Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Objevte slunečný Burgenland

 

300 slunečných dnů v roce, aktivity pro jednotlivce i celé rodiny, nádhernou přírodu, historické památky a skvělé víno slibuje výlet do Burgerlandu, tedy rakouského Hradska. Na mapě jej najdete na úplném východě Rakouska, kopíruje hranici s Maďarskem. Co všechno tu lze zažít, přijedou jeho zástupci ukázat na veletrh GO.

Zdejší mírné Panonské klima je jako stvořené pro sportovní aktivity. „Od cyklistiky, jízdy na koni, turistiku, golf po jachtaření nebo kanoistku,“ shrnuje Patrick Barabar, zástupce turistického centra této nejmenší rakouské spolkové země. Milovníci vody a vodních sportů se vyřádí na obrovském a zároveň mělkém Neziderském jezeře, u nějž se rozprostírá také národní park. Těch je mimo jiné v Burgenlandu šest. Přeshraniční Kulturní krajina Fertö/Neziderské jezero je také zapsána od roku 2011 na Seznam světového dědictví UNESCO.Do Hradska se jezdí také kvůli vínu. Střední část je třeba vyhlášená svou Frankovkou. V létě se zde koná hned několik přehlídek a festivalů červeného vína a degustací. Červené víno vám nalijí i v nejjižnější části Burgenlandu, která je celá pokrytá vinicemi. Nikde vás neodmítnou s dotazem na degustaci. V žádném případě by nikdo neměl opomenout ochutnat vzácný a legendární Uhudler, víno, které tvoří kulinářskou tradici a pravou identitu Jižního Burgenlandu.

Svoji dovolenou si v této rakouské zemi užijí cyklisté, hlavně nenároční. Jen kolem Neziderského jezera vede 970 km cyklostezek rozdělených na 29 tras.

Tipů na výlety je nespočet, inspirovat se můžete od 18. do 21. ledna v pavilonu P brněnského výstaviště a už teď na stránkách o východní části Rakouska.

Foto: Archiv Burgenland Tourismus GmbH

Datum: 24.11.2017 14:48:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště