Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
16.-19.1. 2020

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
16.-19.1. 2020

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Sportovní dovolenou plnou zábavy si užijete na kolech

 

S rodinou je život v jednom kole. Na kolech se dá ale vyrazit i na zábavnou dovolenou. Jakou naplánovat trasu, co mít za vybavení a s čím počítat raději dopředu poradí odborníci na lednovém Regiontour festivalu na brněnském výstavišti.

Cyklo Klub Kučera přiveze ze Znojma nápady, jakými mohou rodiny s dětmi ozvláštnit své výjezdy. Sami mají s vyjížďkami bohaté zkušenosti. „Organizujeme cyklojízdy po celý rok, v zimě třeba na Štědrý den nebo na Nový rok. Když se oteplí, tak vyjíždíme třikrát až čtyřikrát do měsíce,“ informoval manažer cykloklubu Čestmír Vala. Vášniví cyklisté mohou s cykloklubem vyjet i na tematické vyjížďky třeba po vinařstvích. V létě pak pořádají cyklotábory pro děti. „Jeden je příměstský a jeden klasický i s přespáváním,“ dodal Vala.

Čas bude i na procvičení znalostí dopravních pravidel. Ta se v různých státech Evropy odlišují. „Spolu s BESIPem chceme na nesjednocenost upozornit. Aby cyklisté jezdili bezpečně,“ řekl Čestmír Vala.

Kdo se na klasické šlapání moc necítí, a přesto by rád vyjel na výlet na kole, může vyzkoušet elektrokolo. Na stanovišti cyklistiky si Jakub Ditrich ze společnosti Ekolo.cz s kolegy z brněnských specializovaných firem Elektrosport a Svět elektrokol přichystají na dvacet různých typů elektrokol. „Lidé si u nás budou moci otestovat jednotlivé typy. Každý je totiž jiný. Můžete mít horské elektrokolo nebo trekové, skládací do auta na výlety a taky na ježdění třeba do práce,“ vyjmenoval Ditrich.

Návštěvníci si tak mohou přichystanou testovací dráhu projet, ozkoušet zatáčky i osmdesátimetrovou rovinku. „Odborníci lidem poradí a vysvětlí, který typ kola je pro ně nejvhodnější. Bez ostychu nebo obav si zkusí, jaké to je řídit elektrokolo,“ shrnul Ditrich. Návštěvníci dostanou informace i o cenách kol, trendech nebo údržbě. K vidění budou elektrokola od nejlehčích typů až po ta výkonná horská. Podpoří je také firma Svět elektrokol.

V pavilonu F se u cyklostánku zabaví i děti. Nachystané pro ně budou omalovánky, dopravní testy a kvízy, jízdy zručnosti na cyklodráze, kostky a krabice na stavění věží a také skákací hrad. „Zaskákat si bude moci každé dítě, které namaluje hezký obrázek,“ dodal Vala.

Dospělí si tu kromě načerpání tipů, kam vyrazit na výlet, budou moci zkusit projet historická kola nebo vypít šálek kávy v cyklokavárně. „Dřevěné drezíny i vývojové řady některých značek jsme si zapůjčili od soukromých sběratelů. Některé originály budou jen k prohlédnutí, jiné ale nabídneme k projížďce,“ prozradil Vala. Návštěvníci si tak projedou kola z Boskovštejna, Slavkova nebo přímo z muzea ve Znojmě.

Datum: 12.12.2017 9:14:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště