Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Sygic přiveze unikátní 360 ° videa

 

Jízdu tuk-tukem v Indii, plavbu na gondole v Benátkách, výhled  z obřího ruského kola v Hongkongu nebo projížďku  na velbloudu si můžete užít, i když budete v Brně. Stačí nasadit speciální brýle a virtuální realita vás přenese, kam jen budete chtít.

Návštěvy velkoměst a přírodních krás celého světa zprostředkuje ve své expozici společnost  Sygic, známá zejména díky úspěšné autonavigaci. 

Loni vyslala cestovatele Michala Gálika na pouť, aby pomocí kamery pro natáčení 360° videí zdokumentoval nejkrásnější místa planety. Natočil 3 335 videí z 1 264 míst - od Bangkoku, přes Prahu až po San Francisko - a právě po roce se svou prací snů končí.

„Přestože jej kvůli podezřele vyhlížející kameře mnohokrát vyvedla ochranka, Sygic dnes díky videím s virtuální realitou inspiruje cestovatele z celého světa a poskytuje zajímavá data jiným firmám v turistickém byznyse,“ uvedl za Sygic Lukáš Nevosád.

Michal Gálik strávil na cestách přesně 195 dnů, z nichž 149 natáčel. Ostatní dny v roce 2017 je zpracovával. Procestoval více jak 82 tisíc kilometrů a absolvoval 46 přeletů letadlem. Pěšky ušel asi 1 500 kilometrů, což je jako kdyby se vydal z Prahy do Barcelony. Díky práci snů navštívil více jak 1 260 památek, natočil 171 kostelů, chrámů nebo mešit a rozhlédl se z 16 mrakodrapů a 41 věží. Kromě výše zmíněných atrakcí dával poté dohromady také  celodenní videa, které člověka provedou po více místech najednou.

Cenné snímky používá Sygic ve svých cestovatelských aplikacích Sygic Travel a  Sygic Travel VR. Prvně jmenovaná pomáhá lidem plánovat své cestovní itineráře už od svého vzniku v Brně roku 2011 a ročně ji použijí miliony cestovatelů z celého světa. 360 °C záznamy pak Sygic poskytuje i dalším společnostem v cestovním byznysu společně například s offline mapami nebo s databází turistických míst. „Virtuální realita dnes už patří k cestování stejně tak jako fotografie. Lidé si chtějí virtuálně projít hotelový pokoj ještě dříve, než jej zarezervují, a stejně tak si chtějí prohlédnout třeba starodávné chrámy v Kambodži, než se vydají na cestu,“ doplnil šéf aplikace Sygic Travel Lukáš Nevosád.

O tom, jak se dá destinacím, památkám a dalším turistickým cílům virtuální realitou pomoci, bude mluvit také v bloku přednášek na téma Nové technologie v cestovním ruchu, která se pro odbornou veřejnost koná ve čtvrtek a pátek. V evém expozici pak zájemcům představí produkty, které obsahují nejrůznější turistická data. Vlastní cestovatelská videa ve virtuální realitě jsou součástí těchto dat. Databáze dále obsahuje 20 milionů bodů zájmů, fotografie, podrobné popisky a podobně.

Společnost Sygic najdete na veletrzích GO a Regiontour v pavilonu P.

Datum: 15.1.2018 7:30:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště