Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Slovensko se obléklo do šatů s motivy měst i slovenské přírody

 

Slovenská republika zvolila na letošních veletrzích GO a REGIONTOUR nový, originální způsob, jak prezentovat svá města a regiony. Připravila totiž módní přehlídku, kdy ženy i malé slečny oblékla do modelů, využívajících fotografie atraktivních slovenských míst. Přehlídku doplnila projekcí a hudbou, korespondující s danou lokalitou. Skvělá myšlenka tak dokonale podtrhla motto, kterým Slováci lákají k návštěvě své země: „Dovolenka na Slovensku – dobrý nápad.“


Za neobvyklou módní přehlídkou stojí dvě ženy – Klára Badinková, výrazná osobnost Zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky se sídlem v Praze a nadšená propagátorka krás Slovenska, a módní návrhářka Marie Zelená, která spolu s dcerou Martinou Hrnčířovou tento nápad uvedla do života. Na pódiu se tak vystřídaly Belianské Tatry, Kriváň, Vršatec v Bílých Karpatech, Banská Štiavnica, Klak a Malá Fatra, Spišský hrad, Slovenský ráj, Ružín, Dobšinská ledová jeskyně a samozřejmě Vysoké Tatry – Zelené pleso kežmarské, Mlynická dolina či Slavkovský štít. Úvod a závěr slovenské prezentace patřil Bratislavě s její dominantou – Bratislavským hradem a také Grasalkovičův palác – sídlo slovenského prezidenta. Bonusem nakonec se staly tři modely inspirované Brnem jakožto hostitelským městem s motivy katedrály svatého Petra a Pavla, prezentované za doprovodu Janáčkovy Sinfonietty. 

„Tento koncept navazuje na můj první projekt s heraldickými znaky na šatech, k němuž jsem později přidala šaty s motivem pražské katedrály svatého Víta. V roce 2017jsem na mé autorské přehlídce představila další modely inspirované mým rodným Zlínském krajem. To oslovilo Kláru Badinkovou, od níž přišla nabídka vytvořit velkou kolekci pro Slovensko, kterou jsme představili postupně v Praze, Bratislavě a Drážďanech. Náš projekt rozšiřujeme, s dcerou vymýšlíme a šijeme nové modely, zrovna teď mi přišla korunka pro Paříž,“ říká v zákulisí přehlídky Marie Zelená.  

Přímo na pódiu v pavilonu P pak Klára Badinková doplnila pozvání k návštěvě našeho východního souseda komentářem a dvěma spoty, jedním zimním a druhým letním. „Češi jezdí na Slovensko rádi a často. Jen loni narostl podle oficiálních statistik počet návštěvníků o 9,4 %, a to nepočítám návštěvy přátel, které nikdo nikam nehlásí,“ dodává Klára Badinková s tím, že Slovensko má opravdu co nabídnout, počínaje sedmi památkami UNESCO přes zajímavá města, termální lázně či lyžařská střediska.

 

Datum: 18.1.2019 18:00:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště