Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Nevšední gastronomický zážitek na brněnském veletrhu

 

Brněnské veletrhy nejsou jen plejádou jedinečných a originálních cestovatelských tipů, ale nabízejí i kulinářskou show, která rozdráždí vaše chuťové pohárky. V rámci veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR se totiž představí česká špička mladých a nadějných kulinářských mistrů. V rámci 25. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky Gastro Junior Brno Bidfood se talenti gastronomie na brněnském výstaviště v pavilonu P poperou o pomyslnou „vařečku“.


Cestování nepřináší jen požitky lahodící oku, ale také speciality místní kuchyně, které dokážou zpestřit celkový dojem z prožité dovolené a učinit z ní neopakovatelný zážitek. Vždyť co bychom to byli za turisty, kdybychom během putování neznámou krajinou nepotěšili i svůj mlsný jazýček.

Napínavá gastronomická show

Návštěvníci veletrhu se mají doopravdy na co těšit. Před jejich zraky se totiž ve dnech 17.–20. ledna 2019 rozpoutá pravé kulinářské klání. Hlavním cílem soutěže je prohloubit a ověřit úroveň odborné přípravy studentů gastronomických škol pro budoucí vstup do praxe. A jejich plody můžete přijít ochutnat.

Soutěž současně srovnává odbornou úroveň jednotlivých škol. Rozpoutá se totiž i souboj o nejlepší školu. Pomyslná zlatá medaile mezi školami připadne těm, které dokážou sestavit vítězný tým ve čtyřech oborech: cukrář, kuchař a dvou z kategorie: barman, barista, teatender nebo číšník, nad jejichž umem budou bdít porotci z Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a z České barmanské asociace.

Nejde jen o to, připravit pokrm, který dokonale vypadá, ale i uspokojit vytříbené choutky poroty a hodnotících. „Nejpřísnějším kritériem je chuť. Chtěli bychom, aby se docílila optimální chuť pro každého, protože tu máme každý různou,“ řekla Pavlína Berzsiová, předsedkyně poroty cukrářů loňského ročníku. O prestiži soutěže svědčí i záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, nebo hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

A komu by to stále bylo málo, ať si rozhodně nenechá ujít i současně se konající Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest. Mlsní jazýčkové, mějte se tedy na pozoru.

 

Datum: 4.1.2019 9:37:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště