Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Se sklenkou vína za krásami Slovácka

 

Češi se sice pasují do role pivařské velmoci, ale v konzumaci vína již Evropě šlapeme na paty. Příhodné klimatické a půdní podmínky předurčují zejména jih naší země k vinařské úrodě. Objevte kouzlo vinných sklípků, jež jsou rozesety po jižní Moravě a kde vám naservírují nejlepší tekuté lahůdky.


Vinařství Václav Šalša z Kyjova navazuje na dlouholetou rodinnou vinařskou tradici, vždyť první dochovaná zmínka vinařství sahá až do roku 1796. Zaměřují se zejména na výrobu přívlastkových vín, která jsou dodávány do prestižních restaurací a hotelů. Na ploše 16 hektarů pečují například o odrůdy Sauvignon, Chardonnay, Tramín kořenný, Hibernal, Rulandské šedé, Muškát, Irsai Oliver, Pálavu, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský či Sylvánské zelené.

Při výrobě vína dbají na šetrné zpracování hroznů s použitím nejmodernějších technologií a postupů, aby byla zachována svěžest vína a zároveň odrůdová charakteristika typická pro vinařskou oblast Slovácko.

Dvě sladké tečky

„Na veletrhu budeme prezentovat několik vzorků, dokonce přivezeme i dvě nové odrůdy, které byly vyšlechtěny ve Velkých Bílovicích. Bílou – MALVERINA a červenou – LAUROT. Oba dva vzorky jsou z ročníku 2017 a z vlastních vinic ze slovácké oblasti,“ uvádí horkou novinku Václav Šalša majitel vinařství.

Návštěvníky budou chtít zaujmout i vinnými etiketami. Spolupracují totiž se světově uznávaným brněnským malířem Michalem Halvou. Na lahvích jednotlivých odrůd se objevují malířské motivy jeho obrazů.

A komu vína na stánku obzvláště zavoní, ten ať neváhá a navštíví rodinné vinařství. Po domluvě mají otevřeno kdykoliv a rádi vás provedou řízenou degustaci vinných specialit.

Za vínem i za přírodou

K vínu sice patří dobře vychlazený sklípek a degustační menu, v poslední době se však rovněž rozmohly jak cyklistické vinařské stezky, tak i poznávání kulturních a přírodních krás spjatých s výrobou, tradicí i historií vína.

Srdce Slovácka má rozhodně co nabídnout. Zhruba čtyři kilometry od Kyjova se nachází rozhledna Bukovanský mlýn, jenž je replikou větrného mlýna s krytou vyhlídkovou terasou. Pokud budete mít štěstí na počasí, tak se před vámi objeví kyjovské Dolňácko se svými políčky, sady a vinicemi nebo hřebeny Bílých Karpat a Chřibů. Mluvit o tradičním a dosud živém folkloru, místních krojích a lidové architektuře tam můžete téměř s každým. Místní jsou pohostinní a po nějaké té skleničce vám rádi otevřou své srdce i sklípky.

Datum: 30.11.2018 9:00:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště