Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Na nejhezčí pohlednici pro rok 2019 je tisíciletý dub

 

Další ceny získaly turistické pohlednice z Pálavy, Adršpachu, Dvora Králové nad Labem, Třeboně a Plzně. Soutěžilo se také o nejhezčí kapesní kalendářík a nejhezčí turistickou vizitku, vítěze všech kategorií vybralo hlasování odborných návštěvníků brněnských veletrhů cestovního ruchu.

Časy statisícových nákladů pohlednic jsou nenávratně pryč, ale turistické pohlednice se stále posílají a také sbírají, někdy plní i funkci vstupenek nebo soutěžních karet. A hlavně jsou krásné, což už dvacet let dokazuje soutěž O nejhezčí turistickou pohlednici ČR. Letošní 22. ročník opět proběhl na brněnském výstavišti a vyhlašování výsledků bylo současně oslavou 25 let od založení Asociace turistických informačních center. Právě tato centra, kterých dnes v České republice existuje již 440, jsou aktivními distributory a současně zadavateli nových pohlednic.

Do soutěže bylo letos zasláno 138 pohlednic, ty nejhezčí z nich vybírali odborní návštěvníci v prvních dvou veletržních dnech. Mezi víceobrázkovými pohlednicemi získala nejvíce hlasů pohlednice ze Dvora Králové nad Labem, která obdržela také zvláštní cenu od Asociace turistických informačních center. Druhé místo patří pohlednici z Třeboně a třetí pohlednici ze sadového okruhu v Plzni.

V královské kategorii jednoobrázkových pohlednic zvítězil poetický záběr Ladislava Rennera, sedminásobného vítěze této soutěže, který z podhledu vyfotografoval tisíciletý Oldřichův dub v obci Peruc. Druhý nejvyšší počet hlasů získala pohlednice se západem slunce nad jarně rozkvetlou Pálavou, jako třetí se umístila pohlednice z Adršpachu. Jak vysvětlil pořadatel soutěže Marcel Goetz z České pohádkové akademie z. s., jednoobrázková pohlednice mívá větší uměleckou hodnotu, ale z pohledu prodejnosti jsou jednoznačně úspěšnější víceobrázkové pohlednice, protože turista chce dostat více informací v jednom.

Vedle pohlednic se na veletrhu hlasovalo také o dalších turistických artiklech. Ze 46 kapesních kalendáříků letos nejvíce zabodoval ten s fotografií beránka jako symbolu jara, následovaly kalendářík s Vrchlabím v mlžném oparu a kalendářík s náměstím v Třeboni. Turistických vizitek soutěžilo 64 a na té nejhezčí pro rok 2019 je Zámecká obora Blatná. Další místa patří vizitkám se hřbitovním portálem v Hořicích a Karlovým Mostem. Všichni finalisté soutěže, tedy 138 pohlednic a 110 dalších turistických artiklů, dohromady tvoří putovní výstavu, kterou si v pavilonu P mohou prohlédnout všichni návštěvníci veletrhu. Po premiéře v Brně výstava poputuje i do dalších krajů.

 

Datum: 19.1.2019 16:00:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště