Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Retro dovolená táhne, s Andělem na hory se jezdí už dvanáctý rok

 

Dovolená s budíčkem, rozcvičkou a brigádou kolem hotelu? Fenomén odborářské rekreace pořád žije! Na retro pobytu v Tatranské Lomnici cestovní kancelář ATIS přivítala už více než 4300 rekreantů a letošní tři turnusy jsou téměř vyprodané.


Češi se nechtějí vracet do minulosti, ale rádi si připomenou staré časy s recesí a humorem. Dokladem je mimořádně úspěšný retro pobyt „Rekreace ROH – dovolená v Tatrách jako tenkrát“, který cestovní kancelář ATIS organizuje už dvanáctý rok. A všechno začalo jedním náhodným nálezem.

„V roce 2007 jsme v hotelu Morava v Tatranské Lomnici v suterénním skladu objevili hrníčky, ručníky, mýdla a další věci s nápisem rekreace ROH. Majitelé hotelu to chtěli vyhodit, ale já dostal nápad, jak předměty využít. Inspiroval mě film Anděl na horách, který se natáčel právě v Tatranské Lomnici, a vymyslel jsem dovolenou, kde bychom se o klienty starali podobně jako kdysi na odborářské rekreaci, s budíčkem, rozcvičkou, brigádou kolem hotelu, večírky a výlety. Našel jsem i penzistu, který v hotelu Morava kdysi dělal kulturního a sportovního referenta,“ popisuje zrod retro dovolených Petr Krč, obchodní a produkční ředitel CK ATIS.

V září 2007 proběhl první turnus a spokojení účastníci se postarali o další reklamu. Recese začíná už v „odborářském vlaku“, kde rekreanty vítá kulturní referent s borovičkou. Celý hotel je stylově přezdoben včetně nápisů jako „Třetí pětiletku splníme!“. Součástí jarního turnusu je recesistická prvomájová oslava a rekreanti si absurditu minulé doby krásně užívají. „Nemá to absolutně žádný politický podtext, je to čistá recese. Lidé se baví a je o ně výborně postaráno,“ říká Petr Krč a zdůrazňuje, že všechno je dobrovolné, takže nikdo nemusí na rozcvičku ani na brigádu.

„Ale všichni se nadchnou a užívají si to, máme tam výlety, soutěže, přednášky, promítání filmů. Většinou jezdí lidé nad 60 let, ale v letním turnusu i rodiny s malými dětmi, pro které zajišťujeme hlídání a vlastní program. Divili jsme se zájmu mladých lidí o retro pobyty, ale řekli nám, že na takové rekreaci byli jako malé děti, když se jejich rodiče ještě nehádali a všichni se o ně starali, takže to byla jejich nejkrásnější dovolená,“ vysvětlil.

Jeden rok se týdenní retro pobyt v Tatranské Lomnici uskutečnil dokonce šestkrát, ale standardem jsou tři turnusy, které se úspěšně daří naplnit. „Zájem je stále velký, letošní tři turnusy máme vyprodány asi z 90 procent. Za 11 let se na tomto pobytu vystřídalo přes 4300 nadšených rekreantů. Generuje nám to stále nové zákazníky a velký je i marketingový přínos,“ hodnotí retro pobyty autor myšlenky. Zajímavé je, že jinde tento nápad nefunguje. „Zkoušeli jsme retro program rozšířit i jinam včetně Bulharska, ale fenomén Vysokých Tater, Lomnického štítu a pana Marvana je nepřenosný. Hotel Morava je památkově chráněný a exteriér a interiér zůstává tak poctivě retro, jak je pro tyto pobyty potřeba,“ myslí si Petr Krč.

S kompletní nabídkou CK ATIS se můžete seznámit na stánku v pavilonu P. Novinkou tady jsou třeba dovolené pod rozhlednou nebo pobyty s návštěvou minipivovaru, ve které si uvaříte vlastní várku piva.

Foto: archiv ATIS

 

 

Datum: 19.1.2019 15:30:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště