Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Přírodní klenoty Plzeňského kraje

 

Plzeňský kraj si většinou spojíme s rodištěm světoznámého chmelového moku Pilsner Urquell, či s legendární dvojicí dřevěných loutek Spejbla a Hurvínka, z pera českého loutkáře Josefa Skupy. Ale i jihozápadní část ČR u hranic s Německem dokáže nabídnout celou řadu atraktivních přírodních cílů, kde se budeme každoročně i po letech rádi vracet.  


Nosným prvkem letošní expozice Plzeňského kraje bude příroda. Na stánku se představí nejen největší český národní park NP Šumava, ale také méně známé a zároveň turisticky zatím nepolíbené oblasti – Chráněná krajinná oblast Český les a Chráněná krajinná oblast Brdy.

Zapomenutá krása české přírody
Na Šumavu proudí každoročně davy turistů, jež se proplétají vyznačenými stezkami a objevují přírodní lokality, jako jsou Modravské slatě, Špičák, Pancíř, Černé jezero (nejhlubší v ČR) či nejvyšší vodopád na české straně Šumavy Bílá strž. Šumava okouzlí i ty nejnáročnější. Kdo se rád kochá přírodou a touží po soukromí, ať vyrazí do hlubokých hvozdů CHKO Český les, kde za celý den nemusíte potkat ani živáčka.

Za pozornost rozhodně stojí CHKO Brdy. V lednu 2016 totiž oficiálně zanikl vojenský újezd a vznikla tak chráněná krajinná oblast. „Po dvou letech je v oblasti označeno zhruba 150 kilometrů tras, ale žádné restaurace, bufety a turistická zařízení v Brdech nenajdete. Oblast je stále pustá, neupravená a na spoustě míst je možné najít pozůstatky zdejšího vojenského života,“ láká k turistickému objevování Ondřej Čech, referent oddělení cestovního ruchu z Krajského úřadu Plzeňského kraje a dodává: „Žádné extrémní kopce a vrcholy, jen pár rybníků, hrad, hluboké lesy a v nich bývalé a někdy i stále aktivní armádní objekty. Prostě zvláštní divočina, která nemá v naší republice obdoby.“

Bohatá historie
Plzeňský kraj bude také prezentovat úspěšnou a mnoha cenami ověnčenou brožuru, která odráží jednotlivé časové etapy v dějinách samostatného státu a uvádí do tajů některých historických milníků. Zároveň představuje střípky z každodenního života, módy, tradičních výrobků a autentických příběhů dané doby.

Zejména hraví a zvídaví návštěvníci si přijdou na své. Expozice totiž bude plně interaktivní a edukativní, a kdo vydrží až do konce, dočká se i soutěží o atraktivní ceny. A pokud vás návštěva výstaviště přeci jen trochu unaví, tak se tradičně na plzeňském stánku osvěžte lahodnými moky z pivovarů Plzeňský Prazdroj, Purkmistr a Chodovar.

Datum: 4.12.2018 10:11:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště