Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
3.-6.11. 2022

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
3.-6.11. 2022

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Plavby kolem norského pobřeží jsou jako mentální lázně, říká lodní kapitán Miloš Jahoda

2.1.2020

Norská příroda je sice mnohdy divoká, ale fascinující. Své o tom ví i tým jachtařů z klubu Aurayacht, který organizuje plavby převážně kolem norského pobřeží. Při nich lze spatřit v přirozeném prostředí velryby, lední medvědy nebo i mrože. Lidé si skrz klub mohou pronajmout loď i s kapitánem a užít si tak přírodu z jiné perspektivy. Na otázky za Aurayacht, který se představí na lednových veletrzích GO a Regiontour, odpovídal lodní kapitán, technik i instruktor Miloš Jahoda.

Plavby kolem norského pobřeží jsou jako mentální lázně, říká lodní kapitán Miloš Jahoda

Návštěvníci veletrhu GO a REGIONTOUR vyberou nejhezčí českou a slovenskou pohlednici i vizitku

27.12.2019

Jaká bude nejhezčí turistická pohlednice a turistická vizitka roku 2020? O tom rozhodnou návštěvníci veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně už 16. a 17. ledna. Autoři a vydavatelé pohlednic či vizitek, ale i jednotlivá turistická místa mohou svá soutěžní díla přihlašovat do 5. ledna. Ta, která u veřejnosti nejvíce zabodují, budou zařazena do putovní výstavy s názvem Turistická pohlednice a vizitka České a Slovenské republiky 2020.

Radek Jaroš: Koruna Himaláje, Koruna Světa – a co dál?

23.12.2019

Každý, kdo sleduje výstupy horolezce Radka Jaroše, dobře ví, že 1. říjen 2019 byl jeho významným dnem. Nejen proto, že stanul na vrcholu nejvyšší africké hory Kilimanjaro, ale také tím uskutečnil jeden ze svých velkých snů – zdolat bez kyslíku a bez pomoci výškových nosičů Korunu Světa, tedy stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů. Stalo se tak poté, co v roce 2014 dobyl jako 15. člověk na světě Korunu Himaláje. Osobně se s Radkem Jarošem budete moci setkat již 17. ledna na festivalu GO Kamera.

Radek Jaroš: Koruna Himaláje, Koruna Světa – a co dál?

Cestovní ruch na Vysočině se bude v roce 2020 „točit“ kolem skla

20.12.2019

Hlavním tématem roku 2020 pro cestovní ruch na Vysočině bude sklářství. V kraji má dlouhou tradici. Cílem je představit práci sklářských mistrů i výsledky sklářského řemesla, a to z pohledu slavné minulosti i významné sklářské produkce současné zaměřené na designové a autorské sklo. První ochutnávku letošního vysočinského projektu najdou návštěvníci na cestovatelských veletrzích v pavilonu P.

Cestovní ruch na Vysočině se bude v roce 2020 „točit“ kolem skla

GO Kamera 2020: den třetí

17.12.2019

Sobotní část cestovatelského festivalu GO Kamera odstartuje výborná arabistka Lenka Hrabalová. Zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii Jiří Marek vysvětlí, co pro Anglii i Evropu znamená Brexit. S ekologem Martinem Bursíkem se vydáme do Tibetu, duo Palo Barabáš a Jan Dungel představí společnou expedici do Venezuely. Válečné zpravodajství přiblíží Markéta Kutilová. Křehká novinářka podniká odvážné cesty do Sýrie a Kurdistánu. Herečce Janě Paulové se osudnou stala Indie. Nadaný bylinkář Ladislav Kříž a celostní lékař Pavel Rejha milují Kubu a vše kubánské. Ochutnáme i skvělé míchané drinky? Horolezkyně Dina Štěrbová zahořela láskou k vysokým horám. Stanula na osmitisícových vrcholech, pomohla založit i českou nemocnici v Pákistánu. Ruda Švaříček přiblíží velkou cestu z Číny do Kurdistánu.

GO Kamera 2020: den třetí

GO Kamera startuje po třiadvacáté. Za padesátkou osobností se nově půjde do pavilonu P

17.12.2019

Další ročník festivalu cestovatelských přednášek se odehraje zároveň s veletrhy GO a Regiontour 2020. Hlavním tématem se stane připomínka legend Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, který slaví 100. narozeniny. Čtyřdenní maraton besed vyrostl pod taktovkou Rudolfa Švaříčka a CK Livingstone v největší cestovatelskou přehlídku v Česku a představí 50 výrazných osobností. O zážitky se dělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové, a dobrodruzi. Akce láká všechny zájemce o kulturu, přírodu, aktivní život. Užijeme exotiku, svět barev, geografické exkurze, romantiku i perličky, zajímavé informace i citlivá zamyšlení.

GO Kamera startuje po třiadvacáté. Za padesátkou osobností se nově půjde do pavilonu P

Bylo, nebylo, za sedmero horami… se odehrál skvělý příběh. Právě s ním a fotkou můžete vyhrát letenky

12.12.2019

Když máte duši cestovatele, čeká dobrodružství na každém rohu. To je hlavní poselství soutěže #ZaSedmero, která se koná u příležitosti veletrhů GO a Regiontour.

Bylo, nebylo, za sedmero horami… se odehrál skvělý příběh. Právě s ním a fotkou můžete vyhrát letenky

Vyhrajte s PIM24 šlapadlo. Na GO a Regiontour je připraven závod

10.12.2019

Cestovat je možné různými způsoby. Obzvláště v případě, že vyrážíte ven s dětmi, může být skvělým společníkem jízdní kolo nebo šlapadlo. Právě šlapadla jsou u dětí stále oblíbenější a díky moderním prvkům se stávají parťáky jak pro malé děti, tak pro ty odrostlejší. Jaké to je se na šlapadle projet a jak těžké je porazit soupeře při závodě? To si mohou návštěvníci veletrhu Go a REGIONTOUR vyzkoušet díky doprovodnému programu společnosti PIM24 z Třebíče. Ta v Pavilonu P připravila doprovodný program pro celé rodiny, jehož zlatým hřebem jsou závody o zajímavé ceny.

Vyhrajte s PIM24 šlapadlo. Na GO a Regiontour je připraven závod

Pohádkové lázně na dosah. Kde? V Lednici

9.12.2019

Lázeňský dům Perla najdete ve slavné Lednici a upoutá vás nejen svojí nabídkou, ale také hlavním pilířem - jodobromovým minerálním pramenem. Tento třetihorní poklad má svá naleziště nedaleko Perly, a to v Charvatské Nové Vsi v hloubce 1250 metrů. Solanka je díky vysokému obsahu jódu jednou z nejkvalitnějších pramenů v celé Evropě a díky jejímu chemickému složení silně připomíná mořskou vodu. „Ne nadarmo se říká, že v Perle máte Mrtvé moře na dosah ruky,“ říká Lucie Pivodová. Jakou nabídku v Lednici chystají, zjistí zájemci na veletrzích GO a Regiontour.

Pohádkové lázně na dosah. Kde? V Lednici

Nechte se hýčkat ve Sklených Teplicích. Třeba termálními prameny v přírodní jeskyni

9.12.2019

Lázeňské město v Štiavnických vrších nabízí úžasné zážitky. „Raritou jsou zdejší termální prameny s teplotou od 37 do 52,5 stupňů Celsia,“ popisuje marketingová manažerka Ivana Marušková. Nechejte se nalákat k výletu na Slovensko.

Nechte se hýčkat ve Sklených Teplicích. Třeba termálními prameny v přírodní jeskyni

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště