Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Stánek Brna na Regiontouru 2018 ovládne Re:publika

K cestování nejen prostorem ale i časem vybídne město Brno návštěvníky lednového veletrhu cestovního ruchu Regiontour. V novém stánku totiž představí jeden z klíčových projektů roku 2018 - festival Re:publika 1918-2018. Ten přinese nejucelenější projekt oslav sta let existence samostatného Československa v celé zemi. Netradiční díky tomu bude i veletržní prezentace Brna.

Zpět v čase se návštěvníci budou vracet průběžně po všechny čtyři dny veletrhu. Atmosféru první republiky pomůže navodit expozice města evokující dobovou kavárnu, prostory výstaviště pak provoní i skutečná káva. Známý barista Adam Troubil (na snímku) totiž vždy dopoledne i odpoledne předvede, jak se káva připravovala před 100 lety a jak ji správně připravit dnes. Návštěvníci se o víkendu budou moci zapojit do soutěží a ochutnávku kávy spolu s posezením v kavárně vyhrát jako jednu z cen. Během celého veletrhu budou si moci mimo jiné i ve vědomostním kvízu zasoutěžit také o vstupenky a další ceny věnované městem Brnem, partnerskými městy nebo příspěvkovými organizacemi města.

To, že je jihomoravská metropole městem, které se vyplatí navštívit, budou průběžně návštěvníkům potvrzovat také autoři projektu Re:publika. Zvát je budou na třítýdenní festival na přelomu května a června, jehož součástí budou desítky akcí po celém městě - výstavy mapující století proměn v architektuře i umění, Re:lax zóna nabízející oddech pro celou rodinu a možnost vyzkoušet si sportovní disciplíny v jejich současné i historické podobě nebo třeba největší středoevropské setkání tanečních souborů nástupnických států bývalé Habsburské monarchie. Na veletrhu obří projekt jeho tvůrci představí poprvé ve čtvrtek 18. ledna ve 12.30 hodin.

S tipy jak a kde nejlépe zažít a ochutnat Brno a jeho autentickou atmosféru, na místě poradí zástupci Turistického informačního centra. Ti na veletrhu představí novinky turistické sezóny pro rok 2018, zájemcům pomohou vybrat, které kulturní akce a události či gastronomická lákadla v roce 2018 při návštěvě Brna neopomenout, poradí také, jak historické centrum a brněnské top cíle i třeba méně známá zákoutí prozkoumávat ještě výhodněji, například s pomocí BRNOPASu, turistické karty plné výhod a slev.Při zahájení veletrhu bude pokřtěn nový Průvodce městem, toho si bude možné na stánku města také pořídit. Ti, kdo si na Regiontouru BRNOPAS zakoupí, dostanou nového Průvodce městem zdarma. 

Na programu bude také módní přehlídka nabízející průřez módními trendy uplynulého století, v dobovém oblečení se návštěvníci budou moci také nechat zvěčnit. K dispozici totiž bude po celou dobu konání veletrhu fotokoutek s profesionálním fotografem a s modely reprezentujícími jednotlivé dekády uplynulého století. Dobovou náladu i atmosféru současných hudebních klubů ve městě pomohou navodit také swingové evegreeny skupiny Melody gentlemen, netradiční jazzová kapela s cimbálem Midnight Coffee Session, Perfect Time a jejich progresivní vintage jazz nebo Django Jet Swing & Gypsy Jazz.

Poodhalit Brno nejen jako město kultury, ale také jako metropoli zábavy, sportu nebo vědy pomohou také prezentace městských institucí a partnerů. Interaktivní ukázky na pódiu společném pro Brno a Jihomoravský kraj nabídne například VIDA centrum, zástupci brněnské ZOO prozradí novinky a zajímavosti o úspěšně chovaných zvířatech ale také o nejgigantičtějším exponátu celého veletrhu, zakoupit bude možné také zvýhodněné vstupné do Národního divadla a na další místa.

Své nejlepší tipy nabídnou i partnerská města Brna, Debrecín, Charkov, Kaunas, Lipsko, Poznaň, Rennes. St. Pölten, Stuttgart, Vídeň nebo ruská Voroněž.

Stánek Statutárního města Brna a celého veletrhu otevře slavnostní přípitek primátora Petra Vokřála a jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka 18. ledna v 10.30 hodin v pavilonu P.

Podrobnosti a aktuality najdete také na stránkách Republiky, městském facebookovém profilu BRNOmycity, či stránkách brněnského Turistického a informačního centra.

Zdroj: Magistrát města Brna, Kancelář marketingu a zahraničních vztahů
Foto: Marie Schmerková a archiv TIC Brno

 

Datum: 3.1.2018 7:00:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště