Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

RegFoodFest: Cukrárna Janský představí ceněné zákusky. Mají 110letou tradici

 

Cestovatelské veletrhy Go a Regiontour se blíží a s nimi také přehlídka krajových specialit RegFoodFest. Do pavilonu P se sjedou výrobci velkých laskomin, které si odnesly titul Regionální potravina nebo Klasa. Mezi nimi i vyškovská Cukrárna Janský.

Ocenění vyhlášená cukrárna získala v roce 2017 za svůj řez s kysanou smetanou. Je to mana - lehký pórovitý korpus světlé barvy, jemný krém ze zakysané smetany vyrobený z pečlivě vybraných surovin a mírně zželírované lesní borůvky. Přijďte ochutnat i další dobroty!

Pralinky pro TGM

Cukrárna Janský má bohatou tradici. Založil ji v roce 1908 Adolf Janský. Proslavila se nejvíce ruční výrobou pralinek, které za první republiky patřily k nejoblíbenějším v celé zemi. Svědčí o tom i fakt, že si krabice s tímto výrobkem pravidelně objednávala i Kancelář prezidenta republiky pro T. G. Masaryka. Ve 30. letech byla budova cukrárny přestavěna ve funkcionalistickém slohu a stala se jednou z dominant vyškovského náměstí. V tu dobu se cukrárna rozšířila o kavárnu. Po roce 1948 byl podnik znárodněn a původní majitelé ho převzali opět v roce 1991. Firmu převzala vnučka zakladatele, Zdeňka Eywo Janská. Zásluhou pravnuka zakladatele firmy Jiřího Grygara byla také obnovena po padesáti letech ruční výroba pralinek, čímž navázal na tradice firmy, která oslavila 110. výročí.

Foto: SZIF

 

Datum: 11.1.2019 8:50:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště