Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

„Jižní Pacifik je ráj na zemi," říká dlouholetý průvodce CK Nomád

19.1.2019

Bělostné pláže, krásné moře, ale hlavně jedni z nejmilejších lidí na světě. V jižním Pacifiku hodíte všechny starosti za hlavu, dobijete baterky. „Už když vystoupíte z letadla, prostě cítíte tu nezaměnitelnou vůni Tichomoří,“ říká průvodce Karel Starý. K protinožcům se zájezdy míří pod hlavičkou žďárské CK Nomád, která nechybí na lednových cestovatelských veletrzích Go a Regiontour. Když jsme přemýšleli, o které oblasti si letos popovídat (loni to bylo KLDR), jeho volba byla jasná. I proto, že cestu přes ostrovy Fidži, Tonga a Samoa měl v živé paměti. Byl tam loni dvakrát a navíc se vrátil krátce před Vánocemi. Nechte se tedy provést.

„Jižní Pacifik je ráj na zemi,

Cykloturistika je hit. Přijďte nabrat inspiraci a taky se vyřádit

19.1.2019

Šlapací kárky, testovací dráha kola a koloběžky, cyklistické kuriozity, dopravní testy, kreslené vtipy s vinařsko-cyklistickou tématikou, soutěž a mnohem víc najdete v sekci věnované cykloturistice. Pod svá křídla si tuto část vzal Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo.

Cykloturistika je hit. Přijďte nabrat inspiraci a taky se vyřádit

„Jihočeši jsou takoví patrioti, že i na dovolenou jezdí do jižních Čech"

19.1.2019

Stánek je laděný do modra, uprostřed stojí vrba a všude pobíhají usměvaví lidé v pruhovaném tričku. Jihočeši letos vsadili na vodu, ale nabízejí samozřejmě daleko víc, třeba zbrusu nového průvodce pro pěší putování po Zlaté stezce. Ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek se v rozhovoru pochlubil 70 tisíci facebookovými fanoušky a prozradil nám nejnovější chystaný hit - turistický produkt Vltava. Absolutně letos se svými kolegy zabodovali ve Velké ceně cestovního ruchu. A v sobotu můžete u jejich expozice zažít tradiční jihočeský masopust.

„Jihočeši jsou takoví patrioti, že i na dovolenou jezdí do jižních Čech

Expozici Církevní turistiky hlídá socha Panny Marie Křtinské

19.1.2019

Již popáté najdou návštěvníci na veletrhu REGIONTOUR stánek Církevní a klášterní turistiky, který bude opět prezentovat poutní místa v České republice, kostely, kláštery a další církevní památky a zajímavosti církevní turistiky. Duchovní atmosféru poutních míst přiblíží kopie sochy Panny Marie Křtinské.

Expozici Církevní turistiky hlídá socha Panny Marie Křtinské

Zaparkovali u nás Nomádi. Přijďte si je poslechnout

19.1.2019

Přesně v poledne se na Nomádském stánku, projekt serveru Lidovky.cz, chopí mikrofonu filmař a cestovatel Petr Kašpar, od dvě hodiny později Vojtěch Lavický, který na motorce objíždí svět. Potkáte je v pavilonu P i zítra, v 10 hodin se můžete těšit na "stvořitele" Nomádů Tomáše Málka.

Zaparkovali u nás Nomádi. Přijďte si je poslechnout

Ve stopách legionářů po nejdelší železnici a k největšímu jezeru světa

19.1.2019

Ještě dvakrát na veletrhu Go a Regiontour vystoupí se svou přednáškou Martin Čajka o cestách kolem Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou. Do Ruska míří nejen od nás stále více turistů. Stálicemi jsou Moskva a Petrohrad, ale na vzestupu je i cesta na východ k největšímu jezeru světa a do míst, kde působili čeští legionáři. V sobotu o svých zážitcích vypráví v 11 hodin, v neděli v 10.30 hodin.

Ve stopách legionářů po nejdelší železnici a k největšímu jezeru světa

Kaunas, evropské město kultury 2022, zve návštěvníky do Litvy

19.1.2019

Kaunas, druhé největší litevské město s více než 300 000 obyvateli, patří k partnerským městům Brna. I to je důvod, proč zástupci tamní radnice představují na veletrhu místní zajímavosti a lákají k jejich návštěvě. Čím je Kaunas jedinečný? Například velkoplošnými malbami na domech, perfektními cyklostezkami nebo meziválečnou architekturou. Kaunas se už nyní připravuje na to, že bude v roce 2022 evropským městem kultury.

Co vás v sobotu čeká v expozici Brna a Jihomoravského kraje

19.1.2019

Dnes tu bude vyhrávat cimbálovka a hlavními "účinkujícími" jsou science centrum VIDA! a brněnská zoo. Figurky ledních medvědů zabalených do ledu, který však postupně odtává, stejně jako se to děje na Antarktidě, a virtuální realita věnující se stejnému tématu, jsou jedním z největších taháků veletrhu.

Co vás v sobotu čeká v expozici Brna a Jihomoravského kraje

Go Kamera, den třetí: Baumann, Marhoul, Formánek, Holeček... Je tu sobotní smršť

19.1.2019

Čtyřdenní maraton zajímavých přednášek a besed Go Kamera pokračuje v Kongresovém centru i dnes. Určitě přijďte, dnes přijede hlavní hvězda festivalu - slavný rakouský dobrodruh Bruno Baumann, často přezdívaný jako „Messner pouště“. O svoje zážitky se podělí úspěšní horolezci Mára Holeček a Jan Trávníček. Super výstupy se zadařily též Pavlu Kořínkovi a Pavlu Bémovi. Spisovatel Josef Formánek je v kurzu nejen díky úspěšnému filmu. Režisér Václav Marhoul natáčí nový film dle vyhlášené předlohy „Nabarvené ptáče“. Přestaví opakované pobyty v Afghánistánu. Je prostě na co se těšit.

Go Kamera, den třetí: Baumann, Marhoul, Formánek, Holeček... Je tu sobotní smršť

Den třetí. Přijďte jej do pavilonu P strávit celý, je z čeho vybírat

19.1.2019

3D brýle, lední medvědi na brněnsko-jihomoravském stánku. Pravý jihočeský masopust, cyklo Východní Morava a také jedna celá část pavilonu, pivko na Plzeňském stánku, rýžování zlata "na Oloumoucku", všude mnoho dobrot, soutěží, muziky, fotokoutků... prostě na Go a Regiontour můžete bez váhání strávit celý den. A těch besed a prezentací. Přijďte v sobotu za námi!

Den třetí. Přijďte jej do pavilonu P strávit celý, je z čeho vybírat

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště