Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Obce a města mohou za měsíc žádat o krajské dotace. V balíku na jižní Moravě je 325,3 milionu

 

Od 14. února budou obce a města moci znovu žádat o krajské dotace. Konkrétně na jižní Moravě se bude porcovat 325,3 milionu korun. Tématem byly také dotace národní a evropské. Jak na to, z jakých programů bude možné čerpat, na co se musí připravit a co rozhodně nepominout? Starostky a starostové hledali odpovědi na odborném semináři, který se odehrál u příležitosti veletrhů Go a Regiontour.

Téma dotačních příležitostí zjevně láká. Na veletrhu REGIONTOUR to potvrdil sál, do posledního místa zaplněný starosty a starostkami z jihomoravských obcí. Právě pro ně totiž uspořádal Jihomoravský kraj ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Veletrhy Brno odborný seminář s názvem Dotační příležitosti pro Vaši obec. „Velmi nás těší enormní zájem o tuto akci. Pokusíme se z ní udělat tradici,“ uvedl dnes na úvod setkání Petr Hýbler, radní pro regionální rozvoj, venkov a zemědělství Jihomoravského kraje.

Za organizátory se setkání zúčastnil také Ivo Minařík, vedoucí odboru regionálního rozvoje Jihomoravského kraje, a dva zástupci ministerstva pro místní rozvoj David Kopic a Zdeněk Semorád, kteří se zabývají problematikou regionálního rozvoje i evropskými a národními programy.

David Kopic v úvodním vystoupení hovořil o klíčových dokumentech, jako je Strategie regionálního rozvoje 2021+, Národní koncepce realizace politiky soudržnosti po roce 2020 či Národní investiční plán. „Naše dotační tituly cílí na malé obce, takže si dovede představit, že zde existuje velká poptávka, přichází k nám 5000 a více žádostí. Na národní dotace máme rekordních, ale stále nedostatečných 3,2 mld. korun. Proto zde dnes budeme mluvit nejen o národních, ale i o evropských dotacích a pokusíme se zasadit naše informace do širšího rámce,“ řekl David Kopic, který mimo jiné apeloval na obce, aby měly dobře a zavčas připraveny investiční projekty.

Zdeněk Semorád potvrdil, že v hledáčku EU budou v budoucnu taková prioritní témata jako výzkum, inovace, digitalizace či zelenější Evropa. Také zmínil návrh architektury Operačních programů pro léta 2020 až 2027, které by stejně jako v současnosti měly zahrnovat Operační programy Konkurenceschopnost, Doprava, Životní prostředí, Výzkum a vzdělávání, Lidské zdroje, Integrovaný regionální operační program a Technická pomoc a kvalita správy.

Zástupci Jihomoravského kraje poděkovali starostům obcí za spolupráci při loňských dotazníkových šetření, které byly analyzovány a na jejichž základě byly upraveny či připraveny stávající dotační programy Jihomoravského kraje.

Ty byly schváleny 14. ledna letošního roku v objemu 325,3 mil. korun.

„Oblast naší podpory je široká a týká se zhruba třiceti oblastí, jako je životní prostředí, regionální rozvoj a mnohé další, nový je například dotační program na projektovou přípravu rekonstrukcí historických sportovních zařízení. O krajské dotace bude možné žádat od 14. února. Již dnes jsou výzvy zveřejněny na dotačním portálu Krajského úřadu i úřední desce Jihomoravského kraje, takže máte měsíc na přípravu a podání vašich žádostí,“ uvedl mimo jiné Petr Hýbler s tím, že Kraj zjednodušil žádosti i po administrativní stránce. 

 

Datum: 18.1.2019 12:30:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště