Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Zkoumejte Plzeňský kraj

 

Bez piva by to na Plzeňsku nešlo. A tak i na letošní Regiontouru přivezli zástupci Plzeňského kraje ochutnávky z pivovarů Plzeňský Prazdroj, Chodovar a Purkmistr. Pivovary a expozice Plzeňského prazdroje jsou mimo jiné nejnavštěvovanějším turistickým cílem v kraji a 12. v celorepublikovém porovnání. V roce 2016 (zatím nejčerstvější data agentury CzechTourism) si je přišlo prohlédnout 644 tisíc zájemců. K pivu v Plzeňském kraji neodmyslitelně patří hospodské písně. “Návštěvníkům k ochutnávce piv hrajeme staročeské, staropražské a staroplzeňské písně," láká ke stánku Jiří Choptík z kapely Švejk-band a dodává krajovou zajímavost. “Těmto písničkám se říká hašlerky, podle slavného písničkáře Karla Hašlera.”


Také se zde soutěží, v rámci tématu 100 let republiky, které je ústředním bodem letošní prezentace. “Soutěžní kvíz probíhá 3x denně, otázky jsou zaměřeny na zajímavosti Plzeňska z historie 100 let od založení ČR. Výherci získají láhev sektu Bohemia.” uvedl moderátor soutěže, Jiří Karpíšek.

Základem plzeňské expozice bude jednoznačně téma 100 let republiky – bude to pozvánka na akce, které se k odkazu hlásí. Což je případ třeba Festivalu světla, Historického víkendu ve stylu první republiky, výstavy Sto let republiky očima pěti plzeňských generací nebo 100. výročí narození slavných Plzeňanů - herce Miroslava Horníčka či fotografa Viléma Heckela. Zcela unikátní bude Open air Prodaná nevěsta, která se uskuteční 7. září na náměstí Republiky v Plzni,“ uvedl Ondřej Čech z oddělení cestovního ruchu krajského úřadu. Samozřejmě bude expozice lákat také na celoročně přístupné objekty související s daným obdobím -  Techamia Science Center a Loosovy interiéry.

 

 

Datum: 20.1.2018 17:32:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště