Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Studentská soutěž přinesla originální nápady, cestovní kanceláře se mohou inspirovat

 

Zájezd pro hluchoněmé nebo pro singles, kteří se nechtějí seznamovat. Na veletržním pódiu vyvrcholila soutěž studentských týmů PROFI GO 2018 – turistický produkt, která zaujala i profesionály. Současně byli vyhlášeni vítězové soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2018.Do šestého ročníku vstoupila soutěž PROFI GO - turistický produkt určená tříčlenným týmům studentů středních a vyšších odborných škol cestovního ruchu. Jejich úkolem bylo zpracovat turistický produkt v podobě produktového balíčku, a to nejprve připravit v písemné podobě a poté živě prezentovat na pódiu v pavilonu P. Kvalitu produktů hodnotila komise složená z odborníků v cestovním ruchu pod vedením výkonného ředitele Asociace cestovních kanceláří ČR Michala Vebera, který při vyhlašování vítězů opět nešetřil chválou: „Spousta z vás by se ani neměla nechat zaměstnat v cestovních kancelářích. Až dostudujete, můžete si rovnou cestovku založit.“

 

V náročné konkurenci zvítězil tým Mendelovy univerzity, oboru Management cestovního ruchu, s produktem „Poznej chuť Podyjí“. Studenti se zaměřili na cílovou skupinu hluchoněmých a připravili pro ně zájezd s poznáním regionálních produktů prostřednictvím chuti a zraku. Na programu byla třeba pravá moravská zabijačka, prohlídka znojemského podzemí nebo diskotéka pro hluchoněmé. Porota ocenila originalitu nápadu a kvalitní zpracování i prezentaci, i když šlo o vůbec první práci ve slovenštině v šestileté historii této soutěže.

Druhý skončil tým studentů VOŠ mezinárodního obchodu a obchodní akademie Jablonec nad Nisou s produktem „Retro zájezd“. Návrat v čase do osmdesátých let - doby Michala Davida a sbírání céček – zahrnoval třeba cestu retro autobusem a dobové oblečení. Porotě se líbilo, že produkt oslovoval několik cílových skupin. Lidé od 40 do 55 let si na zájezdě mohli zavzpomínat, další variantou byl firemní teambuilding, zatímco program pro studenty umožňoval vyzkoušet si ranní rozcvičky, brannou výchovy a jiné dobové lahůdky.

Loni vítězná SOŠ dopravy a cestovního ruchu Krnov se letos musela spokojit s bronzovou příčkou. Její tým svým produktem „Nejen na kole kolem Olomouce“ oslovoval specifickou skupinu singles. Cílem nebylo vzájemné seznámení samostatně cestujících osob, nýbrž zájezd pro lidi, kteří singles chtějí zůstat a v běžných turistických zájezdech se cítí nepatřičně. Studenti pro ně připravili pestrý program s mnoha aktivitami, aby se bez doprovodu nenudili.

Asociace cestovních kanceláří ČR navíc udělila ještě speciální cenu za nejlepší prezentaci na pódiu. Získal ji tým Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště, který si všechny porotce získal svým projevem, nasazením a originální barmanskou show. Studentská práce „Strážci Bílých Karpat“ se zaměřila na rodiny s astmatickými dětmi, kterým připravila pobyt v čisté přírodě. Děti během zájezdu mohly získat potřebnou průpravu a odznak „strážce“.

 

 

Soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu mají na brněnských veletrzích dlouhou tradici. Na pódiu v pavilonu P byly slavnostně vyhlášeny také výsledky nejstarší z nich, již 24. ročníku znalostní soutěže PROFI GO, jejímž cílem je najít nové talenty z řad zájemců o cestovní ruch. Studenti již v listopadu absolvovali náročný vědomostní a obrazový test, porota prověřovala také znalost světového jazyka. Mezi 50 soutěžícími z devíti škol se zaměřením na cestovní ruch zvítězil osmnáctiletý student SOŠ dopravy a cestovního ruchu Krnov Adam Kachyňa, druhá skončila Monika Schneidrová ze Střední školy hotelnictví a služeb a VOŠ Opava a třetí Michaela Brožová, studentka Academia Mercurii -soukromé střední školy Náchod. „Letos byla soutěž velmi vyrovnaná a vítězové prokázali, že mají neobyčejné znalosti. Je to i zásluhou jejich profesorů, kteří je připravovali a kterým za to patří dík,“ zhodnotila soutěž PROFI GO 2018 předsedkyně odborné poroty Alena Pavézková.   

Datum: 19.1.2018 20:33:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště