Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Pošlete rodinu k vodě. Dovolenou si tam určitě užije

 

Paddleboarding, jachtaření, vodní jóga nebo potápění. Dovolená u vody nemusí být nuda. Pokud vás nebaví jen tak se povalovat na pláži, plavání se vám za chvíli přejí a opalování není nic pro vás, přijďte načerpat inspiraci na lednový festival Regiontour na brněnské výstaviště. Dozvíte se tady, co všechno můžete u vody zažít.

Foto: www.freediveworld.com, www.freedivecenter.com

 

Pokud jste nikdy nebyli na jachtě a máte strach, jak byste se tam s celou rodinou nebo všemi přáteli poskládali, budete mít v pavilonu F jedinečnou příležitost k prohlídce. Společnost Marais totiž jednu z plachetních jachet přiveze. „Dovezeme loď Tango 780. Tato kajutová loď má vybavené podpalubí postelemi i kuchyňkou. Hodí se převážně na naše jezera, ale zvládne i plavbu po moři. Je tak akorát velká, aby se v ní na týden zabydleli dva až tři lidé,“ říká Ondřej Labuda, vášnivý námořník a organizátor plaveb. V Marais vám naplánují plavby po mořích, převážně v Chorvatsku, kolem řeckých ostrovů a v exotickém Karibiku nebo na Seychellách. Domluví vám loď s kapitánem nebo, pokud si troufnete, bez něj. „Plavby vycházejí někdy levněji než dovolená v apartmánu, chceme ukázat, že na moře se může pustit každý,“ dodává Labuda.

U jachty se také prostřídají mládežnické sportovní jachtařské kluby, Český svaz jachtingu sebou přiveze i jachtařský simulátor. Zjistíte tu také, v čem se liší kategorie Fireball.

Plavit se nemusíte ale jen na jachtě. Jaké jsou novinky v gumových lodích, ukáže přímo na vodě v přichystaném bazénu společnost Gumotex. „Vyrábíme nafukovací lodě na divokou vodu, pro rybáře nebo na rekreaci či vodní turistiku. Celý proces výroby se odehrává u nás. Nakoupíme textil, který finálně zpracujeme do výsledného produktu v naší továrně,“ vysvětluje Magdalena Zhánělová ze společnosti. Nafukovací čluny vyrábí tým Gumotexu už více než 55 let. „Tým vývojářů je zároveň také týmem nadšených vodáků, kteří sami testují nové prototypy a své poznatky přenášejí do praktických řešení,“ dodává Zhánělová. Vedle Gumotexu představí nafukovací lodě a popovídá o jejich bezpečném používání také společnost Dronte.

Vodní sporty ale nejsou jen o lodích. Na brněnském výstavišti omrknete ukázky freestyle paddleboardingu, které povedou instruktoři z firmy Kiboko (příběh firmy čtěte zde). Ti taky ukážou, jak se dá cvičit jóga na vodě. Nové modely prken, na kterých se pádluje ve stoje, představí MeatFly. A kdo se rád potápí, neměl by minout potápěče z Free Dive World. Ti se věnují nádechovému potápění bez masek a pořádají i kurzy na různých úrovních.

Jaké to je plavit se na PET lahvích povypráví dobrodruh Albert Fikáček. S expedicí Vichr na svém originálním katamaránu brázdí vody Středozemního moře. „Dnes jsme čtyřčlenná posádka, pod nohama máme 3700 petek, železnou konstrukci, motor a kormidlo dovezené z Indie,“ charakterizují se dobrodruzi.

Že u vody je na místě také ostražitost, připomenou vodní záchranáři z Brna. V praktickém workshopu návštěvníky naučí, jak pomoci tonoucímu. Připomenou také, jak se správně chovat u vody, abychom úrazům předešli. Pokud byste se snad při návštěvě výstaviště unavili, společnost Marais si pro vás nachystá i odpočinkovou pláž kousek od své lodi. Na ní si můžete prohlédnout různé druhy neoprénů od společnosti Snowboard Zezula a poslechnete si, co je to wakeboarding.

Datum: 8.1.2018 9:04:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště