Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2019

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2019

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov slaví 20 let - navštivte ho na veletrhu REGIONTOUR 2014

 

Těší se na vás:

brněnské multifunkční vodní lyže, čepice pro 25 dětí, dvoumetrový krasohled, třímetrový štětec, největší česká stolička, největší carromový stůl na světě, nejmenší pálenice, pouliční knihovna,  kadeřnický a truhlářský rekord, největší panenka UNICEF a muž, který sbírá ústí řek. Opravdu?

Ano! Zde jsou podrobnosti.

Brněnský rekord - první české multifunkční vodní lyže
Brňan Jiří Flemmr zkonstruoval (jako první v ČR) již v roce 1975 multifunkční vodní lyže. Byly následně vyrobeny ve Šmeralových závodech Brno a jejich funkčnost byla potvrzena chůzí po Brněnské přehradě. Výrobek byl (na základě fotografií a výpovědí očitých svědků) zaevidován do České databanky rekordů dne 15. června 2007. Při této příležitosti na nich Miroslav Jonáš dokázal uběhnout po vodní hladině plaveckého bazénu v Pelhřimově 25 metrů za 40,45 vteřiny. Lyže budou (včetně dobových fotografií) k vidění po celou dobu konání veletrhu.

Největší stolička
Zvětšenina klasické stoličky, na níž sedávaly naše babičky, je vyrobena ze smrkového dřeva, je 2,5 metru dlouhá, 120 cm široká a 125 cm vysoká. Váží více než jeden a půl metráku a při první zkoušce unesla 12 mladých mužů z Černovic, kteří na její výrobě pracovali. Po 13 letech jí zrenovovali šikovní truhláři ze SPŠ a SOU Pelhřimov a vy jí uvidíte opět v plné kráse!

Zábavná kutilská aréna pro celou rodinu
Zkusíte si pod vedením mistrů truhlářů sestavit židli? Pro nejrychlejšího borce z řad návštěvníků máme každý den připravenu Českou knihu rekordů.

Přijďte se nechat zdarma učesat!
Kadeřnice SPŠ a SOU Pelhřimov se připravují na veletržní rekord a jejich modelem se můžete stát i vy! Přijďte kdykoli v době konání veletrhu do expozice pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit a přihlaste se u jejich stanoviště! Kolik účesů zvládnou za 4 veletržní dny?
Ostříhané vlasy smete obří koště. Tomáš Mach ze Zubří čekal rok na vyschnutí proutí, aby z něho poté v průběhu 2 dnů zhotovil 227 cm dlouhé březové koště. Zkusíte s ním zamést?
Na učesané krasavice se poté můžete podívat největším českým krasohledem - je přes 2 m dlouhý a má průměr 60 cm.

Carrom!
je jedna z nejrozšířenějších deskových her v druhé nejlidnatější zemi světa - Indii. Chcete zjistit, čím se baví více než 1 miliarda lidí? V expozici pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit najdete největší carromový stůl na světě a hru carrom si budete moci vyzkoušet!

Pouliční knihovna REVYKO
Jejím záměrem je zavést nový druh přístupné kultury. Princip spočívá v možnosti uložit libovolné knihy, půjčovat si je, vracet, nechávat a doplnit jinými - a to přímo na ulici, což jí dodává velký výchovný i vzdělávací potenciál. První prototyp stojí od roku 2012  na náměstí Svobody v Praze 6 a za dobu fungování se v něm vystřídaly stovky knih. Návštěvníci veletrhu budou mít po celou dobu jeho konání možnost shlédnout zdařilou videoprezentaci této neobvyklé pouliční atrakce.

Po celou dobu veletrhu se v naší expozici budete moci potkat s výrobci nejmenší mobilní pálenice v ČR (je dlouhá pouhých 14 cm, vyrobila firma Nitara) a ochutnat slivovičku v ní vypálenou a vyzkoušíte i výborné pelhřimovské pivo Poutník.

V sobotu 18. a neděli 19. ledna se dámy mohou těšit na avantgardní módní přehlídky studentek oděvních oborů SPŠ a SOU Pelhřimov. Uvidí též největší zimní čepici v ČR - má průměr 150 cm a vešlo se pod ní 25 dětí.

Pány jistě potěší nejmenší funkční motocykl v ČR. Vyrobil ho Aleš Spirman z České Třebové, je 28 cm vysoký, 42 cm dlouhý, váží 15 kg a dosahuje rychlosti až 50 km/h.

 

Jaroslav Lakomý
Muž, který navštěvuje ústí řek, o nich říká: "Znovu nám připomínají, že na tomto našem světě nikdy nic nezačíná, ani nikdy nic nekončí. Jenom to všechno pořád pokračuje stále dál a dál, i když někdy třeba trochu jinou formou."Vyfotil (a souřadnicemi zaznamenal) jich už více než 60. Přijďte podívat na výsledky jeho několikaletého putování.

Muzeum rekordů a kuriozit podporuje projekty organizace UNICEF. V jeho expozici proto naleznete i největší ručně šitou panenku.

Český výbor pro UNICEF je organizátorem kampaně „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, jejímž cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň v zemích třetího světa.  Anežka Hřebejková z Prahy ušila během čtyř let pro tuto kampaň rekordních 1200 panenek. Již několik let je zapojena i paní Libuše Šedinová, která ušila i panenku vysokou 150 cm. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci kampaně očkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám. Panenku opět uvidíte po celou dobu konání veletrhu.

Jako bonus představíme největší nástroj brněnského výtvarníka Lubomíra Vaňka
Nejrychlejší karikaturista světa Lubomír Vaněk, patří k dlouhodobým spolupracovníkům Agentury Dobrý den, je držitelem mnoha českých i světových rekordů a neúnavně vymýšlí další. Pro Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov vytvořil miniaturní galerii o rozměrech 117 cm x 82 cm x 62 cm. Obsahuje 54 karikatur známých osobností a pokud si chce návštěvník vystavená díla prohlédnout, musí k nim ulehnout. Při křtu knihy Guinness World Records dokázal za 4:12,56 minuty portrétovat 10 účastníků akce, přičemž byl v aqualungu ponořen v hloubce 4 m v potápěčské jámě se skleněným oknem, za kterým se portrétovaní střídali. Paličkami, na jejichž koncích byly umístěny psací hroty, dokázal společně s hudební skupinou vybubnovávat melodii hrané písně a zároveň tím za 4:42 min vytvořit portrét Mony Lisy. Na plátně o rozměru 10,5 x 10,5 m vychodil pomocí molitanů přilepených na boty a namáčených do kbelíku s barvou obraz obličeje herce Bolka Polívky. Za 3 hodiny nakreslil 382 karikatur návštěvníků mezinárodního festivalu Pelhřimov - město rekordů (tj. na každou z karikatur měl pouhých 21 vteřin). Jako jediný z českých výtvarníků dokáže malovat i obří, 2 metry dlouhou tužkou, z expozice pelhřimovského muzea rekordů. Malování s ní s budou moci po celou dobu konání veletrhu vyzkoušet i jeho návštěvníci.

Maxitužce bude dělat společnost největší český štětec. Vyrobily jej Spojené kartáčovny Pelhřimov  a váží 30 kg.

A samozřejmě narozeninový dárek: každý návštěvník naší veletržní expozice dostane zdarma vstupenku do Muzea rekordů a kuriozit (platí do vyčerpání zásob).

Veškeré bližší podrobnosti vám rádi sdělíme na telefonu 565 323 163 nebo emailu pepino@dobryden.cz

Datum: 2.12.2013 12:29:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště