Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Udělejte si procházku po Česku, uvidíte to nejlepší z regionů

 

Už ve čtvrtek 18. ledna začíná veletrh cestovního ruchu Regiontour. A kdo by se chtěl dozvědět novinky, které připravují jednotlivé kraje, má skvělou příležitost. Tady je malý průvodce, čím se budou prezentovat.

Celým veletrhem bude rezonovat téma oslav 100 let výročí vzniku Československa. Za své si ho vzalo hned několik krajů, které na veletrhu připomenou uplynulé století, slavné rodáky a pozvou také na TOP akce roku 2018, které se s oslavami výročí pojí. Na Regiontouru jde však hlavně o cestování. Proto nebudou chybět tipy zajímavé výlety, turistické cíle a způsoby, jak strávit příští dovolenou.

 

Příroda, víno, lázeňství,… to nejlepší, co nabízí Jižní Morava

S tradičně největší prezentací přichází „domácí“ Jihomoravský kraj, jehož nabídka představí všech 5 turistických oblastí Jižní Moravy a připomene to nejlepší, co region nabízí. Expozice se bude věnovat lázeňství, známému Baťově kanálu, přírodě, galeriím a samozřejmě i dobrému vínu. Jihomoravský kraj navíc, ve společných silách s městem Brno, pozve na oslavy spojené se 100. výročím vzniku Československa a chystaný obří projekt Re:publika. Proběhne i módní přehlídka dobového oblečení.

 

Karlovarský kraj lázeňský

Prezentaci Karlovarského kraje bude dominovat jedinečná nabídka lázeňských měst. Kromě tradičních lázeňských pobytů představí kraj i zajímavé regionální atrakce, například adrenalinový park na Plešivci, který přitahuje návštěvníky do Krušných hor i v letním období, statek Bernard na Sokolovsku s  řemeslnými dílnami a modelem řeky Ohře, malé pivovary v Kynšperku nad Ohří, Kraslicích, Chyši nebo v Lokti. Kraj pozve také na méně známé akce, které však zaujmou všechny generace, jako je mezinárodní soutěž ohňostrojů v Sokolově, nebo festival světel v Karlových Varech s dechberoucími světelnými instalacemi, které jsou propojeny s výjimečnou architekturou lázeňského města.

 

Prvorepubliková architektura ve Východních Čechách

Pod značkou Východní Čechy se společně představí Pardubický a Královéhradecký kraj. Oba regiony budou prezentovat unikátní prvorepublikovou architekturu v krajích. Atmosféru doplní prostředí prvorepublikové kavárny se secesními lustry a židlemi, se snímky Karla Čapka a dobovými melodiemi a kostýmy. Na stánku návštěvníci ochutnají regionální piva a krajové speciality.

 

Místo pro kvalitní dovolenou i sklářská tradice v Libereckém kraji

Oproti tomu Liberecký kraj přijíždí s turistickou nabídkou. Region se představí jako destinace, kde můžete kvalitně strávit příští dovolenou. Návštěvníci se mohou těšit na pozvání k výletům za turistikou, do skalních měst či mnoha rozhleden. Samozřejmě nebude chybět regionální produkt číslo 1, kterým je a vždy bude sklo a skleněné produkty.

 

100 let od vzniku Československa v Plzeňském kraji

S jubilejním výročím vzniku Československa bude korespondovat expozice Plzeňského kraje. Kraj pozve na významné události, které se s výročím pojí, například Festival světla, Historický víkend ve stylu první republiky, výstava Sto let republiky očima pěti plzeňských generací nebo 100. výročí narození slavných Plzeňanů. A protože bez piva by to na Plzeňsku nešlo, tak i na nadcházející ročník veletrhu přivezou zástupci Plzeňského kraje ochutnávky z lokálních pivovarů.


Olomoucko - kraj, kde neexistují hranice

Na rozmanitost svého území bude upozorňovat kraj Olomoucký, ve kterém se prolíná moderní dynamické město a neposkvrněná příroda Jeseníků. Kraj bude lákat na nabídku zimních sportů, relaxu v lázních, cykloturistiky a také na cesty za poznáním. Součástí prezentace bude ochutnávka regionálních specialit v čele s Olomouckými tvarůžky, produkty Levandulové kavárny a pivem z lokálních minipivovarů.

 

Příroda i technické památky, to je severní Morava

Na stánku Moravskoslezského kraje získají lidé inspiraci na dovolenou a výlet do Jeseníků, Beskyd, Těšínského Slezska, Opavska, Poodří nebo Ostravska. Kraj pozve k návštěvě technických památek, na možnosti sportovního vyžití a relaxace. Nebude chybět kuchařka krajových receptů včetně ochutnávek regionálních produktů a nové mapové podklady k letním i zimním aktivitám. Pestrou nabídku rozšíří zástupci Žilinského samosprávného kraje, kteří představí bohaté příležitosti, které nabízí partnerský region.

 

Pohodička v jižních Čechách

Pohoda. To je ústřední téma dovolených a výletů po jižních Čechách. A pohodu přiveze na veletrh i Jihočeský kraj, který představí nabídku tipů na výlety a dovolené pro rodiny i sportovce. Doplní je novinky v podobě pivních stezek, rybářských zážitků a nabídky pro vyznavače myslivosti. První den bude věnován baletnímu vystoupení sólistů z Jihočeského divadla, kteří „roztančí“ strom fantazie - dominantní prvek expozice. Od pátku do neděle je připraven program pro děti, které potěší kejklíř Pupa. Sobota se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy pavilonem projde veselý průvod masek, a k ochutnání budou jihočeské masopustní koblihy.

 

Východní Morava připomene Baťu i slavnou vodní cestu

Expozice Zlínského kraje zavzpomíná na slavného rodáka Tomáše Baťu a připomene historii značky Baťa a také Baťův kanál, který příští rok slaví jubilejních 80 let. Nebude chybět pestrá nabídka lázeňství, cykloturistiky a pozvánky k návštěvám památek ze seznamu UNESCO. Představeny budou i zbrusu nové publikace - 25 tipů, jak si užít Východní Moravu a nejzajímavější rozhledny Východní Moravy, které zájemcům poradí a usnadní rozhodování, kam určitě vyrazit při návštěvě kraje.

 

Ústecký kraj jako stvořený pro aktivní dovolenou

Ústeckém kraji se pro návštěvníky nabízí mnoho zajímavých památek i lokalit vhodných pro strávení aktivní dovolené. Ideálním místem pro rozmanité výlety je oblast Českého středohoříKrušných hor, Dolního Poohří či nádherného Českého Švýcarska. A právě k jejich návštěvě bude zvát prezentace Ústeckého kraje. Spolu s dalšími kraji i Ústecko představí nejzajímavější akce spojené s výročím 100 let vzniku Československa.

 

Vysočina vypráví svých 100 příběhů

Kraj Vysočina představí zajímavé lidské příběhy, které se vážou k 100. výročí založení Československa a u této příležitosti představí tematický web, kde zájemci najdou desítky příběhů, zajímavých osudů, významných osobností i sportovních a kulturních mezníků z konce I. světové války a poté z období první republiky. Expozice nabídne podrobné informace o skvělých cyklo a pěších výletech i možnostech zimní dovolené v kraji, a také o nejzajímavějších společenských, kulturních a také sportovních akcích, které se na Vysočině uskuteční v roce 2018.

 

Kromě českých krajů se představí také regiony Slovenska. Novinkou veletrhu bude festivalový pavilon F, kde si návštěvník bude moc vyzkoušet a doslova „ochutnat“ jednotlivé formy trávení volných dnů, jako je dovolená na vodě, vysokohorská turistika, lázeňství, wellness.

Zdroj: Asociace krajů české republika

Datum: 17.1.2018 7:24:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště