uspořádání je lepší, lidé se lépe orientují a smysl propagace jednotlivých krajů je výraznější. Za mě dobrý!

 

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje:

Jsem velice rád, že jsem se prvního dne mezinárodního veletrhu zúčastnil. S kolegy hejtmany se samozřejmě setkáváme pravidelně, ale veletrh nabízí nejen méně formální atmosféru, ale také příležitost navštívit stánky krajů, mikroregionů i měst a seznámit se s možnostmi a nabídkami těchto míst. Moravskoslezský kraj podporuje kvalitní regionální potraviny, takže jsem si nenechal ujít ani ochutnávky výherců soutěže Regionální potravina. Kromě toho všeho jsem rád, že jsme s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou domluvili její návštěvu Moravskoslezského kraje.

 

Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje:

Překvapila mě nápaditost a kreativita jednotlivých vystavovatelů. Veletrh byl přehledný a myslím si, že pro návštěvníky velmi přínosný.

 

Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje:

Na Regiontour jezdím řadu let a mohu sledovat jeho vývoj, od určité stagnace se veletrh začíná zase zvedat. Myslím, že právě nová koncepce veletrhu je prvkem, který vedl k jeho oživení. Cestovní ruch je fakticky průmysl, který se nemůže obejít od marketingu a určitých strategií, čemuž napomáhá tento veletrh. Jihočeský kraj tady tradičně vystavuje a tradičně se prezentuje nějakou zajímavou expozicí s originálním nápadem. Líbí se mi to, jen bych uvítala ještě více návštěvníků z řad široké veřejnosti.

 

Roman Škrabánek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur:

Je dobře, že pořadatelé vyslyšeli hlas cestovních kanceláří a umístili expozice obou veletrhů do jedné velké haly. Výsledky potvrzují, že toto uspořádání je správné, protože účast ze strany středních a malých cestovních kanceláří vzrostla.

 

Bohumil Smutný, zastupitel Jihomoravského kraje za KSČM:

Návštěvnost letošního zahájení veletrhů GO a Regiontour je vyšší, to jistě i díky dobré prezentaci jednotlivých krajů. Na této akci oceňuji především možnost setkat se s partnery spřátelených krajů, díky tomu můžeme lépe najít společnou řeč, což nepochybně přispívá lepší spolupráci regionů na celostátní úrovni.

 

Miriam Kolářová, místostarostka MČ Brno Sever:

Tradiční veletrhy Go a Regiontour mám velmi ráda. Užívám si zde dnes společnost přátel nejen z Brna a Jihomoravského kraje, ale i jiných spřátelených regionů. Atmosféra je velmi přívětivá a živá.

 

Jiří Horák, starosta Bučovic:

Regiontour je vynikající místo setkání a navázání partnerských kontaktů. Za jižní Moravu jsme rádi, že se zde můžeme setkat s přáteli například ze Zlínského kraje, se kterými nemáme čas na setkání během roku.

 

Pavel Pichler, Travelbakers.cz:

Narazil jsem na několik stánků, u kterých pracují s virtuální realitou a interaktivními modely, což mě příjemně překvapilo. Velmi kvituji, že veletrh Go a Regiontour propojuje cestovní ruch s jídlem. Přijde mi skvělé, že když přijdu například ke stánku Olomouckého kraje, hned vedle mohu ochutnat jejich tvarůžky.

 

Ondřej Cahel, vystavovatel, ekolo.cz:

Od rána už jsme dokonce prodali několik kol. Návštěvníky zkrátka lákají festivalové ceny. Oproti loňsku máme stánek na lepším místě a testovací dráha pro naše elektrokola zabírá podstatně větší plochu, takže si lidé mohou na kolech zajezdit víc.

 

Ondřej Blaho, moderátor pořadu ČT Dobré ráno:

Z letošního ročníku Regiontour jsem nadšený! Především musím vychválit program společné stage stánku Brna a Jihomoravského kraje, který je skutečně nabitý zajímavostmi a úžasnými hosty. Nejvíc mě bavily debaty s Pavlem Andělem o chystaném projektu k výročí 100. let založení ČR, je to unikátní projekt, který snad nebude mít obdoby v celé střední Evropě. A celkově organizace je skvělá, moc si to tady užívám, i když jsem v jednom kole s moderováním.

 

Petr Kostka, obchodní ředitel cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS.:

Přestěhování veletrhu GO do haly P hodnotím kladně. Klient nemusí nikam přecházet a stánky regionů vždycky měly vysokou návštěvnost. Teď se klienti projdou po stáncích regionů, ochutnají jídlo, pití a pak přijdou k nám. Je tady spousta lidí, jsme spokojeni.

 

Lenka Aliti, oddělení péče o klienty CK Nomád:

Celkově mám dojem, že je letošek velmi podařený v porovnání s loňským ročníkem. Je tady více lidí. Vystavovatelé mají zajímavé stánky. Oceňujeme, jak organizátoři dbají na celkovou čistotu.

 

Simona Juránková, zástupkyně pro PR a reklamu, Národní turistický úřad Dominikánské republiky:

Mohu říct, že nás návštěvníci opravdu nenechali v klidu. Přicházeli k nám po celé čtyři veletržní dny. Ptali se a sbírali informace. Je dobře, že regiony a cestovky jsou letos umístěné takto pospolu. Návštěvnost našeho stánku letos byla velmi vysoká.

 

Martin Pižem, OOCR Slovenský ráj & Spiš:

Z veletrhu mám velmi pozitivní dojem, vidím tu velkou pestrost nabídky, vystavují domácí české regiony i mnoho zajímavých zahraničních destinací. Líbí se mi, jak aktivně lidé reagují a ptají se na další informace, protože kvůli tomu tady jsme. Představujeme tady destinaci, ale zároveň jsme přivezli speciální nabídky od měst a ubytovatelů. Čeští návštěvníci jsou pro nás velmi důležití, tvoří asi 30 procent naší klientely.

 

Michaela Rafajová, výkonná ředitelka, Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry:

Česká klientela je pro region Vysoké Tatry číslem jedna, proto je pro nás důležité prezentovat se na českém trhu. Jezdí k nám hosté z celé České republiky, je v tom i trocha nostalgie, protože Tatry považovali za své. Příslušníci starší generace se vracejí třeba s vnoučaty, aby jim ukázali, kam dříve jezdívali.

 

Michaela Bělinová, Městské informační centrum Hořice:

Jsme velice spokojeni, protože jsme díky Asociaci turistických a informačních center dostali větší prostor k prezentaci Hořic. Toho jsme se snažili maximálně využít a lidé si nás tady našli, i když jsme dřív bývali v expozici Královéhradeckého kraje. Simulátor motocyklového závodu 300 zatáček hodně zaujal děti a hořické trubičky všechny.

 

Jana Plocrová, Malované mapy:

Jsme naprosto spokojení. Lidí je hodně, pořád máme plno, mají zájem o naše letecké snímky a mají spoustu otázek. Organizace s Regiontour proběhla hladce a úplně v klidu.

 

Jitka Šašinková, Turistické známky, pracovnice infocentra Rýmařov:

Jsme hlavně spokojeni s návštěvností, máme tu plno, vydali jsme letos překvapivě mnoho tištěných materiálů. Naštěstí jsme se na to připravili a máme tady dost kolegů, takže jsme se mohli jít podívat na ostatní vystavovatele.

 

Robert Huszár, Maďarsko, manažer Balatontourist:

Jezdím sem již patnáctým rokem, jsme tu jako doma. Organizátoři jsou velmi vstřícní a laskaví, máme vás rádi. Hlavně se vždy těším na přátele ze slovenských a českých krajových stánků, kteří sem také pravidelně jezdí. Ještě nám tu chybí polský stánek a byly bychom pěkná velká rodina.

 

Jan Matouš, ředitel sekretariátu ATIC:

Veletrh se mi velmi líbí. Jsem rád, že se tady můžu potkat se členy naší asociace, kteří zde prezentují své kraje. Letos jsme proto i využili možnosti uspořádat v konferenčním sálu jednání rady.

 

Jiří Karpíšek, moderátor stánku Plzeňského kraje:

Jezdíme sem pravidelně, už znám všechny kolegy z ostatních krajů. Atmosféra je výborná, přátelská, návštěvníků je dost. Jsme tady vždy rádi a užíváme si to.

 

Magdaléna Jiříková, Jihočeská centrála cestovního ruku:

Libí se mi novinka letošního roku, tedy nápad spojit veletrhy Go a Regiontour v jednom pavilonu, pěkně se to doplňuje a přilákalo to tak více návštěvníků. Nejzajímavější jsou asi stánky Regionální potraviny.

 

Tomáš Postl, ředitel Pangeo:

Spojení Go a Regiontour je super, je tady dost lidí. Pořád to tu proudí a žije. Jsme velmi spokojeni, i co se týče organizace.

 

Kateřina Vyškovská, vystavovatelka, majitelka CK V-Tour:

Letos jsme na veletrhu postavili dvě stanoviště – v pavilonu F s ferratovou horou a ve vedlejším běžný vystavovatelský stánek, kde prezentujeme například výstavu fotek. Myslím si, že lidi jsou v dnešní době hodně akční. Tento koncept veletrhu, kdy mohou přijít a vyzkoušet si nejrůznější aktivity spojené s cestováním ruchem, vítám.

 

Michal Kůra, ředitel Slovenia center Praha:

Návštěvnost je u nás srovnatelná s loňským rokem. Návštěvníci se o Slovinsko hodně zajímají. Je pro nás příjemnější, když jsou cestovní kanceláře spojené s regiony, protože se tady pohybuje mnohem více lidí.

 

Renata Hořanská, vedoucí CK Valaška:

Nejsilnějším dnem byl pro nás jednoznačně pátek a sobota. Návštěvnost je slušná. Lidé stále chtějí cestovat a objevovat. Zaznamenala jsem změnu v tom, že stále více přicházejí lidé, kteří vědí, co hledají. Oproti tomu dříve chodili nerozhodnutí, kteří jen sbírali katalogy a nevěděli, co vybrat. Dát cestovní kanceláře do stejného pavilonu jak stánky regionů je dobrá myšlenka, protože je tu mnohem větší kumulace návštěvníků.

 

Blanka Milfaitová, majitelka Caravan & Camping Resort La Marmolada:

Letos jsme tady poprvé, takže nemohu srovnávat. Nicméně, zvědavců přichází dostatek, takže jsme spokojení. Největší zájem jsme zaznamenali v sobotu.

 

Věra Molnár, zástupkyně Naturhistorisches Museum Wien:

Jsme spokojeni, návštěvnost u našeho stánku je vysoká.  Chytli jsme tady i nové, zajímavé kontakty. Největší zájem je o přírodovědecké muzeum a Zoo Schönbrunn. Vždycky to tady žilo a žije to tu i letos. V pavilonu P se pohybuje mnohem více lidí, a tak by to mělo pokračovat i do budoucna.

 

Příští ročník veletrhů GO & REGIONTOUR
se uskuteční 17. až 20. ledna 2019

 

V Brně dne 21. ledna 2018

Datum: 21.1.2018 16:50:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště