Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Turistika není nuda. Na značené stezky vyrazte s vlajkou či s pohledy

 

Jsme národem turistů, dobrodruhů i „hecařů“. A jakákoliv akce pro dobrou věc nás dokáže vyburcovat. Potvrdil to i loňský 28. říjen. Město rekordů a kuriozit Pelhřimov spolu s Českou pohádkovou akademii totiž na den výročí vyhlásily český den s vlajkami. Do soutěže o rekord se zapojilo přes 225 tisíc vyvěšených vlajek. Vlajky zavlály na úřadech, ve školách, v přírodě, na rozhlednách, zkrátka všude po celé naší zemi.

Česká pohádková akademie loni v záři odstartovala již sedmý ročník Měsíce věží a rozhleden aneb stoupá celá rodina. Začátek akce připadl na svátek Sv. Václava a pokračoval až do dne výročí československé státnosti. Češi stoupali, ale rovnou s vlajkami. Na dobré věci se podílelo více než dva tisíce měst, obcí či institucí a vyvěšeno bylo 225 191 českých vlajek.

 

Vyhlídková místa poprvé na mapě

Objevovat krásy Česka se dá i s pohlednicemi. Za pozoruhodnými cíli Vás totiž dovedou tzv. „čtyřpohledy“, na kterých jsou zobrazeny rozhledny spolupracující s Českou pohádkovou akademii. "Pokud nasbíráte všechny razítka z uvedených turistických cílů, a přitom alespoň jedno získáte právě v Měsíci věží a rozhleden, pak máte šanci se zařadit do soutěže o hodnotné ceny, vítěz může získat horské kolo," uvedl na tiskové konferenci České pohádkové akademie v rámci mezinárodních veletrhů Regiontour a Go pohádkový kancléř Marcel Goetz.

Do akce Měsíce věží a rozhleden se nově zapojilo i Podřipsko a Říp. Díky tomu vznikl i nový, již 39. sběratelský čtyřpohled. Turisté tak mohou nejen poznávat krásy České republiky, ale také si označit hezkou památku. V Evropě se navíc pyšníme zcela unikátní mapou vyhlídkových věží, které nikde jinde ve světě nejsou evidovány. V novém kartografickém díle je označeno hned 614 vyhlídkových míst.

 

Datum: 17.1.2019 16:54:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště