Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Tvář venkova inspiruje k výletům, desátou publikaci pokřtili na veletrhu

 

Venkovská architektura obvykle stojí stranou pozornosti, přesto si zaslouží zájem odborníků i turistů. Příkladné stavby už deset let dokumentuje edice Tvář venkova. Poslední svazek věnovaný zajímavým novostavbám i rekonstrukcím byl slavnostně pokřtěn slivovicí na pódiu v pavilonu P.


Kvalitní venkovská architektura je funkční, estetická a citlivě zasazená do krajiny. Již deset let tyto hodnotné stavební počiny zviditelňuje edice Tvář venkova. Fotografie s doprovodnými texty ukazují obytné, výrobní, technické i zemědělské stavby charakteristické pro různé kouty českého, moravského a slezského venkova.

„Kniha vznikla v návaznosti na soutěž Vesnice roku, jejímž vyhlašovatelem jsme společně s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Svazem měst a obcí a Ministerstvem zemědělství ČR,“ informovala předsedkyně Spolku pro obnovu venkova a poslankyně Veronika Vrecionová. „Na publikaci se podíleli starostové a starostky vítězných obcí, projektanti a realizátoři jednotlivých staveb. Pevně věřím, že se v případě domácího cestovního ruchu stane inspirací pro ty, kdo se rozhodnou cestovat po našem venkově,“ dodala.

Slavnostního křtu se zúčastnil také předseda Českomoravské komory pozemkových úprav Michal Pochop, který vyzdvihl myšlenku dokumentace kvalitní architektury. „Jsem jedním z editorů a každý rok je to pro mě příležitost seznámit se s inspirativními stavbami našeho venkova,“ prohlásil. Publikaci Tvář venkova 2018 připravila obec Bělotín za podpory z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR a díky finančnímu příspěvku Spolku pro obnovu venkova.

Soutěž Vesnice roku na veletrhu REGIONTOUR již druhým rokem propaguje samostatný stánek. Zástupci veřejné správy i další zájemci se tu seznámí s vítěznými obcemi, činnosti Spolku pro obnovu venkova i novou publikací Tvář venkova.

 

Datum: 18.1.2019 10:30:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště