Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Svět hvězd objevíte v Musée Grévin Praha

 

! info: Muzeum Grévin Praha ke dni 6. 3. 2018 ukončilo svoji činnost.

 

Kdo jede na výlet do Prahy, určitě by neměl minout muzeum voskových figurín Grévin Praha. Od května 2014 sídlí v pražské Celetné ulici. Návštěvníkům nabízí unikátní kolekci více než 80 voskových figurín nejvýznamnějších českých i světových osobností. Muzeum se rozkládá ve třech patrech a na obří ploše tří tisíc metrů čtverečních.

Na špičkovém provedení soch všech osobností pro Českou republiku spolupracovaly s početným uměleckým týmem odborníků Grévin Paris i známé české tváře jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Aňa Geislerová, Dagmar Havlová, Václav Havel, Tereza Maxová, Jolana Voldánová, Roman Šebrle, Dominik Hašek a Petr Čech. A dokonce i ti, kdo stojí za úspěchem Krtečka a Spejbla a Hurvínka. Ze zahraničních osobností potkáte v muzeu třeba Marilyn Monroe, Brada Pitta, Baracka Obamu. "K nejnovějším přírůstkům letošního roku patří nový americký prezident Donald Trump, britská královna Alžběta II a americká popová hvězda Katy Perry," uvedl ředitel marketingu Martin Johanna.

V muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována i jako cesta napříč historií a českou kulturou, každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. Během prohlídky čeká na návštěvníky i několik interaktivních zastávek, například si lze vytvořit vlastní 3D voskovou figurínu nebo si vytvořit originální fotografii.

Vytvořit dokonalou voskovou figurínu trvá tři až šest měsíců, pracuje na ní kolem patnácti specialistů. Návrh figurín každé jedné osobnosti probíhá důkladným studiem historických pramenů, v případě žijících celebrit osobními schůzkami, kde dochází k detailnímu měření postavy a barvy očí a vlasů, skenování postavy, a posléze dopracování sochy podle reálné tváře dané osobnosti.

Pražské muzeum je pobočkou slavného pařížského muzea voskových figurín Musée Grévin a interiér navrhoval francouzský designér Julien Bertevas. Na všechny postavy je možné si sáhnout nebo se s nimi vyfotit. Muzeum Grévin si Prahu vybralo ke své světové expanzi jako první město po Paříži a Montrealu. Od května 2014 se velice brzy zařadilo mezi Top 10 nejnavštěvovanějších muzeí v Praze. Muzeum je otevřeno každý den od 10.00 do 19.00 hodin. Cestu za legendami si užijí všechny věkové kategorie, stejně jako školy a početné skupiny, pro které je připravena řada atraktivních slev.

 

! info: Muzeum Grévin Praha ke dni 6. 3. 2018 ukončilo svoji činnost.

Datum: 23.11.2017 14:38:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště