Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Na veletrhu se jednalo o mýtu a dotacích na opravy silnic

 

Rada Asociace krajů ČR na veletrhu Regiontour zasedá pravidelně. Letos hejtmanky a hejtmani přizvali ke společnému jednání představitele Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj.

 


Ze společného zasedání vyplynul požadavek na zrušení výběrového řízení na provozovatele mýtného systému po roce 2019. Kraje ani města totiž nesouhlasí s rozšířením výběru mýtného na 900 kilometrů silnic první třídy. „Setkání bylo velmi příjemné a přínosné. Jasně jsme se shodli se Svazem měst a obcí, že jsme proti rozšíření mýta. Bojíme se, že se pak kamionová doprava přesune na silnice druhé a třetí třídy, které máme ve správě,“ vysvětlila předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová. Svaz měst a obcí kraje podpořil také v žádosti o čtyřmiliardové dotace na opravy silnic. Naopak hejtmani podpořili starosty v požadavku na změnu zákona o střetu zájmů, což je vzhledem k letošním komunálním volbám velmi naléhavé téma. „Starostové nechtějí nic tajit, ale požadují, aby k detailním informacím o jejich majetku měly přístup pouze zodpovědné orgány, ať už kontrolní, dozorové nebo činné v trestním řízení,“ upřesnil předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Představitel Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova ocenil také letošní Regiontour a jeho nový koncept. „Jsem rád, že se nadále drží vysoká kvalita veletrhů cestovního ruchu tady v Brně. Pokud mohu porovnat s jinými takovými veletrhy v rámci zemí Evropské unie, tady na mě dýchá přátelství a pozitivní nálada,“ popsal Františel Lukl osobní dojmy a navázal z pohledu předsedy Svazu měst a obcí: „Pro nás jsou tyto veletrhy podstatné ze dvou důvodů. Můžeme tady prezentovat krásy našich obcí, měst, krajů, regionů a svazků obcí. Na druhé straně můžeme navazovat přátelství s jinými regiony a inspirovat se tím, jak propagaci cestovního ruchu dělají u nich. Nový koncept je určitě krok správným směrem, je to komfortnější řešení a probíhají zde daleko intenzivnější rozhovory o možné spolupráci.“

Datum: 19.1.2018 13:00:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště