Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Podpořte Re:publiku, vzpomínejte, posílejte fotky. Nebo je doneste na výstaviště

 

Stěžejním tématem brněnské prezentace na veletrhu Regiontour bude připravovaný obří projekt Re:publika 1918-2018. Jedním z festivalových pilířů je i Příběh fotografií. Organizátoři vyzývají veřejnost, aby zapátrala ve svých archivech a přispěla do projektu svými fotografiemi a příběhy. Zájemci je mohou přinést i v době veletrhů GO a Regiontour na brněnské výstaviště, kde se také Re:publika na přelomu příštího května a června odehraje.

„„Chceme, aby lidé zapátrali a přinesli nám fotky i s jejich příběhy, ze kterých vytvoříme jedinečný archiv vzpomínek,“ zopakoval výzvu kreativní ředitel festivalu RE:PUBLIKA 1918–2018 Pavel Anděl. Projekt připomene 100. výročí vzniku samostatného Československa a 90 let od otevření Výstavy soudobé kultury, kvůli které také vyrostlo brněnské výstaviště. Velkolepá výstava, reprezentující různorodé oblasti lidské činnosti a úspěchy tehdy „desetiletého“ Československa, ohromila celou republiku. Zahájila tradici Brna jako nejvýznamnějšího výstavního centra státu. A přehlídkou a oslavou úspěchů, tentokrát stoletých, bude i Re:publika.

Ve spolupráci s projektem Národní kronika vznikne ze sesbíraných snímků soubor unikátních vzpomínek. Lidé mohou fotografie nahrát pomocí webového formuláře a k nim přidat krátký příběh, který se svými předky zažili nebo znají z vyprávění.

Ten, kdo moderním technologiím tolik nehoví, může svoje poklady osobně přinést do stánku města Brna v pavilonu P v době konání veletrhů Go a Regiontour, tedy mezi 18. a 21. lednem. Tady budou na pamětníky připraveni a jejich fotografie do systému naskenují a příběhy zaznamenají.

„Do sběru fotografií a vzpomínek budou postupně zapojeny také děti ze základních a středních škol a vybrané vysoké školy v České republice,“ dodala Zuzana Gardoňová z tiskového odboru brněnského magistrátu.

Co se na výstavišti mezi 26. květnem a 17. červnem odehraje, se dozvíte například zde.

Podrobnosti a aktuality najdete také na stránkách Republiky, městském facebookovém profilu BRNOmycity, či stránkách brněnského Turistického a informačního centra.

 

Datum: 20.12.2017 21:26:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště