Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Veletrhy cestovního ruchu dnes odstartovaly, představují přes 860 vystavujících firem z 26 zemí

 

Na brněnském výstavišti dnes odstartovaly veletrhy Go a Regiontour. Ty se věnují výjezdovému a domácímu cestovnímu ruchu. Podle ředitelky Moniky Palatkové z agentury CzechTourism za první tři čtvrtletí roku 2017 vzrostl počet přenocování zahraničních hostů o 9 procent. Přičemž výraznější nárůst než Praha hlásí regiony.


Aktuální data agentury CzechTourism potvzují další růst turistického zájmu o naše regiony. Za první tři čtvrtletí roku 2017 vzrostl počet přenocování zahraničních hostů o 9 %, přičemž výraznější nárůst než Praha hlásí regiony. Dynamicky přibylo návštěvníků z Číny a Koreje -  o 44 procent a 31 procent.

Na slavnostním zahájení akce také předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek připomněl, že 99 procent příjmů v sektoru zajišťují malé a střední podniky. Přímo na zahájení pak podepsal memorandum o spolupráci Fóra cestovního ruchu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků, kterou zastupoval předseda představenstva Karel Havlíček.


Osobnosti v čele s předsedou Senátu Milanem Štěchem ocenily zejména vývoj v odvětví cestovního ruchu a nový koncept veletrhů GO a REGIONTOUR. „Tyto veletrhy jsou dobrou ukázkou, čeho všeho jsme již na poli cestovního ruchu dosáhli,“ konstatoval Milan Štěch. Díky nové koncepci se podnikatelské subjekty nově mohou prezentovat společně s kraji, což přivítali přítomní představitelé asociací cestovních kanceláří a agentur.

Nový festivalový pavilon


Letošní novinkou je také festivalový pavilon F, který nabízí řadu zážitků. Děti ocení skákací chaloupku či například bobovací dráhu. Dospělí zase mohou prozkoumat jachtu či vůz, který přivezli nomádi. V centru pavilonu vyrostl také speciální bar – 5. nástupiště. Přímo pro veletrhy vytvořil speciální koktejly barman Martin Hoffmann, který dlouho pracoval v brněnském podniku Super Panda Circus. Vycházel přitom z letošních mott tradiční cestovatelské akce. Lidé si mohou vychutnat například nápoje nesoucí názvy Rychlík směr Břeclav, Nezůstaneme na noc?, 2 míle západně či Pravá 180°, trochu vynáší. „Drinky jsem skládal asi dva dny. Všechny vycházejí z nějakého klasického dobře známého koktejlu a k tomu jsem přidával zajímavé ingredience, například heřmánek,“ říká barman Martin Hoffmann, který chystá vlastní projekt. Návštěvníci mají možnost během pátku a víkendu potkat více než 860 vystavujících firem z 26 zemí.

Prestižní gastronomická soutěž

Společně s veletrhy odstartovala také gastronomická soutěž a show Gastro Junior Brno – Bidfood Cup. Do speciálního veletržního kuchařského studia v pavilonu P se sjeli studenti oborů kuchař, cukrář, číšník, barman či barista. Soutěže se letos účastní dvě desítky škol. „Dva účastníci přijeli až ze Slovenska,“ říká předseda kuchařské poroty Oldřich Pitra a popisuje, jak soutěž těchto odborníků probíhá. „Soutěžící si po vylosování svého pořadí vyberou jeden z deseti boxů. V každém z nich je jedna základní surovina, to je maso, a čtyři doplňkové suroviny, těchto pět surovin musí ve svém menu použít. Poté mají čtyřicet minut na to, aby se poradili se svými trenéry, co budou vařit, udělají si kalkulaci a ve skladu nafasují další zásoby dle vlastního výběru. Během pětačtyřiceti minut pak uvaří čtyři porce jídla.“ Vítězové budou vyhlášení na závěr celé soutěže v neděli 21. ledna ve 12 hodin v pavilonu P na expozici Gastro Junior.

 

Datum: 18.1.2018 19:30:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště