Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Užijte si krásy Česka. Které vybrat, poradí jednotlivé kraje

 

Procestovali jste už přímořské oblasti, zažili dobrodružství i poznávací výlety v cizině a nechce se vám za příští dovolenkovou destinací jezdit daleko? Zůstaňte v Česku. Všechny naše kraje nabízí nespočet krásných míst, atraktivních cykloturistických, pěších a památkových tras nebo zajímavé akce či festivaly.

Za čím se do kterého kraje vydat poradí jednotliví zástupci krajů na brněnském výstavišti. Ve čtvrtek 18. ledna zde startuje mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour. Až do neděle 21. ledna můžete v pavilonech F a P sbírat tipy a přemýšlet, kam se nakonec vydáte.

A protože v roce 2018 oslavíme stoleté výročí vzniku Československa, spousta krajů si toto téma vzalo za své. Rezonovat bude i na veletrhu. Třeba kraj Vysočina nabídne sto lidských příběhů spjatých s výročím, které začne vyprávět právě v Brně. Jihomoravský kraj zase chystá tematickou módní přehlídku dobového oblečení.

Za unikátní prvorepublikovou architekturou se můžete vydat do východních Čech. Pardubický a Královéhradecký kraj společně vyberou ty nejzajímavější tipy na budovy, které se ze začátku dvacátého století v regionu zachovaly. Přímo na výstavišti si pak můžete posedět v kavárně stylizované do doby Karla Čapka se secesními židlemi a lustry.

Jen o vzpomínání to na brněnském výstavišti ale rozhodně nebude. Některé kraje přivezou ochutnávky regionálních piv nebo potravin. Těšit se tak můžete na tvarůžky nebo levandulové produkty z Olomouckého kraje, na jihočeské masopustní koblihy i na poctivou plzeňskou dvanáctku.  

Pokud hledáte inspiraci pro sportovní dovolenou, neopomeňte navštívit stánky Libereckého a Ústeckého kraje. Podrobně vás seznámí s nabídkou horských areálů nebo s cyklotrasami v regionu. S vodou se zase pojí kraje Zlínský a Karlovarský. Ten první poznáte z paluby lodi, která popluje po Baťově kanálu, ten druhý vás svými vodami vyléčí a dá vám odpočinout ve vyhlášených lázních.

Zájemce o industriální stavby nadchne Moravskoslezský kraj. Návštěvy technických památek spojených s místním těžebním průmyslem můžete hravě prokládat výlety do svěží přírody jesenických hor. Za řemeslnou tradicí se pak můžete vypravit buď na Liberecko za sklem, nebo do západních Čech za porcelánem.

Kromě českých krajů se představí také regiony Slovenska. Novinkou veletrhu bude festivalový pavilon F, kde si návštěvník bude moc vyzkoušet a doslova „ochutnat“ jednotlivé formy trávení volných dnů, jako je dovolená na vodě, vysokohorská turistika, lázeňství, wellness.

Datum: 15.1.2018 6:15:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště