Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2019

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2019

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Veletrhy GO a REGIONTOUR rozšiřují obsahovou nabídku

 

“Veletrhy cestovního ruchu plné zážitků“ – tak zní podtitul tradičních veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR, které na brněnském výstavišti každoročně ohlašují začátek nové turistické sezony. Příští ročník se uskuteční od 16. do 19. ledna 2014 a jeho přípravy jsou již v plném proudu.

Stejně jako v minulých letech, i tentokrát se veletrhy GO a REGIONTOUR zaměřují jak na odbornou, tak na širokou veřejnost. Profesionály čeká největší středoevropská prezentace průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony, zatímco široká veřejnost se může těšit na veletrhy plné zážitků, příjemného strávení volného času a informací o cestování. Tradicí je komplexní přehlídka turistických regionů České republiky stejně jako oblíbených destinací v Evropě i zámoří, ale v posledních letech přibývá také účastníků z okolních zemí. Roste zejména zájem vystavovatelů z Rakouska a pro příští rok se počítá s oficiální účastí ze Slovenska a nově také z Maďarska.

Aktivní dovolená v regionech
K atraktivitě veletrhů přispívají nosná témata a navazující doprovodný program. Zcela novými tématy pro GO a REGIONTOUR 2014 jsou dovolená pro rodiny s dětmi a dovolená pro seniory se soustředěnou nabídkou certifikovaných ubytovacích zařízení. Ovšem největší důraz bude kladen na aktivní dovolenou v regionech, a to v nejrůznějších podobách, ale vždy s cílem oslovit konkrétní skupinu návštěvníků. Zvláštní pozornost bude věnována zejména cykloturistice, pěší turistice, Spa&Wellness, přehlídce golfových resortů, lodím a všemu, co k nim patří. Například cykloturistická přehlídka by tentokrát měla překročit hranice České republiky a zahrnout i příhraniční regiony sousedních zemí. Prezentovat se budou také české a moravské skiareály, které dostanou poslední příležitost oslovit návštěvníky před nejdůležitější částí sezony - jarními prázdninami.

Gastronomie láká
Po úspěšné premiéře na minulém ročníku se na veletrhy cestování vrací gastronomický festival RegFoodFest. Návštěvníci zde ochutnají krajové speciality a vyberou si z kvalitních regionálních potravin, ale čeká je také gastronomická návštěva dalších zemí. Poměrně velký prostor zde bude věnován projektům Vína z Čech a Moravy a Svět kávy. Při této příležitosti se přímo ve výstavním pavilonu uskuteční také finále tradiční a prestižní soutěže Gastro Junior Brno –Bidvest Cup, v níž změří síly nejlepší mladí kuchaři, cukráři a číšníci.

Církevní turistika
Především profesionálům z oboru cestovního ruchu je určen doprovodný workshop na téma Církevní turistika připravovaný ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským a Centrálou cestovního ruchu Východní Morava.

Festivaly
V rámci zvýrazněného tématu Folklór a lidová řemesla se uskuteční Festival folklórních sdružení z jednotlivých regionů a Přehlídka typických krajových řemesel. Součástí veletrhů opět bude i komponovaný doprovodný program na několika pódiích nebo cestovatelský festival GO KAMERA.

Rekordní GO a REGIONTOUR 2013
Posledního ročníku veletrhů GO a REGIONTOUR v lednu 2013 se zúčastnilo 789 vystavujících firem ze 22 zemí na celkové výstavní ploše 9.500 m2. Během čtyř dnů si jejich nabídku prohlédlo 27.576 návštěvníků z 15 zemí.

Vyplatí se rozhodnout se rychle!
Pokud uvažujete o vystavovatelské účasti, vyplatí se vám rozhodnout se rychle. Uzávěrka přihlášek spojená nově s 20% slevou proběhne k datu 30. 6. 2013.

Datum: 5.6.2013 15:26:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště