Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Po stopách věrozvěstů a Tomáše Bati

 

Východní kout naší země je specifický svým jedinečným folklorem, gastronomickými specialitami, bohatou lázeňskou tradicí, odkazem Tomáše Bati či kulturním dědictvím UNESCO. Návštěva Kroměřížska, Valašska, Slovácka, Zlínska a Luhačovicka ve vás zanechá jen ty nejpříjemnější vzpomínky a zážitky.


Dřívější roztříštěnost prezentace turistické nabídky vystřídají ucelené tematické bloky, které představí hlavní přednosti Zlínského kraje. Během výstavy se návštěvníci na stánku Východní Moravy seznámí se zajímavými pamětihodnostmi, historickými a kulturními cíli či atraktivitami regionu. Dominovat bude nabídka pro turisty všech kategorií – pěší turisté, cykloturisté, motoristé.

Cestování pro každého

Cestování se prolíná celou nabídkou regionu. Senioři se mohou těšit na tipy na nenáročné výlety pěšky či na kole. Na ně rovněž cíli i lázeňské komplexy, které připravují speciální ozdravné pobyty šité na míru. Ani rodiny s dětmi ale nepřijdou zkrátka. „Díky skvělým a bezpečným cyklostezkám si rodiny mohou užívat aktivní cykloturistiku, pro malé plavčíky jsou zábavné plavby na Baťově kanále. A nikdy nezklame oblíbená ZOO ve Zlíně-Lešné, Kovozoo ve Starém Městě nebo Areál Skanzen v Modré u Velehradu,“ představuje bohatou nadílku pro rodiny Ing. Barbora Piknová z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

„Budeme prezentovat pestrou nabídku moravské gastronomie a jedinečnost folkloru, a zejména atraktivní akce, za nimiž se vyplatí do regionu přijet, jako jsou hudební, folklorní i gastronomické  festivaly, filmové přehlídky, Rally či jarmarky,“ uvádí pestrou paletu zážitků Piknová.

Na veletrhu nebudou scházet ochutnávky typických lokálních produktů – moravského vína či valašských frgálů, jež se budou péct přímo v rámci expozice. Kroměřížsko navíc představí novou tiskovinu „Letní radovánky na Kroměřížsku“.

Tajné turistické tipy

A pokud vás stepování v dlouhých řadách na vstupenky do kulturních objektů nebaví, objevte třeba skalní útvary v pohoří Chřiby nebo se kochejte krásnou přírodní scenérii Jižního Valašska. Okolí Lidečka, Horní Lidče, Valašských Klobouků, Brumova-Bylnice vám jistě učaruje.

Chcete-li putovat krajinou a mít jednoznačný cíl, vydejte se po Cyrilometodějských stezkách. V úhrnné délce přes 300 km vás všechny cesty zavedou až do Velehradu, během putování se navíc dozvíte více o vzrušujícím příběhu slovanských věrozvěstů, kteří významně ovlivnili naši minulost i současnost.

Datum: 29.12.2018 8:30:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště