Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Nový koncept cestovatelských veletrhů se líbí!

 

Řečníci na slavnostním zahájení ocenili nové uspořádání Veletrhů cestovního ruchu, které sdružilo expozice cestovních kanceláří a krajů do jedné velké haly. Tento koncept přivítalo ministerstvo, CzechTourism i podnikatelé v cestovním ruchu.

„Je mi velkou ctí, že mohu zahájit REGIONTOUR, první veletrh, který nám tradičně otevírá celý výstavní rok, a velmi vítám nový koncept veletrhu,“ prohlásila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ve svém zahajovacím projevu připomněla letošní stoleté výročí Československa a s ním související účast většiny slovenských krajů, která rozšiřuje nabídku veletrhu. Přivítala také slova premiérů České i Slovenské republiky o tom, že budeme vlakem jezdit zadarmo, protože toto propojení obou zemí může být velmi cenné pro cestovní ruch. Na závěr pozvala přítomné k návštěvě expozice „vesnice roku“, kde je možné ochutnat český venkov, a to zážitkově i kulinářsky.

Pozvánky do expozic nechyběly ani v dalších projevech. Na úvod slavnostního zahájení vystoupil primátor statutárního města Brna a člen představenstva společnosti Veletrhy Brno Petr Vokřál, který jako hostitel pozval všechny na stánek města Brna s ochutnávkou historie a také toho, co se pro letošek chystá. „Na brněnském výstavišti to vedle řady krásných tradičních veletrhů budou i dvě mimořádné akce – olympijský festival, který začíná 9. února spolu s olympiádou, a festival Re:publika, který bude velkou přehlídkou kultury a designu uplynulého století.“ Připomněl také letošní oslavy 90 let existence výstaviště.

Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek poté vyzdvihl nabídku pohostinné jižní Moravy a pozval všechny na stánek Jihomoravského kraje i prohlídku celého veletrhu.

Jménem všech regionů na zahájení promluvila předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, která cestovní ruch označila za klíčovou oblast pro regionální rozvoj. „Všechny naše kraje mají turistům co nabídnout, ale potřebujeme, aby byly dostupnější, aby naše silnice byly rychlejší a bezpečnější. Turistická návštěvnost ze strany tuzemských i zahraničních hostů podle ní dále poroste a návštěvnost veletrhů letos překročí třicet tisíc osob.

Předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch vyzdvihl práci profesionálů v cestovním ruchu, díky nimž je turistická nabídka v našich krajích rok od roku kvalitnější: „Všichni zde si uvědomujeme, že turistický ruch je důležitou součástí našeho prosperujícího hospodářství, a tyto veletrhy jsou dobrou ukázkou pokroku, kterého jsme dosáhli. Při porovnání expozic před deseti nebo dvaceti lety a dnes bychom tento pokrok viděli zcela zřetelně. Vy, kteří tuto práci děláte, se opravdu nemáte za co stydět.“

Představitelé oborových sdružení se vyslovili především k nové koncepci Veletrhů cestovního ruchu. Předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek zdůraznil, že 99 % příjmů do veřejných zdrojů cestovního ruchu tvoří malí a střední podnikatelé. „Jejich jménem chci poděkovat akciové společnosti Veletrhy Brno za to, že poprvé v historii konání těchto veletrhů umožnila malým a středním podnikatelům vystavovat společně s kraji,“ prohlásil Viliam Sivek, který význam malého a středního podnikání v cestovním ruchu České republiky potvrdil přímo na místě podpisem nové dohody – memoranda o spolupráci mezi Fórem cestovního uchu a Asociací malých a středních podniků a živnostníků.

Rovněž prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Roman Škrabánek poděkoval pořadatelům za to, že vyslyšeli hlas cestovních kanceláří a umístili expozice obou veletrhů do jedné velké haly. Výsledek podle něj ukazuje, že toto uspořádání je správné, protože účast ze strany středních a malých cestovních kanceláří vzrostla. Společnou prezentaci cestovních kanceláří a krajů podpořil také předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Vladimír Dolejš.

Mez řečníky na slavnostním zahájení samozřejmě nechyběla ani generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková, která ocenila nový koncept veletrhu a připomněla jak hlavní marketingové téma roku - 100 let od vzniku Československa, tak další letošní výročí včetně 25 let existence agentury CzechTourism. Za celý tým agentury pak popřála všem úspěšný ročník Veletrhů cestovního ruchu.

Závěrečné slovo patřilo generálnímu řediteli společnosti Veletrhy Brno Jiřímu Kulišovi. Ten k výčtu letošních kulatých výročí přidal ještě 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu jako našeho největšího průmyslového veletrhu. Zdůraznil, že také cestovní ruch je průmyslovým odvětvím a dnes zahajovaný veletrh zde existuje, aby toto odvětví podpořil.

 

Datum: 18.1.2018 14:22:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště